Podnikatelský inkubátor ČZU – podpora začínajících podnikatelů

20. 03. 2014 2 {{ articleTotalLikes }} Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Nosíte v hlavě nápad, ale od realizace vás odrazují vysoké počáteční náklady, strach nebo málo zkušeností? Na univerzitě bude od září fungovat podnikatelský inkubátor, který všechny zmíněné neduhy minimalizuje a vy dostanete šanci, abyste opravdu ukázali, co ve vás je.

Na úvod si vysvětleme, co to vlastně ten inkubátor vlastně je. Jedná se o prostředí, do něhož jsou umisťovány začínající firmy nebo týmy lidí, které si ještě firmu nezaložili. Náš inkubátor se při svém vzniku inspiroval již fungujícími projekty, a to jak českými, jakými jsou inkubátor ČVUT, Node5 nebo ČKD, tak i zahraničními — izraelský inkubační model či inkubátory v USA a Velké Británii.

Pro koho je inkubátor určen?

S nápadem může přijít jakýkoli student naší univerzity. Nezáleží na tom, z jaké je fakulty. Jediné, co rozhoduje, je kvalita nápadu a studentovy schopnosti. Pokud byste plánovali mít v týmu společníka z jiné pražské VŠ, takový případ by se řešil individuálně, ale nemělo by se jednat o velký problém.

...vzhůru do přemýšlení, vytváření byznys plánů a utváření strategií pro vaši budoucnost, která může být veliká.

A jak to všechno bude probíhat?

V průběhu jara se na všech fakultách rozeběhne série přednášek o inkubátoru, kde se dozvíte ty nejaktuálnější informace a budete se moci přihlásit do výběrového řízení. Z něj na konci letního semestru vzejde 3—5 týmů, které budou moci využívat služeb inkubátoru. Kdo se nezúčastní přednášek, nemusí zoufat. Druhou možností přihlášení je osobní návštěva vedoucí inkubátoru Ing. Gabriely Koláčkové a vyplnění krátkého formuláře, který zmapuje vaše plány a vize. Všichni zájemci o podporu svého podnikání pak budou muset do předem stanoveného termínu předložit „byznys plán“ obsahující kromě jiného představení svého podnikání, budoucí klientelu nebo výhled do budoucna. Vedoucí inkubátoru, inženýrka Koláčková, dodává, že počítá i se situací, kdy se přiihlásí aktivní studenti, co jen přesně neví, co ještě chtějí dělat. I pro ty má ale dobrou zprávu. Aktivního studenta bez konkrétní představy je možno zapojit do spousty vedlejších projektů, ať už pevně svázaných s inkubátorem, či nikoli. Aktivita se cení a pro vaše budoucí uplatnění je tím nejlepším směrem, jakým se můžete vydat.

Top komentář
05 listopadu, 2014 - 23:07 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Zajímalo by mě jaký je o přednášky zájem? Je tam hodně volných míst? Je možno chodit na přednášky, ale finálně se nijak nezapojit?

A v čem mi ten inkubátor pomůže?

Inkubátor ČZU bude umístěn na koleji F, kde ze začátku nabídne příjemné prostředí o velikosti 70 m2 s několika malými kancelářemi, kuchyňkou a místností pro společné setkávání. V případě příznivého rozvoje projektu je do budoucna v plánu rozšíření těchto prostor v areálu školy nebo ve spolupráci s dejvickým inkubátorem. Začínajicím firmám nabídne prostředí pro práci za minimální cenu. Mladí podnikatelé tak ušetří cenné prostředky za pronájem prostor, které by museli vynaložit mimo kampus naší zemědělky. Od firem a expertů spolupracujících s ČZU také mohou nadějní studenti čekat pomoc ve formě přednášek a konzultací, například na téma daní, účetnictví a mnoho dalšího. Pro někoho je možná příjemným překvapením, že vaše zisky škola nebude nijak dojit. Pokud se vašemu podnikání bude dařit, univerzita na vás bude jen hrdá jako na své úspěšné absolventy.

Jak bude probíhat výběr?

O tom, kdo nakonec bude mít možnost začít své podnikání s podporou studentského inkubátoru ČZU, bude rozhodovat komise složená z pracovníků inkubátoru a externích členů, především manažerů firem spolupracujících s ČZU nebo lidí pohybujících se okolo start-upových projektů. Vaše byznys plány tedy budou číst a o vašem osudu rozhodovat zkušení lidé z praxe.

O chystaných přednáškách vás pochopitelně budeme informovat v našem kalendáři. V červnu také přineseme první fotografie z dostavěného inkubátoru a na začátku příštího roku vás vezmeme na exkurzi mezi první podnikatele rozvíjející svůj byznys přímo v našem areálu. A teď už hurá do přemýšlení, vytváření byznys plánů a utváření strategií pro vaši budoucnost, která může být veliká. Proč byste jednou nemohli ve svých obrovských kancelářích ve stylu Google říkat: „Vzpomínáte na tu kancelář na koleji F?“

Mrkni taky na tohle

02. 02. 2018 0 0

Jak žít spokojeně, růst a zářit? Rozhovor s Pavlem Filipem!

Číst více
09. 11. 2017 18 0

Volby do akademického senátu PEF ČZU

Číst více
04. 10. 2017 1 0

Úspěch! Naše zahajovačka otřásla Prahou v základech

Číst více

Komentáře

Uživatel

Odpovídáte na komentář {{ commentParentAuthor }}.

Naši partneři

  • Dáme zkoušku KPMG Díly na traktory CK MUNDO ČZU
  • Díly na traktory FAPPZ FLD FTZ FZP