Využijte příležitosti! Společnost SAP nabírá nové zaměstance!

08. 11. 2016 0 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Představujeme Vám další přednášku v rámci Discover company: SAP! Co vlastně znamená anglická zkratka HR? A co dělají zaměstnanci oddělení HR Data management a HR Organization management?

Proběhla další přenáška z cyklu Discover company: SAP, pořádané Career Center ČZU. Tentokrát se nám představil p. Roman Bráník, který zaujímá pozici HR Service Senior Manager v odddělení HR Data Management. Vyprávěl nám o tom, čím konkrétně se zabývá jeho oddělení a také HR Organization Management oddělení, se kterým úzce spolupracuje. 

HR Data Management v podstatě spravuje veškerá data o všech zaměstnancích firmy SAP. V momentě, kdy se z uchazeče o zaměstnání stane plnohodnotný zaměstnanec, jsou jeho data vložena do centrální databáze, je mu přidělen osobní účet, číslo a email, následně je zpracována smlouva. DM se také stará o případně změny v těchto smlouvách, to může být například povýšení, změna adresy, rodinného stavu, ukončení studia a podobně. To vše musí proběhnout v rámci platné legislativy daného území, ve kterém se zaměstnanec vyskytuje.

HR Organization management spravuje organizační strukturu zaměstnanců, tzn. eviduje, kdo pracuje na jaké pozici a kdo je mu podřízený a nadřízený, a pokud je potřeba získat nové posily, tak vytváří nové pracovní pozice. Ty se následně promítnou coby inzeráty do médií apod.

Obě HR oddělení v Praze působí v rámci tzv. Střediska sdílených služeb. To znamená, že poskytují služby pro zaměstnance firmy SAP ve všech koutech světa, ve kterých firma působí, a to 24 hodin. To je zajištěno spoluprácí s HR oddělením na Filipínách. V podstatě to znamená, že zatímco v Čechách je noc a zaměstnanci spí, u nich je den a HR oddělení je plně k dispozici.

Pan Roman Bráník vyjádřil celkem jasné sdělení, že by rád přivítal některého ze snaživých studentů ČZU na palubě společnosti SAP. Firma v současnosti zaměstnává mnoho studentů na poloviční úvazek a absolventů, kteří jsou čerstvě po státnicích. Pokud Vás kvůli absenci praxe dosud sžírala nedůvěra, tady vidíte, že není proč se bát.

Pro práci v HR oblasti firmy SAP se Vám dle slov p. Bráníka hodí znalost anglického jazyka, případně nějakého dalšího (velký zájem je především o němčinu), dále znalost práce s počítačem a produkty MS Office, ale především jde o to mít chuť pracovat v týmu, odhodlání zapojit se, vzdělávat se a nebát se zkoušet nové věci.

Za zajímavou považujeme zmínku, že ve firmě SAP funguje tzv. Autism At Work program. Tito uzavření lidé s problémem se socializací, kteří mají povětšinou unikátní dovednosti a smysl pro detail, se postupně učí pracovat v openspacu, začleňují se do kolektivu a pracují v týmech.

Na další přednášku Discover Company: SAP, ve které se Vám představí oddělení HR Operations Cloud Support a Talent Delivery, pořádanou 9.11, se můžete přihlásit zde.

Autoři: Michaela Kulhavá
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

13. 03. 2020 2

Sedm typů kavárenských povalečů

Číst více
20. 02. 2019 0

Přijď na Veletrh pracovních příležitostí 2019 a získej JOB, lepší jak Steve Jobs

Číst více
21. 01. 2019 0

Work & Travel USA. Pracovat a cestovat po Americe? Jde to!

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙