Děravý míček a zkřížené florbalky. Florbalový turnaj na KTV

02. 02. 2012 1 0 Aktuality Zpět na Úvod
Velcí florbaloví borci ČZU zkřížili, tento čtvrtek 2. února, florbalky ve velké hale KTVčka. O zabalení děrovaného míčku do soupeřovy sítě se na dřevěné podlaze pokusily čtyři týmy, které se do turnaje přihlásily. Přenesme se nyní zpět do napínavého zápasu o čest a pocit z vítězství. Zpět na prkna, která znamenají sport.

Do turnaje se přihlásily pouze čtyři kompletní týmy. Linhart tým, FBC ČZU Gunners, FBC Beer boys a Dryml tým. Kvůli nízkému počtu týmů organizátor Mgr. Michal Makovský zvolil systém každý s každým. Za vítězství každý tým získal 3 body, za remízu jeden. Jako první se do sebe pustili hráči ČZU Gunners a Beer boys. V 8:30 se poprvé ozval hvizd rozhodčího a na první desetiminutový poločas se do sebe oba soupeři pustili. Pivní chlapci v červených barvách velmi dlouho drželi skóre na nule, ale ve čtvrté minutě dostali do sítě prvního banána a z gólové ztráty už se nedostali. První zápas skončil 7:4.

FBC ČZU Ganners Dryml tým
FBC Beer boys Linharti

V druhém zápasu nastoupili dosud čerství Linharti proti Dryml týmu, jehož silnou sestavu podpořili i naši dva iZUN redaktoři. Linhartům se ovšem nedostavil jeden hráč, a tak se řešil problém, kdo chybějícího v týmu zastoupí. Role náhradníka se nakonec ujal sám pořadatel Michal Makovský a ve dvacetiminutovém zápase předvedl několik výborných zákroků. Ani to však nestačilo a Drymláci s přehledem a pohodovým tempem zvítězili 4:2. Připsali si tím 3 body.

Nejvyhrocenějším zápasem chladného dopoledne byl nejspíš match třetí. Dryml tým, unavený z předchozí hry, měl po krátké přestávce nastoupit proti našlápnutým „Pistolníkům“. Ti do pole vstoupili s vysokým sebevědomím, ale i přes ostrý start plný extrémních sprintů inkasovali ve druhé minutě první střelu do sítě. A nebyla poslední. Zápas byl celkem vyrovnaný, po první polovině začali hráči Drymlu tlačit soupeře do gólové ztráty. Každé chyby soupeře využili a oplatili ji úspěšným útokem na branku. Ztráta klidu a tempa Gunnerů se následně promítla i do hry a po prohře 5:2 se jeden z hráčů v rozhořčení uchýlil i ke slovní inzultaci rozhodčího.

Rozhodčí turnaje

V následujícím zápasu obměnili Linharti i svého brankáře. Do brány nastoupil klučina, na kterém dres jeho předchůdce doslova visel. Chvílemi to vypadalo, že mu přebytečná látka překáží ve výkonu, a rychle za sebou inkasoval hned ze začátku hry mnoho gólů. Ani zvýšená obrana týmu nestačila. Linharti podlehli Beer boyům 8:5.

 

Pátý zápas mohl rozhodnout o celém pořadí. Kdyby Dryml tým zvítězil, popřípadě jen remizoval, získal by první místo. Pivaři ovšem nehodlali dát nic zadarmo. Jejich brankář se v zápase vyznamenal mnoha perfektními zákroky a skóre neproměněných šancí Dryml týmu pořád stoupalo. Čtyři rozvlněné sítě oranžových Drymláků byly však příliš a s výsledkem 4:1 se mohli s vítězstvím rozloučit.

Finální, šesté, utkání už čistě režírovali „ČZU Pistolníci“. K vítězství potřebovali trojgólový rozdíl konečného skóre. Nakonec však zabojovali takovým způsobem, že převálcovali Linharty 6:1.

Vyhlášení:FBC ČZU GunnersFBC Beer BoysDryml týmLinhart týmPrvní tři umístění získali láhev šampaňského“ a Gunners navíc obdrželi i trička z rukou naší krásné redaktorky. Všem vítězům gratulujeme a přejeme mnoho povedených zákroků a mnoho vyhraných zápasů.

Autoři: Viktor Kořínek
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

17. 10. 2019 0

Využití volného času na ČZU? Jak jinak než sportovně!

Číst více
09. 10. 2019 0

Oh, I think I‘ve found myself a cheerleader

Číst více
08. 04. 2019 0

iZUN Music Challenge je tu!

Číst více

Komentáře

Uživatel
Fanatic
Fanatic - 14 února, 2012 - 17:54

chtelo to nejakej rozhovor: Tak urciteeeeeeee

| 26

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙