Finalistka Miss Agro č. 6 - Kristýna Kučírková

01. 05. 2016 2 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
S číslem 6 bojuje o titul Miss Agro 2016 slečna z Prahy, Kristýna Kučírková. Co dělá ve volném čase a jaký je její názor na klecový chov drůbeže? To a mnohem více se dozvíte v dnešním rozhovoru.

iZUN: Můžeš nám o sobě něco říct? Odkud jsi, kolik Ti je let, co studuješ…

Je mi 25 let, jsem z Prahy a studuji posledním rokem obor Economics and Management vyučovaný v angličtině. Studium se mi trochu protáhlo, protože jsem si na rok "odskočila" vystudovat double degree do Francie. Této zahraniční zkušenosti si velice cením, stejně jako možnosti být na pár let členkou Akademického senátu PEF. Tyto vedlejší aktvity v rámci studia na ČZU mi nesmírně rozšířily obzory a za to jsem velice vděčná.

iZUN: Jaké jsou Tvoje koníčky, co děláš ve volném čase?

Ráda cestuji a společně s tím objevuji cizí kuchyni a učím se cizí jazyky, jezdím na koni, chodím do parku se svým staffbullem, hraji badminton, lyžuji… Nedávno jsem zkoušela i snowboard, ale většinu času jsem strávila na zadku. (smích) Já totiž obecně ráda zkouším nové věci, ale to neznamená, že v nich jsem dobrá. A také mě moc baví šachy, ale nikdo je se mnou nechce hrát.

iZUN: Jaká je tvoje povaha?

Umíněná, tvrdohlavá, upřímná, veselá, se smyslem pro humor (zvláště pro ten černý), přátelská a usměvavá.

iZUN: Čemu nikdy neodoláš?

Čokoládě.

iZUN: Jsi zadaná?

Ano.

iZUN: Kolik času trávíš denně v koupelně?

To je různé. Protože jsem spáč, tak po ránu trávím v koupelně minimálně času, jelikož každá minuta spánku je pro mě k nezaplacení a budík přenastavuji natřikrát (minimálně). Takže po ránu do školy je to tak 5-10 minut, než si vyčistím zuby a trochu se učešu, aby se mě v autobuse nelekli. Ale samozřejmě, když se chystám na nějakou společenskou akci, tak tam dokážu být třeba přes hodinku, asi jako každá holka. Namalovat si nějaký obličej totiž chvíli trvá. (smích)

iZUN: Pracovala jsi někdy na poli nebo na zahradě?

Tak protože rodiče pochází z vesnice kousek od Havlíčkova Brodu, a zbytek příbuzných jako babičky, děda, strejdové, tety a sestřenice s bratránkem tam stále jsou, tak jsem tam v dětství na poli a na zahradě trávila spoustu času. Bývala jsem tam celé léto a sušili jsme seno, lezli po stromech, sbírali třešně, jablka, krmili zvířata... Byla to paráda a vždy se tam ráda vracím.

iZUN: Jaký je Tvůj typ vysněného muže?

Charismatický, vtipný, inteligentní a férový.

Výhra v Miss Agro by pro mě byla krásná tečka za studii.

Kdybys mohla na ČZU změnit jednu věc, která by to byla?

Já nejsem v jídle moc vybíravá a mně v menze chutná, ale vím, že si někteří studenti stěžují, že by občas chtěli něco kvalitnějšího a chutnějšího. Tak pro ně bych asi vylepšila menzu.

iZUN: Čteš iZUN.eu?

Občas se na stránky iZUN.eu podívám, ale že bych byla nějaký stálý odběratel a ˆˆˆ„dojila“ informace pravidelně, to se musím přiznat, že ne.

iZUN: Co všechno jsi ochotná udělat pro vítězství (nejen v Miss Agro)?

To záleží, o jaké vítězství by se jednalo. Pokud je to vítězství v Miss Agro, tak tam to nijak nehrotím, samozřejmě by to bylo super a výhry bych si vážila, hlavně by to byla krásná tečka za studii, k tomu doslova třešnička na dortu, protože pár dní po Miss Agro budu slavit narozeniny, a v neposlední řadě ten nejlepší start do nadcházejících státnic. Ale už samotná účast na celém procesu příprav je skvělá zkušenost a jsem moc ráda, že jsem do toho šla. Co se týče studijních vítězství, tam jsem schopná hodně zabrat, když je potřeba. A u těch osobních vítězství, tam je asi nejdůležitější překonat sám sebe, překonat počáteční strach z něčeho, o čem si myslíte, že nezvládnete, vyjít ze své komfortní zóny a následně přetvořit strach ve vítězství, v to nejdůležitější vítězství, sám nad sebou.

Top komentář
03 května, 2016 - 12:21 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Kdo to má číst? :/ (stručněji by to nešlo??)

Jaký je tvůj názor na klecový chov drůbeže?

Byla jsem zvědavá, jestli tahle otázka opět padne, když má být tento ročník plný nových změn. Ale tahle otázka už je zřejmě stálice, stejně jako Karel Gott a jeho hláška: "To jsem opravdu nečekal." Co k tomu říct, klecový chov samozřejmě není ideální, z pohledu zaměřeného na práva zvířat a welfare se považuje za neetický, i když alespoň malá změna nastala, a to před pár lety přijetím zákona o zákazu neobohacených klecí. Na druhou stranu, zákazem klecového chovu drůbeže a upřednostněním vajec od nosnic z alternativních, podestýlkových chovů, by se snížila produkce a došlo by ke zdražení vajec (které by se případně řešilo dovozem) a existují i takové sociální skupiny, kterým by taková cena vajec udělala příliš velkou díru v rodinném rozpočtu. Vždyť bývá často tématem diskuze, jak jsou vejce drahá, už jen zákaz neobohacených klecí byl reflektován do ceny vajec a začaly vznikat vtipy na téma, proč si lidé pořád stěžují na cenu benzínu, vždyť 1 litr stojí "pouze" jako 5 vajec. A pokud chceme jít ještě dál, následný hypotetický vzrůst ceny vajec způsobený zákazem klecového chovu drůbeže by se promítl i do pekařského průmyslu a pekařských výrobků, jelikož vejce jsou tamější hlavní používanou surovinou. Navíc spekulativní je i volný výběh v rámci velkochovu, kde se u slepic naopak vyskytuje problém kanibalismu. Takže, kdyby na to existovala jednoznačná odpověď, určitě by se již toto téma za těch x let omílání vyřešilo. Jenže, jak již to v životě bývá, všechno má své pro a proti.

Autoři: Anita Vydrová Foto: Pavel Moucha
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

15. 05. 2019 0

Nová Miss Agro 2019 zvolena! Jak probíhal legendární festival plný pití, hudby a dobré zábavy?

Číst více
09. 05. 2019 0

Seznamte se s Marií Růžičkovou, finalistkou Miss Agro 2019 s číslem deset

Číst více
09. 05. 2019 0

Seznamte se s Marií Růžičkovou, finalistkou Miss Agro 2019 s číslem deset

Číst více

Komentáře

Uživatel
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 03 května, 2016 - 12:21

Kdo to má číst? :/ (stručněji by to nešlo??)

| 77
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 07 května, 2016 - 22:20

Náhodou mně se slečna č. 6 líbí :) Aspoň je vidět, že má něco v hlavě, z jedné věty by se toho moc nepoznalo. A upřímně, zas tak tolik času to nezabere a nikdo nikoho to číst nenutí.

| 68

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙