Jaká je práce snů v programu work and travel?

19. 12. 2016 0 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
V létě 2016 se mi podařilo získat práci v USA v rámci programu Work and Travel, která se dá jednoduše shrnout jako: MAZEC!

Na podzim jsem se zaregistrovala do programu work and travel u společnosti Smallerearth.cz  a vrhla se na vyplnění online profilu k nalezení práce v hotelovém resortu ve Spojených státech. V něm jsem měla za úkol vybrat několik pracovních pozic, o které bych stála a mám s nimi zkušenost. Na základě svých dovedností a zájmů jsem zvolila baristku v kavárně, recepční a pozici „Hiking Guide“, od které jsem si slibovala pobyt venku během procházek s hosty po okolních stezkách. Do svých zkušeností s touto pozicí jsem nacpala vše, co by se dalo využít – dětství v tábornickém oddíle, lásku k horám a výšlapům, či studium práce s lidmi, díky kterému umím tvořit programy pro různé věkové skupiny.

O několik měsíců později jsem se zúčastnila pohovoru se zastupitelkou hotelu OMNI Mount Washington Resort z hor New Hampshire na východu USA. Ta mi nabídla pozici Activity Attendant v Adventure Centre a dala mi najevo, že nebudu litovat, jelikož je to nejvíc „fun“ práce v resortu. A měla pravdu!

K hotelovému resortu příslušel i lyžařský areál, který se v létě měnil na outdoorové centrum plné zážitkových aktivit pro děti i dospělé. Areál nabízel motokáry, opičí dráhu, lukostřelbu, splouvání řeky na nafukovačkách, vnitřní horolezeckou stěnu, půjčovnu off-roadových kol a koloběžek a především tzv. zip-line.

Zip-line si můžete představit, jako lanové aktivity mezi stromy, na něž se ve speciálním sedáku připnete a sjedete po kabelovém laně například z jednoho stromu na druhý, či z vrcholku kopce na přistávací věž.

Mým úkolem bylo každý den dozorovat na jiném stanovišti a učit hosty jednotlivé dovednosti, či dávat pozor na dodržování bezpečnostních pravidel. Přes léto jsem se tak naučila hromadu nových dovednosti jako je jištění na horolezecké stěně, řešení základních problémů s motokárami či techniku lukostřelby. Moje nejoblíbenější stanoviště? V podstatě všechny, protože možnost se střídat každý den, byla tím nejlepším darem proti stereotypu.

Zaměstnanci ski-areálu byli horští pohodáři, kteří milují svůj kraj a rádi mi povídali o místních zvířatech či nejlepších místech na výlety. New Hampshire je tzv. „země medvědů“ a museli jsme si rychle zvyknout, že po cestě k řece člověk míjel tucty medvědích bobků a pravidelně jsme vídali jednoho na protějším svahu.

Pracovní dobu jsme měli od 8:30 do 17:00 s pár výjimkami během léta kvůli špatnému počasí či extra programu jako byl 4th of July. Pracovala jsem průměrně 5-6 dní v týdnu, nebyl problém domluvit si volný den a zájemci o více pracovních hodin měli možnost vypomáhat v hotelové prádelně. Naše mzda činila 10 USD/ na hodinu a dle šikovnosti se nám dařilo občas získat i nějaké to dýško.

 

Díky této pozici jsem získala nezapomenutelné zážitky, jako jsou projížďky rangerem s horskou službou po okolních horách, pohodové dny na sluníčku (ostatní studenti si mysleli, že se jen opalujeme), zlepšení kondičky nebo například nonstop kontakt s americkými kolegy i hosty. Naším velkým štěstím taky bylo to, že v areálu vždy přes léto pracuje mládež z okolí, takže jsme byli tým vrstevníků a trávili spolu čas i po práci.

Pozici bych doporučila všem, které baví nastřelování hřebíků či tahání pneumatik po dráze pro motokáry na čerstvém vzduchu a zároveň umí pracovat s lidmi v týmu.

Osobně moc děkuji Smallerearth a jejich work and travel programu Resort Leaders za zprostředkování zaměstnavatelů, protože jen vzpomínání na moji letní práci mě zalívá nadšením ze splněného snu.

A ještě jednou se omlouvám klukům, co umývali v létě nádobí – když mě potkali v outdoorových kraťasech, tričku, kšiltovce a s tmavě hnědým opálením, vypadali, že mě zaškrtí!

Autoři: Andrea Mocmannová, Foto: Andrea Mocmannová,
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

14. 01. 2019 0

Na Erasmus do Německa? To nemusí být nutně jen Drážďany, Berlín nebo Norimberk

Číst více
14. 01. 2019 0

Na Erasmus do Německa? To nemusí být nutně jen Drážďany, Berlín nebo Norimberk

Číst více
01. 04. 2018 0

Provozně ekonomická fakulta přechází pod VŠE

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙