Rekord je doma! Jak to probíhalo?

24. 04. 2013 8 {{ articleTotalLikes }} Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Během včerejšího dopoledne se na Suchdole odehrál historický moment, který se navždy zapíše do dějin naší školy! Za přítomnosti komisaře, který pečlivě dohlížel na průběh celé akce, se studentům naší univerzity podařilo to, co dosud nikdo jiný nedokázal! Hlava nehlava, napěchovali se statečně do útrob autobusu č. 107, připraveni vydržet, jak dlouho bude třeba, aby dosáhli kýženého cíle.

A to se jim také povedlo. Dne 23. 4. 2013 se areál ČZU stal svědkem zápisu do České knihy rekordů, pokořen byl rekord v „Největším počtu cestujících v kloubovém autobusu č. 107“. Stanoven byl nový historický zápis 225 zemědělců!

Po celou dobu probíhalo vše hladce, řidiči autobusu 107 nejsou žádná ořezávátka, což nám předvedl na místě řidič z rekordního autobusu, když zcela profesionálně zaparčil před menzou svůj stroj. Pak už stačilo jen přilákat co nejvíce lidí, což se povedlo jen částečně, stovky lidí se přišly na akci podívat, ale je mi záhadou, pročpak se nechtěli zúčastnit samotného rekordu?! Mít své jméno zapsané v České knize rekordů, to přece nezní vůbec špatně.

Konečně se mohly otevřít brány autobusu a lidé se mohli vydat kupředu. Nástup probíhal naprosto bez problémů. Žádné boje ani strkanice o místo, jak jsme zvyklí hlavně z nástupiště na Dejvické, se nekonaly. Autobus se začal pomalu plnit, přesto zůstávalo spousta volného prostoru pro další rekordmany. Nakonec se do autobusu podařilo vtěsnat celkem 225 lidiček, to je krásný výsledek a myslím, že organizátoři a nejen oni mohli být velmi spokojeni. Podařilo se jim získat také značnou mediální podporu, kromě iZUNu jste na place mohli vidět novináře z iDNESu, na jejich reportáž se může podívat zde. Video z místa činu pro vás natočil náš kameraman Jakub a tady je výsledek:

iZUN TV: Den rekordů

Přiští rok se uskuteční pokus o překonání stávajícího rekordu. Jestli jste se letos nestihli zúčastnit, vaše šance ještě příjde!

Top komentář
29 dubna, 2013 - 10:26 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Český rekord ? 225 osob (studentů) v autobusu pro 150 lidí (to je 150 % kapacity autobusu) není českým rekordem. V roce 1977 se do autobusu ŠM 11 s obsaditelností 96 osob natísnilo 159 vojáků (to je 165 % kapacity autobusu). Pokud máte zájem, zašlu Vám fotografie (bohužel jen černobílé) a komentář o jakou akci šlo. Antonín Šípek, Sdružení automobilového průmyslu

Mrkni taky na tohle

01. 06. 2017 0 0

Generace Bab

Číst více
04. 01. 2017 7 0

Koho můžete potkat ve 107?

Číst více
24. 10. 2016 11 0

Lidi v autobusech jsou úchylové

Číst více

Komentáře

Uživatel

Odpovídáte na komentář {{ commentParentAuthor }}.

Naši partneři

  • Dáme zkoušku KPMG Díly na traktory CK MUNDO ČZU
  • Díly na traktory FAPPZ FLD FTZ FZP