Hroch je mrtev, ať žije Hroch! ČZU přechází na nový informační systém

30. 09. 2014 7 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Rozlučte se! Na Hrocha, Badis a další informační systémy ČZU, tak jak je známe, budeme již brzy jen vzpomínat v historických záznamech. ČZU se rozhodla přejít na komplexnější Univerzitní informační systém vyvinutý na Mendelově univerzitě v Brně. Co nás čeká při přechodu na nový UIS a jak se na změnu připravit?

Univerzitní informační systém

UIS, který je na Mendelově univerzitě v Brně vyvíjen již od roku 2000 a plně implementován byl na této univerzitě v roce 2002, obsahuje několik modulů, díky kterým ho lze považovat za komplexní informační systém. V roce 2002 dokonce získal 3. místo v soutěži EUNIS Elite Award of Excellence a v roce 2007 byl pak v téže soutěži doporučen jako High Recommended a získal 2. místo.

Systém od jeho vzniku postupně zavedlo několik univerzit v České a Slovenské republice. V roce 2006 na něj přešla Slovenská technická univerzita v Bratislavě nebo v roce 2008 Vysoká škola ekonomická. Letos zavedení tohoto informačního systému čeká i ČZU. Celkem již UIS funguje na jedenácti českých, slovenských a jiných evropských univerzitách a vysokých školách.

UIS na ČZU

Nový informační systém bude oficiálně spuštěn dne 18. listopadu 2014. Nahradí a spojí v sobě IS Studium (Hroch), IS Badis a E-doktorand. V budoucnu je v plánu zapojení i ostatních informačních systémů ČZU.

Nový UIS by měl přinést jednodušší a intuitivnější ovládání, přizpůsobení pro mobilní zařízení a propojení s dalšími informačními systémy, díky kterému bude možné veškerou agendu ovládat z jednoho jediného místa.

Na konci dubna letošního roku začala první etapa přechodu na nový Univerzitní informační systém tzv. Implementačních studií a definováním návrhů a postupů, jak vlastně nový informační systém zavést. Přes několik dalších etap, instalaci UIS, zprovoznění zkušební verze, příprav migrace dat a školení pracovníků se přechod na UIS dostává do finální fáze.

Top komentář
01 října, 2014 - 16:15 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Osobně si myslím, že místo nového IS by to chtělo radši nové webové stránky! Ve srovnání s ostatními VŠ je to hodně, hodně špatný...

Přechod na UIS

V době mezi 14. a 18. listopadem budou informační systémy, kterých se přechod týká, nedostupné. V tomto období se tedy budeme muset obejít bez IS Studium (Hroch), IS Badis a E-doktorand kvůli probíhající migraci dat.

Od 18. listopadu pak bude k dispozici na neměnné adrese http://hroch.czu.cz nový informační systém, který je už nyní k nahlédnutí na adrese is.czu.cz. Na případné dotazy spojené s přechodem na nový UIS vám rádi odpoví na helpdesk@oikt.czu.cz.

Věřme, že univerzita investovala své peníze do inovace, která již funguje na řadě vysokých škol a která nám všem usnadní život. Moudřejší budeme po oficiálním spuštění nového systému.

Autoři: Jakub Kopecký
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

02. 02. 2017 2

Zápis do rozvrhu LS 2016/2017

Číst více
02. 02. 2017 2

Zápis do rozvrhu LS 2016/2017

Číst více
02. 02. 2017 2

Zápis do rozvrhu LS 2016/2017

Číst více

Komentáře

Uživatel
Domas
Domas - 01 října, 2014 - 16:15

Osobně si myslím, že místo nového IS by to chtělo radši nové webové stránky! Ve srovnání s ostatními VŠ je to hodně, hodně špatný...

| 92
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 07 října, 2014 - 11:08

Hlavně by to chtělo na ty stránky dávat všechny důležité a užitečně informace... ne jako do teď, kdy tam nic není a cokoli hledáme musíme zadat přímo do googlu, jinak bychom mohli hledat do nekonečna =/ A ještě ke všemu to tam stejně nakonec nenajdeme, takže se musíme spolehnout na FB skupiny a informace typu "jedna paní povídala"...=(

| 51
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 06 října, 2014 - 13:37

jakoze 12 let starej IS? no pekny

| 46
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 25 října, 2014 - 12:12

Jde o IS původně vyvinutý na Mendelove u., což tedy není v informatice žádné terno nemá ho ani UK, ČVUT, MU ani VUT na VŠE s ním byly ze začátku obrovské problémy VŠE je také jediná významná univerzita, která ho v ČR má, pokud bereme Mendelovu u. jako významnou, pak tedy celé 2 stránky ČZU: stránky školy a fakult jsou otřesné, informace někdy žádné, zastaralé, často i nepravdivé

| 55
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 20 listopadu, 2014 - 21:08

VŠE s nimi neměla tak obrovské problémy. Zpočátku to byla stejná novinka, ale aspoň dostali na něj zaměstnanci školení přes léto, aby se na to připravili. Když tam systém zavedli, spustili ho tak, aby nováčci pracovali už v novém. V současné době už odstranili papírové indexy díky tomu systému. Jediné 2 problémy byly při přihlašování na zkoušky, kdy isis spadl a fungoval pak v nouzovém režimu, ale tam se taky přihlašovali všichni naráz v jeden čas a mnohem víc studentů...A když s tim učitel neuměl pracovat...

| 48
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 25 listopadu, 2014 - 08:44

Mám o VŚE poněkud jiné informace. Docela z první ruky. Odstranění papírových indexů je taková móda, ale pokud to není podpořené vyřešeným digitálním podepisováním a opravdu vyřešenou bezpečností, tak je to jen móda a to docela nebezpečná. Abychom se z té elektronizace všeho nezbláznili. Názory se ale různí viz http://www.studenta.cz/ruseni-papirovych-indexu-uleva-nebo-konec-tradice/magazin/article/407 Ovšem, to co se dnes děje s novým IS, už opravdu přesáhlo všechno. Byl někdo vůbec na stáži na té VŠE? Proč se to nasazuje v listopadu? Proč se otvírají konkurzy na BP, DP ve chvíli, kdy to nefunguje? Kdo rozhodl o tomto systému a kolik to stálo a bude stát? Z čeho se vybíralo a kdo vybíral? Kdo dělal analýzu potřeb?

| 41
Anonymní zemědělec (bez ověření)
Anonymní zemědělec (bez ověření) - 13 listopadu, 2022 - 15:58

U

| 0

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙