Nadupaný přehled jarních akcí na Praze 6 a v okolí

15. 03. 2024 0 2 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Ačkoli si roční období teprve rozepíná zimní bundu, je čas začít se pořádně těšit na venkovní události nadcházejících měsíců. A že jich bude! My si pro vás připravili stručný, za to ale rozmanitý seznam těch, které byste si rozhodně měli poznamenat do svých diářů. Jídlo, pití, koncerty, vzdělávání - všechno bude! A navíc, vstup na většinu ze zmíněných akcí je zdarma. Takže žádné výmluvy a šupky dupky mezi lidi.

24. 2. - 14. 4. Matějská pouť

Sice už nám není pět, ale koho by nerozdováděl adrenalin z rychlosti horské dráhy či nepotěšil plyšák vystřelený v pouťovém stánku? Největší tradiční pražská pouť se každoročně těší desítkám tisíc návštěvníků. Letos bude slavit neuvěřitelné 429. výročí! Je to skvělá příležitost propojit příjemnou procházku Stromovkou s vytvořením nezapomenutelných zážitků. Ať už budete viset hlavou dolů desítky metrů vysoko, či se rozhodnete zůstat více při zemi a pochutnat si na cukrové vatě, věříme, že atmosféra pouti vás nostalgicky vtáhne zpět do dětských let.

Více o události najdete zde.


19. 3. Suchdolská Beerliga

Ať už jste pravidelným běžcem nebo o účasti na Beerlize uvažujete poprvé, pravděpodobně máte rádi pivo. A to je dobrá zpráva, neboť budete moci tento lahodný mok po cestě ochutnat až sedmkrát. Ve společnosti vašeho drahého spoluhráče absolvujete okruh po Suchdole a kampusu ČZU. Závod posiluje především vaši motivaci. Motivaci běžet dál, motivaci vyklopit do sebe další pivo, motivaci nevyklopit to pivo zase ven a v první řadě motivaci doběhnout si pro vítězství!

Více o události najdete zde.


27. 4. Pražský Majáles

Ben Cristovao, Wohnout, Horkýže slíže, Ewa Farna, Dorian, Kontrafakt, Mirai, Jaroslav Uhlíř, Sofian Medjmedj. To je jen náznak interpretů, kteří zazáří na pódiu na letišti v Letňanech. Jak je zřejmé, žánrově se letošní ročník zavděčí snad i těm nejnáročnějším posluchačům. Koncerty ale nejsou jedinou součástí programu. Tisíce studentů a dalších návštěvníků se budou moci zapojit do Majálesového průvodu a následně uvidí korunovaci nového krále a královny studenstva. Tento open-air festival by měl být na must-see listu každého vysokoškoláka, neboť atmosféra je každý rok neopakovatelná.

Více o události najdete zde.


30. 4. Lesamáj

Nebojte, nemáte špatné oči ani se nejdná o překlik z předchozí události. Jakoukoli podobnost mají mezi sebou názvy Majáles a Lesamáj, nenechte se oklamat. Lesamáj je narozdíl od Majálesu menší a poklidnější a nemusíte se na něj táhnout přes celou Prahu. Jeho 6. ročník se uskuteční opět na prostranství dejvických univerzit. Kolem Národní technické knihovny budete moci zavítat ke stánkům studentských organizací, pochutnat si na všemožných dobrotách tuhých i tekutých a zatancovat si u několika stageí s živou hudbou. Oslava jara a studentů pod rozkvetlými stromy, která vás hodí do pohody. No, kdo by se nechtěl přijít podívat!

Více o událoasti najdete zde.


30. 4. Čarodějnice na Ladronce

Stejné datum, jiné místo, stejně živá atmosféra. Ladronka se každý rok proměňuje v doslova kouzelné místo, kde Pražané dávají vytoužené sbohem dlouhé zimě symbolickým pálením vytvořených čarodějnic. Akce se nese ve znamení široké škály doprovodného programu především pro děti, ale i pro dospělé. Můžete tak třeba odpoledne popadnout kolečkové brusle a spojit sportovní aktivitu s příjemným poslechem vystupujících kapel nebo si u ohně opéct buřta. Pro fajnšmekry, kteří se rádi převlékají do kostýmů, je vyhlášená soutěž o nejlepší masku. A že konkurence bude veliká, rozhodně povolte uzdu své kreativitě.

Více o události najdete zde.


1. 5. První pivní máj - festival minipivovarů

Chuťové pohárky nažhavit, pípu roztočit a událost všech pivních štamgastů může začít. Bude možno ochutnat až 80 druhů piv! A kde? Představitelé 20 minipivovarů z Čech a Moravy budou rozmístěni na prostranství u Břevnovského kláštera, kam se pohodlně dostanete tramvají 22 nebo 25 - nemusíte se tedy starat o to, kdo bude řídit. Jak pořadatelé dobře vědí, k pivu je třeba zakousnout kus nějakého chutného a vydatného žvance, aby nám hladinka nevystoupila moc rychle. Na místě proto budou stánky například s hamburgery, sladkými jídly i světovou kuchyní. Dokonce se nezapomnělo ani na vinaře - i ti budou moci zavítat k Břevnovskému klášteru a okoštovat úrodu moravských vinic v tekuté formě.

Více o události najdete zde.


14. 5. Miss Agro

Jaký by to byl konec semestru bez největší události na Suchdole? Ideální příležitost upustit páru od probíhajícího zkouškového období, poslechnout si báječné kapely a samozřejmě podpořit krásné a talentované mladé ženy a muže z řad studentů univerzity. A to vše přímo v kampusu ČZU. Pokud byste se chtěli zúčastnit nejen jako diváci, ale být jednou z hvězd přímo na pódiu, ještě stále probíhá casting jak do Miss Agra, tak do Strongmana. Nabušený program, skvělá show, a to navíc v prostředí, které všichni známe. Doporučujeme proto nevynechat ani tuto akci, protože podobnou vážně jinde neuvidíte.

Více o události najdete zde.


20. - 22. 6. Metronome Prague

Originální místo, skvělý koncept. Těsně předtím, než všichni zmizíme odpočívat na prázdniny, si budeme moct zaskočit na “Stalina”. Neboli k metronomu na Letenské pláni, kde letos vystoupí kupříkladu Milky Chance, The Blaze nebo Lake Malawi. Věříme, že si mezi vystupujícími každý najde “svůj šálek kávy”, neboť na místě bude hned několik stageí, kde budou hudebníci vystupovat současně. Při procházení od pódia k pódiu neopomeňte zavítat do food zóny či se jen na chvíli zastavit a pokochat se dechberoucím výhledem na Prahu. 

Více o události najdete zde.

Přejeme vám příjemné a zážitkuplné jaro!

Autoři: Tereza Adamcová Foto: Dominika Staščáková, Jan Sadílek
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

16. 05. 2024 0

Miss Agro 2024: Když se hudba, síla a krása snoubí

Číst více
14. 05. 2024 0

Hlasování Miss iZUN 2024 je oficálně spuštěno!

Číst více
13. 05. 2024 0

Představujeme Lenku Štěrbovou: finalistku Miss Agro s číslem deset

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙