Novoroční předsevzetí aneb tak zase za rok

01. 01. 2018 0 {{ articleTotalLikes }} Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
S novým rokem přichází další šance na vybřednutí z našich mizerných životů pomocí stanovení pevného data, se kterým se všechno změní. Ale ruku na srdce, je to k něčemu?

Standardně se po Novém roce nacpou fitness centra k prasknutí. Příslušnice ženského pohlaví považující nakupování za sport a caffé machiatto s dortíkem za zdravou stravu opět vyrazí na zumbu, pilates nebo kantras, což je sport, o kterém jste nikdy neslyšeli a já si ho právě vymyslel, aby v následujících (alespoň podle jejich plánu) měsících shodily ona přebytečná kila způsobená požíráním cukroví za sledování vánočních pohádek.

Fitness

K tomu se přidají i příslušníci opačného pohlaví, kteří začnou po několika studentsky užitých si letech zvedat činky, běhat na pásu a pít iontové drinky místo rumu s colou.

Ale obě tyto skupiny mají určitou věc společnou - budou vám o tom vykládat, dokud si nebudete chtít urvat uši, nacpou si instagram, snapchat a jakoukoliv sociální síť fotkami z posilovny, na facebooku to bude ještě umocněné popiskem „cítí se odhodlaně“ a oním známým idiotským smajlíkem.

Facebook.

Ve finále je to cca po třech návštěvách, kdy nebudou vidět výsledek, přestane bavit, což pro ně nebude nová situace, protože ji zažili rok předchozí, předpředchozí a možná ještě pár dalších.

Stejně tak se spousta vašich kamarádů rozhodne, že od Nového roku přestanou odkládat věci na později, začnou se víc učit a obecně začnou brát školu vážněji. Nerad bych někomu kazil moment překvapení, ale nezačnou. Za pět a půl roku, co studuji (z tohoto můžete poznat, že jsem typický odkládač, takže vím, o čem mluvím) jsem nepoznal nikoho, kdo by se se změnou poslední číslice data změnil z flákače na někoho, koho ve skupinových projektech kolegové milují.

Ale v zásadě tyhle dvě skupiny mají totožný problém. Člověk, co to se změnou přístupu k životu myslí vážně, nemá potřebu čekat na 1. leden. A stejně tak bych to doporučil i vám. Pokud se vám ve vašem životě něco nelíbí, změňte to hned. Nechcete odevzdávat bakalářku na poslední chvíli? Oukej, místo další party si sedněte a napište pár stránek. Chcete přestat kouřit? Není důvod to protahovat až do dalšího 1. ledna, kupte náplasti, nekupte si další krabičku atd. Už vás nebaví kupovat si ob týden větší oblečení? Přestaňte žrát.

Takže abychom se vrátili k otázce z úvodníku, jsou novoroční předsevzetí k něčemu? Nejsou. Čest výjimkám potvrzujícím pravidlo, hodně štěstí všem ve snaze udělat si život lepší a hlavně ode mě i od celého iZUNu šťastný nový rok!

Mrkni taky na tohle

05. 03. 2018 0 0

Pojeďte s KTV na letní kurz!

Číst více
19. 02. 2018 0 0

Markéta Davidová: Budoucí královna českého biatlonu

Číst více
15. 02. 2018 0 2

S noblesou jsme slavili prvních 10 let iZUNu. A přišel i kouzelník.

Číst více

Komentáře

Uživatel

Odpovídáte na komentář {{ commentParentAuthor }}.

Naši partneři

  • Exxon Mobile KPMG Red Bull CK MUNDO ČZU
  • Díly na traktory FAPPZ FLD FTZ FZP