Pivo, holky, zpěv. Dočesná a Miss chmele a piva je tady.

30. 08. 2012 0 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Obří pivní slavnosti, krásné dívky a pohodové kapely. I tak by se dal ve zkratce popsat festival Dočesná, který se už po pětapadesáté odehraje v Žatci, ve městě piva. Co můžete vidět, ochutnat a slyšet?

Už šestým rokem se náš Suchdolský Jeník účastní žatecké Dočesné a stejně dlouho vítězky Miss Agro bojují o titul Miss chmele a piva, který je s tímto pivním festivalem neodmyslitelně spjatý. Letošní rok není výjimkou. Lenka Stančeková (Miss Agro 2012) a „Jeníkovský“ tým trénují, aby se opět umístili na stupíncích vítězů jak s nejlepším pivem, tak nejkouzelnější dívkou.

Miss Agro Lenka Stančeková a Suchdolský Jeník. Kombinace, která neprohrává.

Miss Agro 2012 Lenka Stančeková

Žatecká Dočesná se od předchozího ročníku poměrně rozrostla. Nejen, že se pivní slavnosti prodloužily na dva dny, ale přibyla i další stage a zahraje zde i mnoho zajímavých kapel. Například Buty, Lucka Bílá, Máňa a Žďorb, pro fandy bluegrassu kapela COP a mnoho dalších. Pivovarů se letos také urodilo. 32 velkých, malých i rodinných pivovarů se sem sjede, aby vám nabídly své zrzavé produkty.

Program

Vše startuje už v pátek 31.8. v 18:00 a program běží až do půlnoci. Druhý den je start už v 10:30 a až do pozdních nočních hodin budete moci koštovat, co vám játra dovolí. Nejdůležitější bod — vystoupení krásek na pódiu — nadejde v sobotu 1. září ve 13:25. Podrobný program pro vás máme tady.

Miss Agr 2010 Aneta Sychrová s panem sládkem

Během sobotního odpoledne proběhne také představení finalistek Miss chmele a piva a na pódiu uvidíme dvě disciplíny, kterých se krásky zúčastní. Česání chmele na čas a tanec s korbelem piva na hlavě tanečníka.

Umístění v těchto soutěžích se následně připočítává k dalším disciplínám, k nimž je přihlédnuto při volení samotné Miss.

Naše univerzita slavila nejednou velké úspěchy nejen s Jeníkem, ale i s kráskami z Miss Agra. Minulý rok se Marie Bartíková umístila na druhém místě a rok před tím získala největší korunku Aneta Sychrová. V ten samý rok byl Jeník vyhodnocen nejlepším pivem roku.

Nezbývá, než dorazit a ochutnat všech 32 pivovarů, abychom posoudili, zda i letos konkurence na nás ztrácí jak v kráse, tak v chuti. Seznam všech pivovarů naleznete zde.

Jak se do Žatce dostat? Můžete využít autobusový spoj z Prahy Zličína, případně

vlak.

Autoři: Viktor Kořínek
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

22. 11. 2019 0

Gaudeamus Alkotour ČZU 2019: ohlédnutí za titulem

Číst více
01. 04. 2019 0

Co dělat 8. týden semestru

Číst více
20. 07. 2017 0

Hrady odstartovány bahenním peklem

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙