Stovky srdcí zaplesaly na Plese studentů ČZU 2018

18. 03. 2018 0 3 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Nečekaně zimomřivý večer ohřál významný společenský ruch na parketech Národního domu na Vinohradech. iZUN.eu se stal svědkem již 8. ročníku noblesních zemědělských radovánek.

Jedno moudré a výstižné přísloví praví: „Co se snese v lese, nesnese se na plese“.

Na toto přísloví v sobotu 17. března 2018 všichni návštěvníci 8. Plesu studentů ČZU svědomitě mysleli, jelikož již před začátkem plesu lemovalo vstup do Národního domu značné množství nádherných večerních rób a obleků.

Nenápadně ohodnotit ustrojení příchozích však nebylo prakticky možné, poněvadž díky absenci front všichni rychle mizeli v útrobách budovy.

 


Brzy se příchozí začali shromažďovat v Majakovského sálu, jímž se krátce po sedmé hodině večerní rozezněla slavnostní fanfára Trubačů FLD. Honosné tóny v kombinaci s kouzelnými prostory Národního domu vzbudily emoce u každého. Následné vřelé přivítání a oficiální zahájení plesu rektorem univerzity, prof. Ing. Petrem Skleničkou, CSc., společně s pompézním předtančením taneční školy Astra Praha, byli předzvěstí dokonalého večera.


 

Zatímco slavnostní předtančení v jemných tónech rozněžnilo i ty největší chlapáky, energická krasojízda, v podobě akrobatického rock and rollu taneční skupiny KOLB dance, vehnala do žil všech diváků jediné! Chuť bavit se a tančit!


 

Příležitost nastala odbitím čtvrt hodiny po osmé, kdy se k tvorbě večerní zábavy dostal všemi očekávaný Golden Big Band Prague, v čele s dirigentem a bývalým studentem ČZU, Petrem Sovičem. Taneční páry postupně zaplnily celý taneční parket. Boky přítomných dam se vlnily v rytmu latinsko-americké rumby, samby či jivu. Na své si však přišli i milovníci poklidnějších standardních tanců.  

Profesionální podobu několika nejzákladnějších standardů pak přesně ve 21:00 všem přítomným předvedl taneční pár Kateřina Tomanová a Jiří Havel, kteří sklidili bouřlivý potlesk.Fanoušci modernější hudby se mezitím přesouvali do Raisova sálu, kde byl přichystán neméně zajímavý program.

Skupiny Sirkyson, The Beautifuls, Dj Pomo & Dj Zeekee či Thom Artway byli zárukou hudebního hurikánu. Byl to nářez!

I ti nejméně zdatní tanečníci podlehli a s blížící se půlnocí nebylo živáčka, který by se v rytmu hudby nepohyboval.


 

S heroickými tanečními výkony stoupala chuť i žízeň. Kýženým cílem se proto stávaly bary, kde nechyběly mimo jiné i Suchdolské skvosty – víno ČZU a pivo Jeník.


Odbitím desáté hodiny večerní začala všechna očka pokukovat po pódiu v Majakovského sálu. Přítomní pánové se kochali pohledem na skvělý výkon pole-dance tanečnice Julie a její kolegyně, zatímco dámy netrpělivě očekávaly vyhlášení tomboly. Nemůžeme se divit. Letošní tombola byla opravdu lákavá. 

Vyhlášením však nic nekončilo.Celý sál byl úderem jedenácté hodiny osvícen světelnou show vedenou skupinou Hypnotica. Světelné efekty v kombinaci s hudbou, tancem i prvky silové akrobacie vytvořily nezapomenutelnou atmosféru.


 

Vysoký standard večera potvrdila i štafetu přebírající šansonová diva, Radka Fišarová. Radkou zpívané šansony byly oázou pro duši i uši. Zamilované i nezamilované páry se při jejím dokonalém přednesu ploužily sálem, zatímco vzduchem poletovala harmonie, nostalgie a klid. 


Zlatý hřeb večera nadešel s příchodem Václava NOIDA Bárty, čímž byla potěšena především dámská část publika. Jeho energické vystoupení se známými hity, odzpívanými typickým chraplákem, se stalo dokonalou třešničkou na dortu celého večerního programu.A co následovalo po vystoupení Václava NOIDA Bárty? No přeci party za báječného hudebního doprovodu Dj Poma & Dj Zeekeeho!

Letošní ročník se opravdu velmi podařil a nám nezbývá nic jiného, než poděkovat Asociaci Studentů ČZU za nádherný ples a Vám všem za navození snové atmosféry.


Už teď se těšíme na příští rok.Autoři: Aleš Kotrbatý Foto: Aleš Hlaváček
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

11. 04. 2019 0

Jarní koncert přinesl krásné skladby v podání Jaroslava Svěceného a vyhlášení sportovců roku ČZU!

Číst více
05. 02. 2019 0

Tanec, který vás udrží fit a je k tomu navíc proklatě sexy? Zkuste dancehall!

Číst více
24. 12. 2018 0

Poetické a veselé Vánoce!

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙