Obhájeno! ČZU stále vládne Praze!

01. 05. 2017 2 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Milí čtenáři iZUN.eu, s radostí si dovolujeme Vám oznámit, že se Krhyslav I. (občanským jménem Lukáš Krhoun) stal KRÁLEM PRAŽSKÉHO MAJÁLESU 2017 a obhájil tak loňské vítězství El Vituse! Gratulujeme a tímto děkujeme jemu, Královně Anně Cahlíkové, celé královské družině a všem, kteří se podíleli na letošním ročníku Majálesu v pražských Letňanech, za skvělou reprezentaci školy! A co dalšího se dělo? Dozvíte se v článku.
Vezmeme to ale pěkně popořádku – začneme průvodem.

Majálesový průvod s alegorickými vozy vyrazil z Vodičkovy ulice v půl jedenácté dopoledne. Letos jsme jeli poslední a Marpo nám v průvodu vytvořil skvělou atmosféru. :-) Trasa vedla z Vodičkovy ulice přes Karlovo náměstí, Myslíkovu, Masarykovo nábřeží, Smetanovo nábřeží, Křížovnickou, 17. listopadu, Čechův most, nábřeží Edvarda Beneše, nábřeží Kapitána Jaroše a Dukelských hrdinů až na Strossmayerovo náměstí, odkud se všichni účastníci přesunuli do metra a následně na výstaviště do Letňan.

Brány samotného festivalu se pro návštěvníky otevřely lehce po půl jedné odpoledne. Jak odpoledne běželo, proběhla volná disciplína krále s královny. Družina našeho krále odtančila svoji volnou disciplínu na jedničku, avšak v 18 hodin přišlo zklamání – ČVUT brala první místo v kategorii Královna Majálesu 2017. Naše Anička Cahlíková skončila bohužel (stejně jako vloni Majda Borková) druhá.

V osm hodin večer začalo vyhlášení krále Majálesu pro rok 2017. Kotel ČZU byl slyšet i vidět, nikdo si nenechal ujít tu napínavou chvíli a všude svítila zelená. V mikrofonu se ozvalo jméno našeho zástupce a zkratka naší univerzity začala být ihned velmi hlasitě skandována. Ta euforie byla velká, těžko se to popisuje slovy, kdo tam nebyl, o hodně přišel. Koneckonců tekly i slzy dojetí.

Top komentář
02 května, 2017 - 09:55 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Je skvělé že jsme obhájili. Ovšem jaký neandrtálec sesmolil tenhle článek? Chápu, že pivo asi teklo proudem, ale i moje tříletá dcera dokáže skládat slova do vět lépe. Nejhůř napsaný článek izunu snad za poslední rok...

Následně už se jen slavilo a lidé si začali naplno užívat program Majálesu. Pro zajímavost - po západu slunce se citelně ochladilo, ale ani tím se lidé nedali odradit. V jedenáct hodin večer svým vystoupením zakončil Marpo Majáles 2017 a lidé se vydali na cestu domů.

Letošní ročník Majálesu je tedy za námi. Počasí nám sice nepřálo, ale nadšení studenti byli všude a atmosféra byla výborná. Teď je ale nejvyšší čas začít se učit na zkoušky. Věříme, že se na některém z dalších (letních) festivalů potkáme!

----------------------------

Milí čtenáři, rádi bychom Vám sdělili pár věcí ohledně Majálesu jako takového.

Jistě jste si všimli, že fotografie již nějaký ten rok nejsou uplně to pravé ořechové a že rozhovorů ubývá.Je to dáno tím, že čím dál tím více jsou studentská média upozaďována a studenti jako takoví již nemají Majáles tak pevně v rukou.

Věříme, že se pořadatelé do příštího roku chytí za nos a studentům se opět otevřou, velmi neradi bychom viděli Majáles jako další "obyčejný" festival.

Autoři: Vendula Kovářová Foto: Petr Zátka
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

16. 02. 2018 0

Hlasování pro Krále Majálesu za ČZU začalo!

Číst více
03. 01. 2017 0

Staň se Králem nebo Misskou Majálesu. Přihlašování začalo!

Číst více
31. 03. 2016 1

Král a Miss Majáles za ČZU promluvili!

Číst více

Komentáře

Uživatel
Zemědělec doktorand
Zemědělec doktorand - 02 května, 2017 - 09:55

Je skvělé že jsme obhájili. Ovšem jaký neandrtálec sesmolil tenhle článek? Chápu, že pivo asi teklo proudem, ale i moje tříletá dcera dokáže skládat slova do vět lépe. Nejhůř napsaný článek izunu snad za poslední rok...

| 27
Zemědělec doktorand
Zemědělec doktorand - 03 května, 2017 - 00:18

:-D "A co dalšího se dělo? Dozvíte se v článku" :-D :-D :-D twe? :-D nejvyšší čas abych taky začal psát do nějakých novin :-D :-D

| 12

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙