Ranní rutiny - budíček, nadávka, budíček, nadávka, KÁVA!!!

15. 12. 2020 0 5 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Rutiny jsou pro mnohé z nás pilířem komfortní zóny. Rána jsou pro mnohé z nás naopak výstupem z komfortu spánku. Takže po ránu není vlastně nic lepšího, než zapnout autopilota a zpříjemnit si začátek dne.

První rutinou je pro mě budíček. Abych si byl jistý, že ráno stihnu všechny své další rutiny (především snídani), první budík mi zvoní hodinu před tím, než se po mě chce nějaká výkonnost. Tento první budík reflexivně vypínám, aniž bych se probudil. Druhý budík zvoní pět minut poté. Ten už mě probudí, načež ho vypínám s nějakou konvenční nadávkou. Za další minutu zvoní budík pro každý případ. Ten vypínám během toho, co si protírám oči, s nějakou daleko šťavnatější nadávkou.

Pak už začíná moje ranní kolečko. Nejdřív umlčet volání přírody. Pak do koupelny, opláchnout si ksicht. Následně v kuchyni vezmu půlku pomeranče, trochu zázvoru, oboje rozmorduji v mixéru a následně do sebe tenhle imunitní zázrak kopnu. A teď nekecám, jdu si dát rozcvičku. Nesnáším cvičení po ránu, ale ještě víc nesnáším ten pocit ztuhlosti a chladu, takže mi nezbývá nic moc jiného, než se zahřát a rozhýbat. Abych si to trochu zpříjemnil, pustím si k tomu nějakou tu seriálovou epizodku, pak to lépe ubíhá. No a když už jsem rozhýbaný, krev proudí a tělu je teplo, skočím pod studenou sprchu, protože jsem #otužilec.

Pak už zbývá ukojit jen potřebu kávy a snídaně. Proto následuje moje ranní spirituální chvilka spočívající ve výběru jedné z pěti metod přípravy kávy za využití jednoho ze dvou kávomlýnků. No a mezitím, co káva bublá v moka konvičce, či prokapává přes filtr, ukuchtím si nějakou tu omeletku, ovesnou kaši nebo fazolky. Po snídani už zbývá jen vyčistit si zuby, v zrcadle si říct mantru z Kokosů na sněhu a pak už se můžou sekat zápočty, případně roztáčet ty kolesa ekonomiky.

Autoři: David Eremiáš Foto: Dominika Staščáková
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

25. 11. 2023 0

Povídky v zeleném

Číst více
07. 11. 2023 0

Jdi spát, nebo umřeš. Jako fakt!

Číst více
16. 10. 2023 0

Tramvají na Suchdol? Ale jistě! Připravovaná tramvajová linka by měla vyřešit přeplněné autobusy

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙