Vrata se otevírají: VÍTEJTE V ROCE 2017

01. 01. 2017 0 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Drazí Zemědělci, vážení čtenáři, milí přátelé, rok se s rokem sešel a na kalendářích svítí nápis 1. leden 2017. Start nové 365 se přihasil kosmickou rychlostí a s nemilosrdnou krutostí nadcházejícího zkouškového období.

Překlenutí se do dalších dnů s sebou často přináší bolestivé střízlivění (a ještě bolestivější video záznamy minulého večera), sváteční vepřo knedlo zelo od maminky a sem tam také hluboké zamyšlení.

Ať už se se svým lehce nazelenalým odstínem nebo svěží a růžovou tvářičkou, podíváte do zrcadla, začnete přemítat o tom, co Vás čeká? Čapne Vás proklatá bilancovací nálada. A na povrch pomalu vyplouvají všechny ty protivné otázky. Pro prváky strašák v podobě prvního zkouškového období, třeťáci se užírají svým zpožděním u BP (pokud už ji vůbec začali psát), magistři tiše vyhlížejí místa, kam se upíchnou po škole a zajistí si tak jinou budoucnost než u stánku na Václaváku, kde se denně budou tázat „Kečup nebo hořčici“? Na čelo se vryje hluboká vráska a z úst vypadne osudná věta: „Letos je to tu. Nejvyšší čas, musím se sebou něco udělat“. 

Nový rok nepřinese změny jen v našich osobních životech. Areál univerzity se opět o několik budov rozroste a rozšíří o další laboratoře, učebny, patra, výtahy, pokusná pracoviště, atd. I univerzitní aula by se měla letos dočkat nového ošacení, avšak promoce v ní proběhnou tak, jak je zvykem. (Tímto boříme mýtus, že se budou přesouvat do SIC.) 

A do třetice - velká událost postihne také naše univerzitní noviny. S prvními dny letního semestru nás a i Vás, čekají velké novinky. Jednou z nich je VÝROČNÍ PAPÍROVÁ VERZE nabušená kvalitně nadojeným obsahem. Těšit se můžete na skvělé rozhovory - například s jednou z nejznámějších tváří internetové televize Stream Jankem Rubešem či s vítězem Diamantové ligy a naším olympionikem Kubou Vadlejchem. A to je jen ochutnávka, víc Vám zatím neprozradíme, nechte se mile překvapit.

Ať už jsou Vaše „Hovory k sobě“ jakkoli vážné a nadcházející změny divoké, přejeme Vám jménem celé redakce, aby měly pohádkový konec. Abyste do nového roku vcházeli s čistou hlavou (a to ne díky Absinthu a jiným laskominám) a s jen přiměřeným množstvím starostí. Ať se Vás drží zdraví, úspěch a láska k ČZU. Rádi bychom Vám na tu kodrcavou cestu - směr rok 2018 - dali do vínku dva citáty, které si s dovolením vypůjčíme od výjimečného spisovatele Antoine de Saint-Exupéry, a které by Vám mohly být dobrým průvodcem:

Co se podařilo jiným, zvládneš také! (Země lidí)Pokus se být šťastným... (Malý princ)

Tě vidle v roce 2017! Ať se daří!

Vaše redakce

Autoři: Redakce,
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

27. 02. 2019 20

Rektor: Důležití jsou lidé, jen budovy nestačí

Číst více
17. 02. 2019 0

Co nás čeká v předposledním únorovém týdnu?

Číst více
16. 12. 2018 0

Přehled akcí posledního, zápočtového týdnu.

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙