ROZHOVOR: Proč se neopakuje rok 2013?

28. 10. 2016 5 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Během Hokejové bitvy jsme si udělali chvilku času a s vykřičenými hlasivkami jsme skočili udělat rozhovor s panem Miklíkem, který trénuje náš hokejový tým a také s panem rektorem, pro kterého to byla předposlední bitva. Proč jsme letos nezopakovali úspěch z roku 2013 a nejsme první?

Igor Miklík

iZUN: Jak dlouho jste připravoval tým na hokejovou bitvu?

Dlouho ne. Měli jsme dva tréninky a jeden přípravný zápas.

iZUN: Jak to, že tak krátce?

A kde bychom vzali čas? Každý z kluků hraje za svůj oddíl, sejdeme se na začátku října, kluci se musí věnovat svým týmům. Máme každý týden jeden trénink a na konci přípravný zápas. Víc už udělat nemůžeme. Museli bychom mít peníze, alespoň půl milionu, jako mají ostatní školy, pak bychom mohli něco dát dohromady. To, co se tu hraje, je už druhá liga, není to opírání o hokejku. Chce to trenéra, čas a peníze. Pro mě osobně je tohle nadstavba k mé běžné práci, k výuce.

Do rozhovoru se zapojil i Ing. Štěpán Kala Ph.D., MBA

Hráče jako jednotlivce máme velmi dobrý, ale chybí tam ta sehranost, aby o sobě věděli. Ostatní týmy pravidelně trénují, pravidelně hrají, kluci jsou sehraní, vědí, co si mohou dovolit a kde se kdo pohybuje. Což je třeba půl roku na ledě, nacvičit nějaké situace, signály… To tady bohužel chybí a následně se to projevuje v těch zápasech. Čas je relativně krátký, 2x15 minut. Musí to být hokej jasný, bez chyb a to bez tréninků zkrátka nejde. Jak se říká, hokej je hra chyb. Bylo to o tom, kdo udělá chybu častěji, z toho jsou potom góly.

iZUN: Otázka do éteru: co říkáte na fanoušky? 

Igor MiklíkTak všichni vědí, že zemědělka má nejlepší fanoušky! (smích) Spousta pokreslených obličejů, fandili jste na 110%. Jste zkrátka pátý hráč, bohužel, my jsme vás moc nepotěšili. Chtěli jsme, strašně jsme chtěli, ale nevyšlo to.

 Vzkaz od hráčů:

Strašně děkujeme fanouškům za tu obrovskou podporu, kterou jste nám díky tomu kotli dali. Byli jsme našlápnutí, bohužel nám to nevyšlo. Doufáme, že to příští rok už prolomíme!

Rektor prof. Ing. Jiří Balík, CSc., dr. h. c.

iZUN: Co říkáte na třetí místo našeho týmu?

Nádhera. Slyšíte, že chraptím, sotva mluvím, ale užili jsme si to. Mě strašně láká to, když jsme tu všichni dohromady a halou se nese ČZU. To je nádherný pocit. Moc všem zúčastněným děkuju. Nemám rád vulgární skandování. Bylo to veselé, i když máme třetí místo. Jsem rád, že jsem rektorem tak skvělé univerzity, jsem rád, že jsem rektorem ČZU.

Prof. Ing. Jiří Balík, CSc., dr.h.c.

iZUN: Teď trochu zvážníme. Máte poslední rok ve funkčním období, nenajdete někde peníze na hokej, abychom měli stejný rozpočet jako ostatní univerzity? (pozn.red. v kuloárech se mluvilo o tom, že ostatní univerzity měli rozpočet zhruba půl milionu, což nám potvrdil zdroj z VŠE)

To je těžká otázka. Mám do konce období 16 měsíců. Hokejistům se samo sebou budeme snažit vyrovnat podmínky, i co se týče stipendijního programu.

iZUN: Pokud budete fungovat i po skončení ve funkci, budete se zasazovat o to, aby sport a sportovci dostávali více finančních prostředků?

Budu se o to snažit. Musíme podporovat samozřejmě všechny sporty, ale když vás vidím, tak se budu snažit o to víc. (smích)

Top komentář
29 října, 2016 - 15:05 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

co si budem povídat, dokud bude u kormidla Miklík, tak to lepší nebude, ten má s trenérem hokeje pramálo společnýho, ale tak to souvisí asi s těma penězma

!!! POZOR SOUTĚŽ !!!

Zašlete nám do zpráv na FB fotografii nebo video z Hokejové bitvy, fanoušky, atmosféru, hru - zkrátka to, co Vás na HB bavilo nejvíc. Redakce vybere dva šťastné autory a ti vyhrají šálu a triko ČZU.

Konec přispívání do soutěže je v sobotu ve 12:00.

Výherce vyhlásíme v neděli ve 12:00 na facebookových stránkách našich novin a budeme je kontaktovat.

Autoři: Vendula Kovářová Foto: Veronika Kysilková
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

03. 11. 2017 1

Zelená, žlutá, to jsou barvy naše! ČZU, ČZU, ČZU!

Číst více
28. 10. 2016 0

Led, krev a pivo, aneb ČZU vyrazila do bitvy

Číst více
28. 10. 2016 0

Led, krev a pivo, aneb ČZU vyrazila do bitvy

Číst více

Komentáře

Uživatel
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 29 října, 2016 - 09:44

Díky za to, že máte zas konečně normální články do kterejch jste se opřeli a nepíšete o s*ačkách jako je mikrovlnka nebo lidi v busech!!!! Autore -> super!!!!

| 33
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 29 října, 2016 - 14:10

Vše měla 1 trénink a odpravdu nemají rozpočet 500k...

| 29
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 31 října, 2016 - 20:12

VŠE má vlastní univerizní tým, který hraje jakousi nižší ligu v Praze. Neříkám, že to je stejný kádr, jako ten, který pak hraje HB, ale určitě tam nějací hráči budou. S 2 tréninkama nic není možný... UK hraje univerzitní ligu a kluci jsou spolu sehraní. Není možný s nimi hrát pravidelně vyrovnané zápasy.

| 25
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 29 října, 2016 - 15:05

co si budem povídat, dokud bude u kormidla Miklík, tak to lepší nebude, ten má s trenérem hokeje pramálo společnýho, ale tak to souvisí asi s těma penězma

| 36
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 29 října, 2016 - 16:47

Můžu jen souhlasit...hokeji vůbec nerozumí a jediná UK trénuje pravidelněji. Vše rozhodně nemá rozpočet 500 000 Kč. Jsou to jen trapné výmluvy. V týmu stejně hrají jen starší studenti, kteří se navzájem znají a nepustí do týmu nikoho nového.

| 29

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙