Na poloprázdnou sklenici kašlete. Nalijte si (polo)plnou

06. 04. 2020 0 2 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Ano, již přes dva týdny trvající karanténa je, akademicky řečeno, na hovno. Ale redakční porada, která proběhla sice přes webku, o to však s více vínem, nás přivedla na myšlenku, začít hledat pozitiví skutečnosti a čerpat z nich pozitivní energii.

Život se nám sice trochu zastavil a okleštil, to však neznamená, že bychom si měli odepírat některé jeho příjemnosti. Trochu jsme zabrouzdali po sítích a vypíchli pro vás pár tipů, jak si to i v karanténě udělat pěkné.

Lahváčem můžeš zachraňovat svět. Z gauče.

Dobrou zprávou pro nás pivaře je, že pivovary se zatím drží nad vodou. A není řeč jen o gigantech pivního trhu. I malé lokální pivovary, které tolik milujeme, stále bojují a přicházejí na způsoby, jak nám zrovna náš oblíbený mok dopřát. Pár srdcařů z pivovaru Kytín dalo dohromady skoro 240 pivovarů a vymysleli způsob, jak již uvařené pivo zachránit před vylitím. Na www.zachranpivo.cz lze jejich pivo objednat a bezpečným způsobem vyzvednout v lahvi. Vy si tak můžete v pohodlí domova vychutnat perfektní pivko a ještě tím zachránit jeho výrobce před krachem. 

Kino vám pošle promítače až do obýváku

Jste už otupělí z přepínání z Netflixu na HBO a zase zpátky? Zajděte si do kina. Bio Oko, Světozor a Aero hrají filmy i ve válečném stavu. Na www.biooko.net si v programu staromódně najdete, kdy co hrají, koupíte si online lístek, do mailu vám přijde link na promítání, večer si nalijete drinky a užíváte si kinematografický zážitek. 

#kulturažije

MallTV navázal spolupráci s divadly a hudebníky, jejichž záznamy jsou nyní volně ke shlédnutí. A rozhodně je z čeho vybírat. Z koncertů je potřeba zmínit legendy jako PSH, Mňága a Žďorp nebo naprosto lahůdkový koncert Vivaldiano z O2 Arény. Velmi doporučuji, měl jsem to štěstí, vidět ho naživo. Divadla zastupují soubory jako Vosto5, Dejvické Divdlo, La Fabrika nebo Sklep.

Cvičí celé Česko

U MallTV se zastavíme ještě jednou. Někteří možná znáte Jakuba Bínu. Jednak je zpěvákem formace Skyline s přezdívkou MC Jacob. Mimo to je profi trenérem s vlastním online programem Transformers42 a několika pořady na bývalém Stream.cz. Na MallTV si s ním můžete zacvičit každé pondělí, středu, pátek a neděli od devíti hodin. Nepotřebujete žádné náčiní, vše je s vlastní vahou, ale i tak vás Jacob sedře z kůže. 

Učte se od nejlepších

Spousta osobností se chopila šance přispět skrze své profily na sítích k dobré náladě lidí v karanténě a třeba je i něco naučit. Díky soutěži Masterchef asi většina z vás bude vědět, kdo je Přemek Forejt. Kromě toho, že je každý týden v televizi, také na svém instagramu skoro denně zaznamenává své domácí vaření, ze kterého si můžete odnést spoustu užitečných fíglů. Brian May zase na téže síti rozebírá své kytarové špílce. Pokud nevíte, kdo je Brian May, tak jste okurky a měli byste si doplnit vzdělání. 

iZUN jede!

Náš milovaný kancl na koleji nám sice zavřeli, ale to nás nezastaví. Redakce dál funguje, články vznikají a porady, volně přecházející ve večery podle hesla "Carpe diem", probíhají. Jen si holt neotevřeme na kanclu flašku společně, ale každý tu svojí doma u webkamery. 

Snad vám těchto pár tipů pomůže trošku si ten sterilní život osladit. Pesimismus, pod jehož vlivem vidíme sklenici polopráznou, nikam nevede. Proto za redakci doporučuji, zlepšovat si náladu seč to jde a tu sklenici vidět poloplnou. Pak už ji jen stačí vzít do ruky a dolít doplna, jak to ostatně praktikujeme na středečních poradách. 

Autoři: David Eremiáš Foto: Anna Dobřemyslová
Pohledem autora

No a takovouhle pohůdku jsem si doma udělal já. Ano, je karanténa a ještě k tomu mi upadlo prkno ze skříně. Jsa pozitivním člověkem, prkno jsem hodil na balkon a mám z něj svou osobní restauraci, kavárnu, bar... podle potřeby.

nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

19. 04. 2024 0

Setkání v Terminálu 1 Na půl cesty? 11. ročník TEDxPragueYouth hýřil osobními příběhy, průraznými myšlenkami a nevšední atmosférou

Číst více
12. 04. 2024 0

Fejkové Rolexky, džungle mrakodrapů, mix národů. Jaké je na jaře “království ropy” a co se dá v Dubaji stihnout za pouhých 45 hodin?

Číst více
10. 04. 2024 0

Jak na osobní zahrádku luštěnin

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙