Seberozvoj na ČZU: 5+ nejlepších tipů pro studenty

23. 02. 2024 0 2 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Chceš z univerzity vytřískat maximum? Máme pro tebe 5+ tipů, jak na seberozvoj a možnosti, které ti naše alma mater nabízí!

Vysokoškolské studium strávené v lavici je nuda. Pekelná nuda, která se točí jen okolo memorování informací s cílem udělení zápisu do indexu. Naše univerzita je ale úžasná v tom, kolik nám toho může nabídnout. Pokud víš, kam se obrátit, čeho se účastnit a čemu věnovat svou drahocennou energii, těch pár let na vysoké z tebe může udělat velké zvíře - v tom nejlepším slova smyslu! Můžeš se vydat cestou, která posune tvůj seberozvoj na úplně jinou úroveň a udělá z tebe osobu, na kterou se ostatní budou obracet pro inspiraci, radu, nebo jen pro pokec o něčem, co zrovna teď obejvuješ a čím se zabýváš.

Připojení se ke spolkům a organizacím

První možností je připojit se k některému ze spolků a organizací, které na ČZU působí. A ano, tento článek je psán členem organizace a proto tento bod může 100 % odsouhlasit. Touto aktivitou získáš zkušenosti, o kterých by člověk normálně ani nepřemýšlel. Získáš toho mnohem víc, ale to poznáš, až když vstoupíš. Na naší univerzitě je spolků a organizací nespočet, celý výčet najdeš na stránkách ČZU. Jednou z nich je i naše organizace iZUN.eu - Univerzitní noviny ČZU. Pod odkazem najdeš článek, který ti o kousek víc přiblíží vše, co děláme a co můžeme nabídnout. Myšlenka tohoto bodu je ale jasná. Připoj se, je jedno kam, ale hlavně to udělej. Změní ti to život, to přísahám.

Podnikání s Point One

Druhou možností je zkusit vlastní podnikání. Máš v hlavě nápad, o kterém přemýšlíš a chtěl
bys vědět, jestli je realizovatelný? Pokud je tvá odpověď ano, ta nejlepší věc, co můžeš
udělat, je přihlásit se do podnikatelského inkubátoru Point One ČZU. Tam najdeš plno
odborníků, kteří ti mohou být cennými mentory. V tyto dny probíhá nábor nových členů,
přihlášku můžeš posílat do 27. 2. Point One ti mimo pomoci s podnikatelským nápadem nebo
rozvojem již fungujícího podnikání může nabídnout špičkové workshopy, mentoring a
obrovské zázemí přímo na ČZU. Každý měsíc se navíc koná setkání Point One komunity,
kde s ostatními členy můžeš networkovat, vyměňovat si nápady nebo jen spřádat
plány na budoucí výzvy. Setkáš se zde i s komunitními akcemi pro členy i veřejnost nebo
přednáškami od známých českých podnikatelů. Check this out!

Erasmus: cesta k mezinárodnímu vzdělání

Když se řekne Erasmus, mnohým se vybaví obraz nekonečného cestování, nových známostí a nezapomenutelných zážitků. Je to mnohem víc, než semestr strávený v zahraničí. Je to ideální způsob jak se ponořit do způsobů odlišných kultur, jak vylepšit své jazykové dovednosti a jak rozšířit svůj akademický i osobní rozhled. Na ČZU je program Erasmus branou ke zkušenostem, které bys jinde jen těžko hledal. Představ si, že studuješ svůj obor z úplně jiné perspektivy, v zemi, kterou jsi vždy chtěl navštívit. Míst, které můžeš využít ke studiu, je celá řada. V tom je ČZU skvělá, to se jí musí nechat.

Pracovní náplň během studia

Ideální způsob, jak získat praxi a kapesné zároveň. Také je to asi nevyhnutelná činnost, pokud studium na vysoké nechceš přežívat jen na čínských polévkách. Výhodou je, že jsme v hlavním městě a nabídek je tak nespočet, stačí jen chtít. Univerzita nám ale pomáhá v tom, abychom se mohli realizovat v oboru, který nás opravdu zajímá a baví. Se zástupci různých firem se můžeš setkat například na Veletrhu pracovních příležitostí, který probíhá na célé univerzitě dvakrát ročně, nebo například při návštěvě seminářů a přednášek vedených odborníky. Nikdy nevíš, jestli právě tahle přednáška nebude vstupem pro tvou budoucí kariéru.

Letní práce

Letní práce není ani tak o získávání peněz, jako spíš o zkušenostech a rozšíření tvých obzorů. Představ si, že jsi plavčík na plážích Floridy, sběrač jahod v Anglii, nebo barmanka na Ibize. Každá z těchto pozic ti nabídne určitou finanční odměnu, kterou můžeš využít k cestování po navštíveném kontinentu, dá ti nespočet kamarádů z celého světa, jejichž gauč můžeš při svém cestování využívat. A ty zážitky? O těch asi nemusím ani mluvit. A kdo ví, možná zjistíš, že tvoje srdce patří právě objevování a cestování. S tímto bodem ti může pomoci spousta organizací. Je to například Czech Us, která dokonce sem tam na naší univerzitě přednáší, nebo organizace Work and Travel.

Letní škola

Mnoho studentů si neuvědomuje, že letní škola není jen vzdělávání navíc. Může to být vzrušující způsob, jak naložit s volným prázdninovým časem. Tyto školy, které se většinou konají ve velmi atraktivních lokalitách, nabízí intenzivní kurzy, které mohou zlepšit tvoje akademické dovednosti a znalosti na zcela novou úroveň.  Kromě toho, letní školy často zahrnují kulturní programy, což je ideální příležitost jak prozkoumat nové země, kultury a odlišné způsoby života. I když to tak nezní, letní škola není jen studium, je to cesta k objevování a seberozvoji. Navíc, naše univerzita nabízí tučný seznam míst, kam můžeš vyrazit. 100 % studentů, kteří letní školu navštívili, ti řekne, že je to jak tetování. Nikdy nezůstaneš jen u první.

Semináře a workshopy

Na to, aby sis rozšířil své obzory, nemusíš čekat na formální vzdělávací příležitosti. Kariérní centrum univerzity, jednotlivé fakulty a univerzitní organizace nabízí pravidelný a pestrý seznam seminářů a workshopů, které může navštěvovat každý student. A ano, zcela zdarma. Škála témat, kterých se tyto aktivity týkají, je ještě pestřejší. Můžeš se tak dozvědět o specifických tématech, které tě zajímají, ať už je to seberozvoj, cestování, umělá inteligence nebo zdravý životní styl. Navíc je to skvělá příležitost, jak se setkat s opravdovými odborníky z praxe a navázat nové kontakty. Všechny akce, které nabízí univerzita, najdeš v kalendáři pod tímto odkazem.

Trochu moudra na konec. Nezapomeň, že mnohé z těch nejdůležitějších věcí se na vysoké škole nenaučíš v přednáškové místnosti. Buď otevřený novým zkušenostem, neboj se toho a vykroč ze své komfortní zóny.

Autoři: Martin Liška Foto: Kateřina Lebocová
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

08. 04. 2024 0

Vstupte do světa příležitostí: Forbes - Mladé Česko 2024

Číst více
02. 04. 2024 0

Známe finalistky 24. ročníku Miss Agro!

Číst více
01. 04. 2024 0

Restaurace Na Farmě má nového majitele!

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙