2 měsíce, 8 hradů, 24 kapel - to jsou Hrady CZ 2015

16. 06. 2015 0 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Bylo nebylo... Jednoho krásného prázdninového týdne se parta kamarádů rozhodla, že objede pár českých hradů, aby se pokochali kulturou naší země. Navštívili Točník, Rožmberk nad Vltavou, Kunětickou horu, Švihov a jak tak pátý den seděli v malebném zákoutí Bezdězu, jeden z nich povídá: „Je tu nějaké velké ticho. To by bylo príma, kdyby tu hrála nějaká dobrá kapela.“ Druhý na to: „Jako která? Třeba Chinaski?“ A třetí dodal: „Hele to vůbec není špatný nápad! To zrealizujem! Ale musíme přidat i pár moravských hradů, aby to Moravákům nebylo líto.“ A tak letos proběhne 11. ročník festivalu Hrady CZ, na který byste měli 100% vyrazit.

Festival startuje v pátek 10. července na Točníku a svou pouť uzavře v sobotu 29. srpna na Bezdězu. Pořadatelé na letošní ročník připravili pár změn, kterými festival chtěli ještě víc okořenit. První z nich se týká rozšíření pátečního programu – můžete se těšit na dvě pódia. Pokud se chystáte na Kunětickou horu či Bouzov, užijete si větší a komfortnější areály než tomu bylo doposud. Pokud se rozmýšlíte, zda s sebou vzít své děti či vyrazit sami, určitě je vezměte s sebou, protože bude připraven program i pro rodiny s dětmi.

Hrady CZ probíhají vždy v pátek a v sobotu na dvou pódiích. V pátek se můžete vždy těšit na šest kapel – první začíná hrát v 18 hodin. Sobotní hudební nálož odstartuje okolo půl 12. Jako každoročně budou zajištěna stanová městečka a letos také hlídané ubytování ve VIP hradních kempech s vlastním sociálním zařízením a občerstvením. Vítanou novinkou pro návštěvníky bude zajisté prodejna potravin.

I letos budou mít návštěvníci možnost v rámci festivalového vstupného absolvovat prohlídkovou trasu hradu včetně dalších památek v okolí. Nově platí pro zájemce nabídka jedné vstupenky zdarma na dalších 36 historických objektů z tzv. Neobjevených památek. Festivalová osmička hradů má ve svém regionu partnerskou „neobjevenou“ památku. Konkrétněji jde o hrad Krakovec, zámek Slatiňany, zámek Náměšť nad Oslavou, důl Michal, klášter Kladruby, zámek Dačice, zámek Kunštát či zámek Grabštejn. Pokud této exkluzivní nabídky budete chtít využít, stačí předložit svou festivalovou vstupenku u pokladny památky, kterou chcete navštívit. Akce 1+1, tedy vždy druhá vstupenka zdarma, platí od 12. června do 30. září 2015.

Vstupenky:

Vstupenky lze zakoupit přes internet jako E-tickets, na předprodejních místech a samozřejmě také na místě. Aktuálně vyjde permanentka v předprodeji (možnost zakoupit až do dne konání) na 680 Kč, permanentka s přespáním ve VIP kempu na 880 Kč. Jednodenní vstupné na pátek pořídíte za 340 Kč, sobotní pak za 440 Kč. Pořadatelé nabízí možnost přespání ve VIP kempu jak v pátek, tak v sobotu za 250 Kč. Na místě bude možné permanentku zakoupit za 780 Kč, permanentka + VIP kemp za 1 000 Kč, páteční vstupné 390 Kč, sobotní 490 Kč a VIP kemp (2 dny) 300 Kč. Ratolesti se na festival mohou v doprovodu rodičů podívat za snížené vstupné.

Seznam interpretů:

Chinaski, Tomáš Klus, No Name, Wanastowi Vjecy, Anna K, Inékafe, Wohnout, Xindl X, Mig 21, Čechomor, Mandrage, Tata Bojs, Pipes and Pints, Sto zvířat, Monkey Business, Visací zámek, Portless, Desmod, Rybičky 48, PSH, Skyline, Mydy Rabycad, Gazdina roba, Jamestown

Termíny a místa:

10. 7. - 11. 7.  Točník

17. 7. - 18. 7.  Rožmberk nad Vltavou

24. 7. - 25. 7.  Kunětická hora

31. 7. - 1. 8.    Švihov

7. 8.  -  8. 8.    Veveří

14. 8. - 15. 8.  Bouzov

21. 8. - 22. 8.  Hradec nad Moravicí

28. 8. - 29. 8.  Bezděz

Veškeré informace (line-upy jednotlivých festivalů, praktické rady, informace o VIP kempech atd.) nenaleznete nikde jinde než na http://www.ceskehrady.cz/cs/.

Snad jste nyní chytli tu správnou festivalovou slinu a nenecháte si Hrady, ať už ty české či moravské, ujít. Kdo letos v létě nebude na Hradech CZ, jakoby nebyl...

Autoři: Aneta Kučerová Foto: Hrady CZ,
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

31. 10. 2019 0

9. ročník Life Sciences Film Festivalu

Číst více
15. 05. 2019 0

Nová Miss Agro 2019 zvolena! Jak probíhal legendární festival plný pití, hudby a dobré zábavy?

Číst více
09. 05. 2019 0

Seznamte se s Marií Růžičkovou, finalistkou Miss Agro 2019 s číslem deset

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙