Hudba, studium, inspirace. Na půl cesty – další ročník konference TEDxPragueYouth

04. 03. 2024 0 2 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Další rok a další inspirativní myšlenky, které šíří TEDxPragueYouth. V sobotu 6. dubna vystoupí řada mladých talentovaných řečníků, jejichž dosažené úspěchy spojuje jedna vlastnost: vedla k nim dlouhá a nesnadná cesta. Kde se o každé z nich dozvíte? Není příhodnějšího místa než Letiště Václava Havla Praha, kde i my ostatní často začínáme svou nevšední, autentickou cestu.

Cesta je cíl. To vám potvrdí každý cestovatel, ale také podnikatel, spisovatel nebo třeba hudebník. Není náhodou, že právě výše zmíněné profese budou zastoupeny i na dubnové TEDx konferenci, která letos nese název Na půl cesty. Všichni pozvaní řečníci už za sebou mají nemálo úspěchů, ke kterým vedla často hrbolatá a vyčerpávající cesta.

Jak náročné by pro vás bylo naučit se ovládat 50 jazyků? Teprve 19letá Eva Spekhorstová jich uměla 17 už na konci základní školy. Zvládli byste napsat text pro rapovou písničku? Hudebník Renne Dang svými umělecky zpracovanými skladbami významně přispívá do české hip hopové a rapové hudební scény a tvorba textů je pro něj jednou z přirozeností. Kdy naposledy jste spočítali komplikovanější příklad z matematiky? Pro studentku Dominiku Burešovou je matematika životním stylem. Není proto divu, že se zabývá něčím tak mimořádným, jako je kvantová logika a za své vědecké publikace získala „Juniorskou Nobelovku”. 

Seznam hostů je ale samozřejmě mnohem delší. Posluchačstvo bude moci nahlédnout do zákulisí novinářské práce publicisty Filipa Titlbacha nebo do kreativních zákoutí zahrad krajinného designéra Ferdinanda Lefflera, jehož alma mater je mimochodem ČZU.

Ať už vás zaujal kterýkoli ze zmíněných řečníků, o kterých se můžete dozvědět více zde, jedno je jisté: z konference odejdete s rozšířenými obzory, idejemi a vizemi. 

A kdo ví, třeba jednou budete stát u mikrofonu vy a posluchačstvo bude jen hltat inspirativní slova, která prezentují tu vaši cestu.

Že to zní jako sen? Ve skutečnosti nemusí být tak vzdálený, jak by se mohl zdát. Ambiciózní studenti, kteří by měli zájem na podiu vystoupit už teď, mají skvělou příležitost. TEDxPragueYouth vyhlásil open call pro hudebníky či recitátory, kteří hrají na hudební nástroj a chtěli by své umění předvést naživo přímo na dubnové konferenci. V případě zájmu neváhejte napsat na tento email: lenka.hronova@tedxprague.cz a nezapomeňte přiložit krátkou video ukázku.

Všechny ostatní důležité informace, včetně prodeje vstupenek, se dozvíte na stránkách TEDxPragueYouth nebo případně na webu GoOut.

Autoři: Tereza Adamcová Foto: TEDxPragueYouth
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

19. 04. 2024 0

Setkání v Terminálu 1 Na půl cesty? 11. ročník TEDxPragueYouth hýřil osobními příběhy, průraznými myšlenkami a nevšední atmosférou

Číst více
12. 04. 2024 0

Fejkové Rolexky, džungle mrakodrapů, mix národů. Jaké je na jaře “království ropy” a co se dá v Dubaji stihnout za pouhých 45 hodin?

Číst více
10. 04. 2024 0

Jak na osobní zahrádku luštěnin

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙