TEST RESTAURACÍ: a, b, C... Mám hlad!

12. 04. 2018 0 1 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Další iZUN testování je zde! Tentokrát jsme se rozhodli, že se půjdeme naobědvat do všech restaurací/hospod v areálu té naší “Hnojárny” a blízkém okolí. Naše první kroky vedly na Céčko.Již máme za sebou například Test kávy či Test párků v rohlíku. Rozhodli jsme se, že v tomto testu nás povedou hlavně chuťové buňky kolem poledního.

Verča:

Klub C, Céčko, je přes den restaurace, kde si můžete v klidu posedět a některé večery se změní v party klub, kde si můžete pěkně zařádit. My si tam přišli pokecat nad kusem něčeho dobrého.V první řadě bych chtěla ohodnotit obsluhu, která byla opravdu skvělá. Jelikož jsme byly posedět jen holky a dlouho jsme se neviděly, ze začátku jsme proto jen klábosily. Jídelního lístku, který nám byl donesen téměř do minuty od usazení jsme si všimly poté, co se nás obsluha podruhé ptala, co si dáme.

Výběr jídel je poměrně rozsáhlý. Nají se zde masožravec i vegetarián bez problémů. V poledne jsou také na výběr přibližně čtyři hotovky a dvě polévky. Zapít to můžete točeným pivkem či malinovkou.

Po rozsáhlém rozhodování, co si vlastně objednáme, jsme si všechny daly jídlo ze stálé nabídky. Na naše objednávky jsme čekaly asi 12 minut, což si myslím, že je úplně v pořádku. Pití nám bylo doneseno do 3 minut.

Já jsem si dala kuřecí řízek, který byl obalovaný v kukuřičných lupínkách s kroketami a smetanovo – česnekovou omáčkou.Porce to byla opravdu velká, takže vlčí hlad byl zahnán. Chuťově to bylo také výborné. Za mě poměr cena a kvalita jídla opravdu skvělá.

Jídlu a ani obsluze nemám co vytknout. Velkým plusem je určitě to, že jsou zde jídla dotovaná UEP či se dá platit kartou.

Jediné, co bych předělala je interiér podniku. Stěna, kde jsou napsaná hlavní města a pověšené hodiny je super. Vůbec se k tomu ovšem nehodí stoly a židle, které jsou navíc velmi nepohodlné. Oceňuji (a to by možná ocenil i Zdenda Pohlereichů), že zde není v nabídce kuřecí plátek s broskví a eidamem a také kaťák!Míša:

Na začátek musím říci, že nespornou výhodou Céčka je jeho rozloha, je tedy více pravděpodobné, že tu na rozdíl od věčně narvané Farmy najdete místo i v době obědů. Hotovky tu mají podle spotřeby, ale doporučuji své hladové bříško přijít nakrmit do dvou/tří hodin odpoledních. Interiér je vzdušný a celkem vkusně zařízený. Hned po usazení k nám nakráčel pán, který nejen, že vzbuzoval respekt, ale připomínal mi tak trochu vrhače nožů. Ale na tváři mu zahrál úsměv, převzal naše objednávky a za oslovení dámy, má velkou pochvalu. Takhle by správný hospodský dle mého názoru měl oslovovat ženy! Druhý číšník nad naším otálením nad jídelákem trošičku vraštil čelo, ale kdo by nevraštil. Z jídeláku bylo poměrně nesnadné si vybrat, nejen kvůli anglickým názvům jídel, které splývají s ostatními českými (můj problém, že jsem slepá jak patrona, jinak naprosto kvituji, je to super, hlavně pro Erasmáky!), ale také kvůli přehršli jídel, ze kterých jsem si většinu díky trošičku lehounce nestudentským cenám nemohla dovolit. Zbyly mi buď hotovky, které byly už vystřílené nebo burger, který byl cenově docela v pohodě. Jelikož nejsem kuchař s Michelinskou hvězdou, můžu poskytnout pouze subjektivní hodnocení dotyčného, objednaného burgeru. Za mě byla úroveň stejná jako v nějakém běžném stánku, neříkám, že takový burger občas nebodne. Burger se jmenoval sice Chilli burger, ale touhu poprosit obsluhu o sklenici mléka jsem z něj opravdu nedostala, ani plamenný Marschal Malinovski se nekonal. Hranolky zdály se být ze dna friťáku, tvrdší a pro takového patlala jako jsem já, který si je rád namáčí do různých omáček (měly jsme suprovou česnekovou) a všeho jí hezky po prehistoricku rukama, nešly moc uchopit. Po prvním kousnutí jsem pochopila k čemu mi bude epesní role utěrek, která přistála na našem stole. Burger se rozpadal a houska se rozmáčela. Za stejnou cenu by podle mě byla možná větší hitparáda, než tohle. Maso mohlo být jinačejší, i když tohle bylo chuťově dobré, niva na kterou jsem se těšila mohla být roztavená a abychom přisadili názvu burgeru, klidně bych do něj kromě tý suprový majonézy dala ještě chillimedovou omáčku (kterou jsme si taky objednaly zvlášť). Trošičku tuším, že omáčka nebyla úplně domácí, ale jednalo se o všemi kocovinovými žaludky favorizovanou červenou lahvičku z vietnameského bistra. Pokud se mýlím, tak klobouk dolů před kuchařem, protože byla stejně dobrá. Malinovka málokdy zklame a Staropramen, který točí na Suchdole úplně všude, asi taky cajk, jako může Staropramen být. Věřte, že tohle mé hodnocení není nijak zlé, a že to myslím dobře. Bez kritiky by se lidé nemohli posouvat dál a být lepší. Tak doufám, že mi příště na Céčku do jídla neplivnou. :)


Celkové hodnocení:


Výběr hotovek❤❤❤❤❤
Bezmasá jídla❤❤❤❤
Druh kuchyněevropská
Cena vs. kvalita jídla❤❤❤
Chování obsluhy❤❤❤❤❤
Interiér podniku❤❤❤


Autoři: Veronika Šmídová, Michaela Kulhavá Foto: Pavla Koubíková
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

24. 01. 2017 7

9 věcí, co nechcete, aby se vám staly v den zkoušky

Číst více
09. 12. 2015 16

TEST párků v rohlíku na ČZU

Číst více
10. 12. 2014 0

Kariérista, lovec, vůdce nebo pohodář? Zjisti, jaký student jsi ty

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙