Co máme v karanténě ZDARMA?

03. 04. 2020 0 1 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Pro většinu z nás je už karanténa nesnesitelná a zabavit se jinak než úklidem, studiem nebo prací je téměř nemožné. Nejsou otevřená kina, divadla ani knihkupectví, nemůžeme ven za kamarády. Přesně proto se spousta kulturních i vzdělávacích institucí umoudřilo a nabízí nám jistou formu vyžití i na doma. A dokonce zadarmo!

Nejvíce mě zatím oslovila některá divadla, která jsou momentálně také zavřená, ale herci hrají dál! Akorát místo zaplněného sálu hrají u vás doma. Začali své hry totiž streamovat online na svých webových stránkách nebo na facebooku. Tato představení jsou živě a nelze se na ně zpětně podívat (většinou). Prostě pokud chcete vidět celou hru, musíte být v určitý čas na jejich stránkách a vychutnávat si jejich umění. Snaží se tím alespoň trochu evokovat prostředí divadla, kam také nepřijdete až po první přestávce. Jediné, o co vás divadla žádají, je zaplacení "dobrovolného vstupného" jako příspěvek na náklady provozu divadla. Program vybraných divadelních streamů naleznete například ZDE.

Pokud máte světové klasiky raději v tištěné formě než v divadelní, tak Městská knihovna v Praze poskytla více než 1300 knih zdarma v elektronické podobě. Věřte, že si tam vybere opravdu každý. Od knížek pro děti, přes světové romány až po moderní literaturu. Stačí kliknout na tlačítko "stáhnout" a můžete rovnou číst. Nemusíte nikam chodit, objednávat knihy online nebo vybírat už přečtené knihy v domácí knihovničce. Stačí si najít váš oblíbený titul v této databázi

Pro milovníky telenovel a nekonečných seriálů si společnost O2 připravila speciální akci a to O2 TV za pouhou 1Kč! A to se vyplatí! Protože my ji máme doma už přes rok a platíme za ni i s internetem nekřesťanských osm stovek měsíčně. 

Pokud chcete vidět nové filmové trháky, tak i některá kina si připravila online projekce. Ty už tedy nejsou zdarma, ale třeba za symbolickou stovku. Filmy naleznete například na stránkách Aerovod nebo BioCentral.

Těm, kterým chybí pravidelný pohyb a pocení v posilovně, teď nezbylo nic jiného, než cvičit v pohodlí domova. Ještě, že je tady všemi milovaný youtube, kde najdete nespočet videí, kde nejrůznější trenéři a fitnesáci přidávají videa s návody a radami, jak cvičit. Ovšem ne vždy to jsou trenéři z povolání. Ti, kteří se chtějí raději svěřit do rukou profíkům, mohou využít profesionální videa, která využívají některá fitness centra. Taková workoutová videa naleznete například ZDE

V neposlední řadě je tu i sebezdokonalování. Spousta internetových kurzů je momentálně také zdarma. Skvělou stránkou s online kurzy je například Coursea. Nabízí zde své kurzy nevýznamnější firmy a vysoké školy z celého světa. Například Google, Yale, IBM, National Geographic a mnoho, mnoho dalších. Stačí si najít ten ideální kurz pro vás, registrovat se do něj a už se jen vzdělávat. Easy peasy. 

Moji redaktorští kolegové by mi neodpustili, kdybych tady nezmínila ani Premium Porn Hub zdarma. To jde myslím zatím jen v Itálii, ale už jsem se setkala s lidmi, co si přesměrovali adresy (neptejte se mě, nejsem ajťák) na Itálii a užívají si tak jejich inspirativní obsah zcela zdarma. 

Doufáme, že jsme vás alespoň trochu inspirovali, jak zabít čas v této nelehké době a pokud máte další typy na online zábavu, určitě se o ni s námi podělte! 

Autoři: Bára Pohlová Foto: Anna Dobřemyslová
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

15. 04. 2020 0

Randění v době karantény

Číst více
07. 04. 2020 0

Můj karanténní deníček

Číst více
10. 05. 2013 0

Přijďte mezi bloky na další fesťák zdarma

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙