Nedělala Zagorku a zpívala až se Okoř chvěla

10. 06. 2017 0 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Hudba, slunce, zábava, vychlazené pivo, smích, déšť, radost => ŠŤÁVA. Tohle vše a ještě více bylo možné zažít minulou sobotu na prvním festivalu letošní sezóny – na Okoři se šťávou 2017. Čím letošní ročník vynikal a co se naopak moc nepovedlo? Čtěte dále.

Hudba se na Okoři rozezněla už v jedenáct dopoledne a vzhledem k hezkému počasí se areál začal plnit od začátku. Jako každoročně byly připraveny dvě stage, které se vzájemně střídaly. V pravé poledne na hlavní pódium vyskočil energický Sebastian a po něm hoši z Atmo Music. Nálada byla tou dobou velice příjemná, a to díky prostoru okořské louky, která sloužila převážně k odpočinku. Po Atmo přišel prostor pro vycházející hvězdičku Like It, která dělala předkapelu při turné kapele Chinaski.

Nastal čas návštěvníky znavené horkem trochu rozhýbat. Na to pořadatelé vyslali ty nejlepší – Rybičky 48. Tančili i ti, co to obvykle nedělají. Prostor před pódiem se hemžil pogujícími, zpívajícími a pařícími lidmi. V tomto tempu se pokračovalo i na Wohnouty. Ti nabádali k vracení se domů nad ránem a dle mého názoru to spousta fanoušků dodržela. Po Wohnoutech byl čas na občerstvení a chvilku oddechu, při čemž k poslech hrál O5&Radeček.

Hlavní stage a Rybičky 48

Následovala každoroční jistota festivalu, kapela České srdce. Hodně nelibozvučná se zdála být kapela Maniac, která přitáhla pozornost pouze svých málo fanoušků. Ostatní diváci poměrně trpěli, ale o to víc se těšili na velkou hvězdu Hanu Zagorovou. Konkrétně já jsem očekávala starou udýchanou babičku, co zazpívá pár písniček a celá vyčerpaná pojede domů spát. Spletla jsem se! Byla energická, usměvavá a plná elánu. Zkrátka přesně ta Hanička Písnička, jak ji všichni celý život známe z televize – ona se vůbec nemění a „nestárne“. Její vystoupení bylo opravdu výborné.

Hana Zagorová

Hana Zagorová a její kapela

Energií překypovala i věčně usměvavá skupina Jelen, která ani tentokrát nenechala doma Kateřinu Marii Tichou. Zpěvačka je vždy hezkou, nejen hlasovou ozdobou této mužské kapely. A jak se představil headliner Okoře se šťávou, skupina Horkýže Slíže? Jedním slovem nářez. Chalani zo Slovenska nikoho nešetřili. Ukázali, jak má správně koncert vypadat.

Energická kapela Jelen

Nástup slovenské kapely Horkýže Slíže

Velkým zklamáním letos byla neúčast Lukáše Pavláska v roli moderátora. Pavel Anděl sice dělal, co mohl, ale nedokáže do svého moderování vnést tolik humoru jako Pavlásek.

Co musíme festivalu letos vytknout? Obrovský nepořádek! Inu posuďte sami…

Odpadkový koš v areálu

Areál byl už od odpoledne posetý kelímky

Vedro sužovalo opravdu všechny. Každý to však řešil po svém. Někteří spali pod slunečníky či stromy, jiní se chladili zevnitř studenými alko a nealko nápoji či zmrzlinou Algida, která tu měla svůj stánek. Z alko nápojů pak nejvíce frčel na led točený Cider.

I když jsme se domnívali, že Okořskou šťávu letos slíznou Horkýže, musíme přiznat, že jim tento post vyfoukla malá velká zpěvačka Hana Zagorová. Již teď se těšíme, co na nás organizátoři vymyslí pro příští rok. My budeme u toho!

Autoři: Aneta Kučerová Foto: Petra Millerová,
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

22. 11. 2019 0

Gaudeamus Alkotour ČZU 2019: ohlédnutí za titulem

Číst více
31. 10. 2019 0

9. ročník Life Sciences Film Festivalu

Číst více
15. 05. 2019 0

Nová Miss Agro 2019 zvolena! Jak probíhal legendární festival plný pití, hudby a dobré zábavy?

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙