Lola Běží se na vás těší ve finále Music Challenge!

26. 03. 2014 0 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Zajímá vás, proč se kapela vlastně jmenuje Lola Běží, kdy vydají první desku a proč zrovna oni by měli vyhrát a hrát na Miss Agro 2014? Tak čtěte dál.

iZUN:

iZUN: Jak jste se dali dohromady?

Kuba M.: V roce 2006 jsem měl s Alim kapelu a po 2 letech jsme to rozpustili. Pak měl Ali kapelu s Balim a tam se to taky rozpustilo. Nakonec jsme se všichni setkali a přibrali jsme Kubu. A byla z toho Lola.Petr B.: Ali prostě několik let vybíral nejlepší hráče a pak přišel Kuba. (smích)

Jakub Míchal, zpěv

iZUN: Jak jste přišli k názvu Lola Běží? Čí to byl nápad?

Kuba M.: Kluci seděli v hospodě a nějakým způsobem to padlo a zalíbilo se to. Je to odkaz na německý kultovní film Lola běží o život.

iZUN: V Sono jste nahrávali desku, na jaké písničky se můžeme těšit?

Aleš P.: Desku jsme, je to pravda, nahrávali v Sono studiu, bylo to skvělý a prožili jsme tam několik nezapomenutelných dní. Natočili jsme tam samozřejmě nové písničky a i některé starší, protože si zasloužily novou aranži a víc než jen home-made zvuk.

iZUN:

iZUN: A jaké tam budou z již vydaného EP?

Aleš P.: Bude tam třeba písnička Stejně skončíme, kterou si lidi vybrali a připravujeme na ni i videoklip, bude to singlová věc. Potom třeba Ptáci, Číslo a nové věci, jako jsou třeba Hýbej, dýchej, Levituješ, Žiješ ve mně a spousta dalších. Ale z nahrávání máme fakt dobrý pocit.

iZUN:

iZUN: Po vítězství v 1. kole IMCH jste měli spoustu dalších koncertů, na který vzpomínáte nejraději?

Kuba J.: Teď jedeme šňůru s UDG a Voxelem, takže asi nějaký z nich. Je to bomba, všechny kluby jsou vždycky plný, máme možnost tam vždy všechny oslovit a ono to funguje, prostě je to vždycky párty. Většinou někde přespáváme, takže se neřeší, kdo řídí.

iZUN:

iZUN: Jak jste se vůbec dostali k turné s UDG?

Kuba J.: Už se chvilku s Jugim známe a spolupracujeme (bubeník kapely UDG), to on nám dělá booking.

Teďka dojedeme s UDG a Voxelem...

iZUN: Chystáte se v létě na nějaké festivaly?

Petr B.: Chystáme se na řadu festivalů. Například se chystáme na Sázava fest, Okoř, plzeňský a ostravský Majáles, Senecké léto (SK), Votvírák a možná Miss Agro, to ještě uvidíme.Kuba J.: Hlavně se podívejte na naše stránky a koncerty, třeba na www.lolabezi.cz.

Petr Baláš, bicí 

iZUN: Chystáte se na samostatné turné?

Kuba J.: Teďka dojedeme s UDG a Voxelem a na podzim, až odjedeme tuhle letní sezónu, uvidíme. I Voxel, se kterým jsme si náramně sedli, bude křtít desku, takže s ním bychom to možná dali rádi dohromady, uvidíme. Plánujeme hodně dopředu a podzim se už začíná rýsovat.

iZUN: Poslední otázka. Proč zrovna vy byste měli vyhrát iZUN Music Challenge?

Kuba J.: Přijďte se podívat na finále 9. 4. a tam pochopíte, že naživo vám žádná z těch kapel nedodá takovou energii jako my. My to prostě prožíváme naplno a ta velká stage (na Miss Agro) nám bude fakt malá, my to tam prostě rozjedem.

Lola Běží

 A co říkáte na klecový chov drůbeže? 

Kuba J.: Mně se nedávno líbila ta studie, že by jim vzali mozkový kmen a ony by jenom vegetily a nevnímaly tu tragédii.Kuba M.: Já osobně jsem pro úplný vegetariánství, prostě by nikdo neměl jíst maso.(smích) Složky, které jsou v mase, se dají nahradit jiným způsobem. Je to prostě proti všemu.

Autoři: Kristýna Mertová Foto: Vojta Mikulka, Filip Soukup, DT
Pohledem autora

<p>S kapelou Lola Běží bylo potěšení dělat rozhovor. S kluky je sranda a ochotně odpovídali na všechny otázky.</p>

nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

15. 05. 2019 0

Nová Miss Agro 2019 zvolena! Jak probíhal legendární festival plný pití, hudby a dobré zábavy?

Číst více
15. 05. 2019 0

Nová Miss Agro 2019 zvolena! Jak probíhal legendární festival plný pití, hudby a dobré zábavy?

Číst více
09. 05. 2019 0

Seznamte se s Marií Růžičkovou, finalistkou Miss Agro 2019 s číslem deset

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙