Hrady odstartovány bahenním peklem

20. 07. 2017 0 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Kdo by nemiloval léto… Pod tímto ročním obdobím si každý představí horko k padnutí, spalující slunce a ochlazovačku v podobě bazénu či jiné vodní záležitosti. Letošní léto nám ale místo toho každý den chystá rekordní teplotní výkyvy. S tím se musel minulý víkend popasovat i nejnavštěvovanější letní festival Hrady CZ, který odstartoval na hradě Točník – Žebrák. Každou hodinou se měnil ve větší a větší bahenní peklo.

Hrady odstartovaly v páteční podvečer rockovou kapelou Smrtislav. Po nich si přišli na své pódioví skokani, kteří nikdy nechybí na koncertu Vypsané fiXy. Vladimír 518 s Mikem Trafikem za zády potěšili příznivce rapu, punkery zase Visací zámek. Richard Müller návštěvníky přesvědčil, že si mají dát prachy do pořádný ruličky. Dle jejich nadšení z této písně tak po koncertě jistě všichni učinili. Výborně rozjetou páteční atmosféru udržely i Rybičky 48 a po nich Horkýže slíže. Jako každoročně v pátek proběhlo i vyhlášení karnevalových masek. Každý odvážlivec jenž vstoupil na pódium byl odměněn.

Fanoušci u Kooperativa Zelené stage

Ať je léto nebo zima, v kytičkách je vždycky prima!

Sobotní program otevíral Xindl X, který všechna roční období předběhl a nechal fanoušky prozpěvovat pár vánočních koled. Ti se tomu samozřejmě nebránili. Na vedlejší stagi se mezitím připravovali Mandrage. Jejich koncert byl jako vždy výborný, až na pár drobných výkyvů. Zpěváku Víťovi Starému se mluví hůř a hůř a jednou dokonce vydal tak uším nelahodící tón, že si toho musel všimnout i neslyšící. Z jakého důvodu tomu tak je, jsme se ale bohužel nedozvěděli. Naprosto zábavnou show opět předvedli No Name. Frontman Igor Timko si přímo užíval komunikaci s diváky a předvedl i pár klasických tanečních kreací. Sto Zvířat rozSKAkali nejen svoje fanoušky. 

Vít Starý - Mandrage

Igor Timko - No Name

A v 17 hodin to vypuklo! Největší tahoun letošních Hradů vlétl na prkna Jack Daniel´s Stage – Arakain & Lucie Bílá. Jejich koncert byl zkrátka dokonalý nářez! V rozpumpovávání krve v žilách diváků pokračovali i Portless s rapperem Henrym D, který vystudoval naši ČZU. Náladu zklidnila rozněžnělá Anna K., která svým vystoupením dělala promo nové desce a videoklipu. Ačkoli se jí bohužel vrátila rakovina, vypadala velice odhodlaně a vyrovnaně. My jí v jejím boji s touto zákeřnou nemocí moc držíme palce!

Arakain & Lucie Bílá

Lucie Bílá v backstagi

Anna K.

Za nepřestávajícího deště už hrála kapela Wohnout. Diváci se tedy rozdělili na dvě skupiny: 1. velcí fandové v pláštěnkách a opilci bez pláštěnek, kteří pařili a 2. střízliví zimomřiví deštníkáři, kteří dali přednost schovce pod střechou. Majk Spirit + H16 si odrapovali svou hodinku od 21 do 22 hodin. Točnická podívaná pak vyvrcholila Tomášem Klusem a skvěle rozjetou chlapeckou taneční skupinou z Prahy 5 – Smíchova Mig 21. Jirka Macháček se „svými hochy“, dal publiku zase úplně vše, na co jsou zvyklí: tanec, striptýz, vtip, Malotraktor a především dobrou náladu na dobrou noc.

1. skupina fanoušků

  

První den Hradů vypadal ještě na počasí slibně a každý doufal, že počasí vydrží bez dešťů i v sobotu. To se ale bohužel nevyplnilo. Ano, festival není o počasí. Má být o hudbě, jídle, pití, zábavě a dobré náladě. Ale k tomu všemu počasí zkrátka přispívá. Když je horko, užíváte si ho. Když téměř celý den prší, jste rozmrzelí a neužíváte si ho tak, jak byste chtěli. Z rozbahněného terénu (kopce) na Točníku nemohl mít radost snad nikdo. Každý krok představoval možnost 50:50, že spadnete. A když se k tomu přidá ještě tu a tam ocáknutí bahnem od lidí, kteří jdou kolem vás, dobrá nálada opět o něco klesá. Za to ale samozřejmě organizátoři nemohou, počasí zkrátka nejde poručit.

Rozbahněný terén na Točníku

Takhle dopadl ten, kdo byl nepřipraven

Za co ale organizátoři mohou, je nedostatek toalet a jejich nevhodné umístění. Jako celý festival i stanové městečko se nacházelo v kopci. Pokud byl hlášen déšť, měli organizátoři zvolit strategičtější místo toalet než dole pod kopcem. Dle slov nocležníků se k tojkám dalo jen doklouzat. Za tento nedostatek dáváme palec dolů. Palec nahoru si ale jistojistě zaslouží za výběr letošních kapel, které se opravdu povedly!

A kam festival míří nyní? Již zítra na Kunětickou horu (21.-22.7.) a další víkend na Švihov (28.-29.7.). Kompletní seznam všech zastávek naleznete zde.

Přejeme Hradům CZ hodně spokojených návštěvníků, a stále hezké počasí! :-)

Autoři: Aneta Kučerová Foto: Barbora Richterová, Aneta Kučerová
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

22. 11. 2019 0

Gaudeamus Alkotour ČZU 2019: ohlédnutí za titulem

Číst více
31. 10. 2019 0

9. ročník Life Sciences Film Festivalu

Číst více
15. 05. 2019 0

Nová Miss Agro 2019 zvolena! Jak probíhal legendární festival plný pití, hudby a dobré zábavy?

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙