Večer plný hrdinů: Společně proti SMA na 6. ročníku Galavečera Spolu na draka

16. 03. 2024 0 3 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Ve světě, kde každý den čelíme novým výzvám, se občas objeví příležitost, kde se můžeme spojit a společně bojovat za dobrou věc. Takovou příležitostí byl již 6. ročník Galavečera Spolu na draka, který se konal v sobotu 9. března 2024. Tento benefiční večer plný magie, hudby a tančících srdcí, měl za cíl podpořit děti postižené spinální svalovou atrofií (SMA) a jejich rodiny. Příběhy odvahy, naděje a nezdolného ducha vyplnily sál Obecního domu, kde se sešli rytíři a princezny, aby společnými silami podpořili ty, kteří to nejvíce potřebují.

V sobotu 9. 3. 2024 proběhl již 6. ročník benefičního galavečera Spolu na draka. V 18 hodin se otevřely brány pomyslného světa rytířů a rytířek, kteří společně vyrazili bojovat se spinální svalovou atrofií (SMA). SMA je neuromuskálrní onemocnění vznikající genovou mutací. Má hned několik typů lišících se počátkem obtíží, klinickým obrazem, prognózou. Rozvoj nemoci lze zpomalit především podáním vhodných léků a pravidelnou fyzioterapií. „Cílem nadačního fondu je umožnit vážně nemocným dětem a jejich rodinám žít co možná nejnormálnější život. Umožnit těmto dětem dělat vše, co běžně dělají jejich vrstevníci. Umožnit jim být dětmi, hrát si, zlobit a smát se, utíkat rodičům a vracet se s rozbitými koleny… a jejich rodičům trochu si oddychnout s vědomím, že na vše nejsou sami.“ Tak se píše na stránkách nadace a v duchu těchto slov se nesl
i celý večer. Pojďte se s námi ponořit do dračího světa a prožít jej pohledem naší redakce.

Večer v Obecním domě otevřela Lucie Ptáčková se svým moderátorským kolegou Danielem Hrdličkou, po kterém následovalo světelné vystoupení taneční skupiny Pyroterra. Světla se postupně rozsvítila, podium se naplnilo hudebníky z Prague Film Orchestra a taneční parket ovládli princové a prinzeny, rytíři i rytířky. Každý ročník benefice jsou vybrány dva životní příběhy, kterým je galavečer věnován. Letošní příběhy patří Margaretce a Ester. Margaretka je mladá slečna, jíž se rodiče i přes nepřízeň SMA snaží zajistit plnohodnotný život. To například častými sportovními aktivitami, které celá rodina miluje a ani nemoc je nezastaví. Ester je studentka vysoké školy s velkými životními plány, s mnoha úspěchy a silným životním optimismem. Nejedna slza se během večera skutálela po tváři. 

Pyroterra pokračovala svým světelným příběhem plným naděje a následovalo hudební vystoupení Šimona Biliny a Radky Pavlovčinové. Pozvání přijali také účastníci 12. ročníku StarDance: kajakář Vavřinec Hradilek s taneční partnerkou Kateřinou Bartůněk Hrstkovou. Svým quickstepem a tangem roztančili celý parket. Spolu na draka má svou píseň s názvem Ještě jednou, kterou zazpívala Kateřina Morozová s Danielem Hrdličkou. Kateřinu také postihla SMA. V předchozích letech galavečer navštívila jako čestný host a letos poprvé i zazpívala. Sál se naplnil radostí, zpěvem i tancem všech přítomných.

Poté nastal okamžik, na který jsme všichni napjatě čekali – předání výtěžku z benefičního večera. Ve speciálně uspořádané tiché aukci, kde mezi vydraženými položkami nechyběly ani obrazy od renomované Markéty Grimaux či další ceněné umělecké předměty, se podařilo vybrat úctyhodných 107 333 Kč. K této částce byly přičteny příspěvky od partnerů večera a další finanční příspěvky získané od návštěvníků galavečera, čímž se celkový výtěžek vyšplhal výš o ohromujících 711 860 Kč. Celková suma tak málem dosáhla magického milionu, což obě tváře večera, které symbolizovaly boj s SMA, naplnilo neopakovatelným pocitem radosti a štěstí.

Následovalo losování výherců tomboly, které přineslo další vlnu nadšení mezi hosty. Scénu poté ovládl Jiří Macháček s kapelou Mig 21, jenž svými hity okamžitě rozzářil celý sál. Klasické skladby kapely donutily účastníky, aby zaplnili taneční parket a nechali se unést rytmem hudby. Po více než hodinovém koncertu převzali štafetu DJ Saxofrancis a houslista Ondřej Vlček. Tento dynamický duet dokázal svým uměním na saxofon a housle rozhýbat i ty nejvíce zdrženlivé a celý sál se znovu ponořil do tance a radosti.

Když se boty protančily a hudba pomalu utichala, bylo načase navléci kabáty a s teplými vzpomínkami v srdci se vydat domů. Tento ročník Galavečera Spolu na draka byl opět nezapomenutelným zážitkem plným pohody, smíchu a především naděje. Už nyní se nemůžeme dočkat, co přinese příští rok, ale jedno je jisté – bude to stát za to.

Více v našem fotoreportu.

Autoři: Magdaléna Malátová, Martin Liška Foto: Valentina Sekalová, Matyáš Holub
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

16. 05. 2024 0

Miss Agro 2024: Když se hudba, síla a krása snoubí

Číst více
14. 05. 2024 0

Hlasování Miss iZUN 2024 je oficálně spuštěno!

Číst více
13. 05. 2024 0

Představujeme Lenku Štěrbovou: finalistku Miss Agro s číslem deset

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙