Konec světa. Co kdyby opravdu nastal?

21. 12. 2012 3 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Právě dnešek je dnem, kdy má podle několika na sobě nezávislých zdrojů přijít tzv. konec světa. Víme o tom všichni. Slyšíme to všude. Kde je pravda, možná víte už teď, pokud čtete tyto řádky. Tento den je pro miliony lidí na světě noční můrou. Pro jiné je to zase úplně obyčejný den. Ale co kdyby… To byl opravdu konec. Přemýšleli jste vážně nad tím, co byste dělali, kdyby vám zbýval den do konce života?

Inu, tuhle otázku jste už určitě slyšeli a možná vám ji dokonce i někdo položil. Jenže… Zamysleli jste se nad tím někdy vážně doslova? Co byste udělali jako první?

Ten den asi zalitujete toho, co jste v životě nestihli či nedokázali. Zdá se vám, že je toho mnoho? Proč? Protože si tuhle otázku málokdo položí včas. Strávit čas tím, na co už nenajdeme odpověď, je ztráta času. Dělejme to hned. Teď.

Litovali byste chyb, které jste během těch „iks“ desítek let udělali? Všichni děláme špatná, horší a dobrá rozhodnutí. To z nás dělá to, čím jsme. Každá chyba v životě, má pro nás do budoucna nějaký význam. To, co vás posune zase o kousek dopředu. Směrem dozadu na naší časové ose už nic nezměníme, ale můžeme se od toho odrazit. Je lítost tedy ten správný způsob strávení posledního dne?

Kolik času jste věnovali v životě tomu, co je jakousi „morální povinností“?  Co od vás očekávají ostatní a ne vy? Trávíte čas s lidmi nebo nad věcmi jen proto, že je to tak „správně“? Proč? Proč ten čas netrávíme s někým nebo něčím důležitějším? Možná je těžké na to najít odpověď. Ale najít ji ve svůj poslední den je příliš pozdě. Zkuste to hned.

Co tedy během těch posledních 24 hodin dělat? Neptejte se na to, co by, kdyby. Čas nikdo z nás nevrátí. Udělejte to, co chcete vy, ne co je „společensky správné“. Vzpomeňte na chvíle, které jste právě takhle prožili. Možná jich nebylo tolik, ale byly. Ten čas někdy utíká krutě rychle, někdy to zjistíme až právě v této chvíli.

Dělat věci, které jsou důležité pro vás, je někdy důležitější, než co požaduje obecné očekávání. Všichni, kdo právě v tuto dobu válčíte neúspěšně se zápočty a zkouškami, si uvědomte, že škola není všechno. Stejně tak spousta dalších „důležitých“ věcí, které děláme, aniž bychom věděli proč. Pokud dnes svět opravdu neskončí, život půjde dál. Dál tam, kam ho zavedete vy. Zkuste jít tak, abyste si nemuseli pokládat otázky, na které je těžké najít odpověď…

Jednu otázku si ale přece jenom položte. Proč na odpověď přijdeme vždycky příliš pozdě?

Autoři: Jakub Kopecký
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

14. 01. 2019 0

Na Erasmus do Německa? To nemusí být nutně jen Drážďany, Berlín nebo Norimberk

Číst více
01. 04. 2018 0

Provozně ekonomická fakulta přechází pod VŠE

Číst více
26. 01. 2017 4

ROZHOVOR: Bývalý doktorand PEF o své práci ve finančním světě

Číst více

Komentáře

Uživatel
Pavel
Pavel - 22 prosince, 2012 - 13:14

Dvou NEZÁVISLÝCH zdrojů? rád bych se nechal poučit ;)

| 9
JKo
JKo - 22 prosince, 2012 - 13:28

Mayský kalendář, čínský l-ťing (Kniha proměn), Nostradamus... například

| 8
Pavel
Pavel - 23 prosince, 2012 - 21:29

Tak mayský kalendář, je jasný, l-ťing rok v pohodě, datum dejme tomu (dongzhi - půlka zimy) ale Nostradámus? je li mi známo vyjadřoval se o tomhle období (i o konkrétních letech 2011a 2013), ale ne o tomto roce či konkrétním datu. Díky za upřesnění S Nostradámem ale stále platí že se rád nechám přesvedčit o opaku ;)

| 7

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙