Humans of ČZU

30. 01. 2016 3 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Novým projektem, který na poli naší školy vznikl, jsou Humans of ČZU. Nápad, s jehož výsledky se můžete střetávat na facebookové stránce, bude přibližovat příběhy lidí, kteří se právě v kampusu naší školy nacházeli.

Určitě jste už někde zaregistrovali fotografii člověka, spolu s kterou byl napsaný jeho příběh, zážitek, sen a podobně.

Pro ty, kteří však netuší, o co jde, v krátkosti vysvětlíme smysl celého projektu. Myšlenkou je zachytit člověka s důrazem na náhodnost výběru. Obyčejní lidé mají většinou ty nejneobyčejnější příběhy a je zajímavé se o nich dozvídat, vzít si z nich ponaučení, inspiraci, nebo se jen tak nechat překvapit. Prostřednictvím zachyceného snímku člověka, který se vloží na sociální síť, se mohou i lidé v nejvzdálenějším koutu světa o něm něco málo z toho, co vypoví, dozvědět. A o to nám jde, zachytit nás, studenty, absolventy a zaměstnance ČZU, či ty, kteří se zrovna v kampusu naší alma mater nacházejí. Zachytit příběhy, sny, zkušenosti a tak dále, o které by jinak mlčeli a okolí by zůstala skryta, což by byla škoda. Vše je na postavené na dobrovolnosti, nejde nám o to člověka nějakým stylem konfrontovat, a vše se tak nese na přátelské vlně.

V prosinci jsme převzali od Pavla Hrdličky facebookovou stránku, na které už v tomto duchu začal přidávat příspěvky. Pro jeho vytíženost však v přidávání příběhů (Humans) upustil a my jsme si řekli, že je to škoda.

V kampusu naší školy je velké množství lidí, kteří mají co říct, s čím se podělit, a tak jsme se do toho vložili.

obr 2

Dne 28. ledna jsme nafotili první vybrané a tímto pilotním článkem dáváme najevo, že ZAČÍNÁME a bude to veliké! Doufáme, že nás podpoříte a že nám třeba poskytnete tipy na vaše přátele či známé z ČZU, které bychom mohli nafotit a v krátkosti sepsat jejich příběh.

Top komentář
21 února, 2016 - 18:54 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

vííce fotek, prosím ;-)

Nebudeme pravidelní, jelikož věříme, že termíny nejsou známkou kvality, a tak budeme přidávat tehdy, když budeme moct a mít materiál. Nicméně doufáme, že se nám podaří jednou či dvakrát za týden fotografii publikovat.

Vše se bude odehrávat na facebooku, takže nás podpořte palcem, ať o lidech na ČZU ví i širší kruh. Máte se na co těšit!

Kontakty na iniciátory projektu jsou zde:

Mrkni taky na tohle

11. 12. 2017 0

Týdenní přehled č. 11 (lichý týden)

Číst více
17. 10. 2017 3

Co máme a jiní ne, díl 2.

Číst více
17. 10. 2017 3

Co máme a jiní ne, díl 2.

Číst více

Komentáře

Uživatel
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 30 ledna, 2016 - 20:00

Wow, paráda! Jsem za takový nápad rád. Už se těším na vaše výtvory ;-).

| 51
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 01 února, 2016 - 10:06

A bude se to překládat i do angličtiny? Řekla bych, že by to bylo fajn, aby i nečesky mluvící z toho měli nějakej užitek ;)

| 30
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 21 února, 2016 - 18:54

vííce fotek, prosím ;-)

| 65

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙