Střevíčky zpátky na hřebík. Aneb Ples studentů ČZU je za námi

07. 03. 2016 0 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Krásné šaty, ladné pohyby, fraky a protančené střevíčky. Pojďte se s námi ohlédnout za tím, jak vypadal Ples studentů ČZU.

V sobotu večer se musely v mnoha pokojích na kolejích i bytech válet rozšlapané skořápky od oříšků a všechny tůňky zely prázdnotou. To v Národním domě na Vinohradech se to princi a princeznami jen hemžilo.

S úderem sedmé hodiny odstartoval všeobecné veselí slavnostním proslovem rektor univerzity prof. Ing. Jiří Balík, CSc., dr. hc. v Majakovského sále. Jako první se na parketu ladně vznášeli tanečníci sboru TŠ StandardKlub Praha, z jejichž vystoupení se tajil dech. Po nich jsme se (zdánlivě) stejně ladnými kroky na parket vydali i my ostatní tanečníci a tanečnice. K tanci skvěle hrál Golden Big Band Prague kapelníka Petra Soviče.

Ples ČZU 2016

Jednotlivé taneční bloky prolínala další taneční a hudební vystoupení, jako například akrobatické figury tří studentek z Agra. Působivé a mezi pány jistě velmi populární Wild Cheeleaders. Nesmíme zapomenout také na Underground Comedy a taneční exhibici latinskoamerických tanců, které, ačkoliv byly několikrát trochu nešťastně narušeny moderátory, rozzářily tváře úžasem všem přítomných. 

Pro milovníky trochu jiného šálku hudby a pro všechny, kteří chtěli na chvíli vydechnout, uvolnit záda a protáhnout těla od zpevněných figur, byl připraven Raisův sál, v němž mimo jiné vystupovala i srdeční záležitost snad všech studentů - skupina Bek Ofis. 

BEKOFIS

Ani o jídlo a pití nebyla nouze. K dispozici byly více než tři bufety. A dokonce pro každého nově příchozího hra v podobě stopovačky, protože ne na všech místech bylo k dostání vše z jídelních a nápojových lístků. Ale ani to nakonec nebylo na škodu, protože kdo ví, třeba bychom jinak ani nevstřebali všechnu tu architektonickou nádheru. Snad jediné, co rušilo celkový dojem a vznešené prostředí byly plastové kelímky, ale vzhledem k počtu 1200 účastníků by se velmi těžko hledalo jiné řešení. Nutno ještě dodat, že na sále stále neúnavně pobíhala obsluha a všechna přání žížnivých a hladových byla jak u stolů, tak ve frontě, briskně splněna.

Ples ČZU

Kolem 22 hodiny proběhlo losování tomboly a následně na pódiu vystoupila Ilona Csáková, která svými evergreeny naplnila parket k prasknutí. 

Ples ČZU

Oficiální část (tedy ta striktně plesová) skončila v Majakovského sále kolem jedné hodiny ranní. Náruživí a vytrvalí se přesunuli do Raisova sálu, kde zábava pokračovala snad až do svítání. 

Ples ČZU

Velké díky patří samozřejmě všem organizátorům - Asociaci studentů ČZU, sponzorům, číšníkům, kuchařům, šatnářkám a také všem drahým účastníkům, že poctili svou návštěvou červený koberec krásného kulturního domu.

Můžeme jen doufat, že i příští ročník ponese takovýto lesk.

Fotografie z plesu naleznete již brzy na našich stránkách a následně také na Facebooku.

Autoři: Tereza Daňková Foto: Filip Soukup
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

02. 05. 2022 0

Ohlédnutí za jubilejním 10. ročníkem Plesu ČZU s iZUNem

Číst více
05. 03. 2019 0

Nachystejte večerní róby! Ples ČZU 2019 je za rohem! Poslední lístky brzy v prodeji.

Číst více
27. 02. 2019 20

Rektor: Důležití jsou lidé, jen budovy nestačí

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙