Rocková sóla versus zběsilá elektronika aneb další Rock for People je tu!

19. 06. 2012 0 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Multižánrový festival Rock for People slaví v roce 2012 již své 18. narozeniny! Na koho se letos můžeme těšit, jak se tam dostaneme a na kolik nás přijde pivko? Čtěte dále, připravili jsme pro vás malého průvodce celou akcí.

Jak jistě mnozí z vás ví, největší český festival se koná v centru České republiky, na letišti u města Hradec Králové. Ve zkratce se na místo lze dostat těmito způsoby:

 • autem + parkování: Cesta bývá kvalitně značena tabulemi „Festivalpark“ nebo „Rock for People“ ještě před příjezdem do města. Pro cestovatele vybavené GPSkou jsou připraveny souřadnice: 50° 15' 11.99"N, 15° 50' 42.99"E. Ceny za parkování v roce 2011 byly (POZOR stejné pro jeden den i celou dobu trvání festivalu):

      Osobní auto do 3,5 t — 200,— CZK (7,7 EUR)       Dodávka nad 3,5 t — 500,— CZK (19 EUR)       Autobus — 1 500,— CZK (58 EUR)

 • vlakem: zdaleka nejpohodlnějším způsobem dopravy na festival je vlak.

      Na hlavní nádraží Hradec Králové se lze pohodlně dostat ze všech částí

      České republiky. Ve městě stavějí i mezinárodní vlakové spoje. Z nádraží se do

      Festivalparku dostanete díky festivalové kyvadlové dopravě, viditelně

      označenými autobusy.

 • autobusem: do Hradce Králové jedou autobusy z celé republiky. Z autobusového nádraží v Hradci Králové odjíždějí k areálu festivalové linky.
 • cyklojízda: ambasadorský projekt, letos již počtvrté! Dvoudenní cesta Praha — Kolín — Hradec Králové a jen asi 65 km na den. Trasa není náročná a navíc zavazadla veze doprovodné vozidlo. Pro podrobnější informace se podívejte na stránky Cyklojízdy

Vstupenky: lístky na jeden den, na celé tři dny i s místem v kempu lze získat na Ticketsforpeople

Jednodenní lupen vás přijde na 1100 Kč, třídenní pak na 1600 Kč. Pro fajnšmekry je tu pak VIP vstupenka za 3500 Kč umožňující přístup ke speciálním VIP barům bez front a také určitě zajímavý pohled do backstage.

Otevírací doba areálu:

 • pondělí 2. 7. stanové městečko otevřeno od 14.00; Festivalpark až na 24 hodinovou zónu a pokladny uzavřen
 • úterý 3. 7. „večírek“ pro nedočkavé: 14.00—04.00
 • středa 4. 7. první festivalový den: 11.00—04.00
 • čtvrtek 5. 7. druhý festivalový den: 11.00—04.00
 • pátek 6. 7. třetí festivalový den: 11.00—03.00
 • sobota 7. 7. v provozu pouze stanové město, a to do cca 13.00

Provoz pokladen:

2. 7.: 14.00—20.00

3. 7.—5. 7.: 9.00—24.00

6. 7.: 9.00—22.00

Ubytování:

 • ve stanu: stanové město Rock for People bude pro letošní rok nově zónováno a návštěvníci si mohou dopředu kupovat ubytování přes již zmíněné Ticketsforpeople. Přesto však pořadatelé počítají s dostatečnou kapacitou. Loňská cena činila 70 Kč za osobu a den. I letos se budou oproti vratné záloze 50 Kč vydávat pytle na odpadky. Při odjezdu a odevzdání pytle s odpadky bude záloha vrácena. Stanové městečko disponuje velkokapacitními sprchami s teplou vodou. Tekoucí voda je samozřejmě k dispozici v městečku i festivalovém areálu.

       K dispozici bude minimálně 250 mobilních záchodů doplněných o pisoáry, navíc          ve festivalovém areálu jsou tradiční placené záchody nabízející standardní                komfort. Pro případ tropického počasí jsou připraveny oblíbené kropicí vozy.

       Z vlastní zkušenosti doporučuji tuto variantu ubikace, protože můžete nasávat

       legendární festivalovou atmosféru a ihned po koncertu se spolu s pár promilemi 

       odvalit do pohodlí vašeho nebo i cizího :) stanu.

 • ubytovny, pensiony, hotely: pokud se rozhodnete využít ubytování v Hradci Králové, počítejte se vzdáleností cca 2 kilometry od Festivalparku. Taxislužba by neměla stát více než 150 korun za jednu cestu. V Hradci se nachází množství hotelů, pensionů i ubytoven. Ceny se pohybují od 150 Kč/noc + snídaně.

Občerstvení:

Ano, co by to bylo za festival bez pořádných drinků a něčeho k zakousnutí. Nabídka občerstvení je letos opravdu pestrá. Návštěvníci si mohou dopřát řadu pochoutek od tradiční české klobásy přes speciality arabské, indické či čínské kuchyně až po oblíbenou pizzu. Nechybí ani možnost vegetariánského stravování a vitamíny nabitý ovocný bar. Vzhledem k tomu, že nabídka jídla a pití je na festivalu více než bohatá, není divákům z hygienických důvodů dovoleno přinášet do areálu vlastní jídlo a nápoje. Toto opatření se netýká stanového městečka, kde tedy ze svých zásob můžete hodovat, jak je libo.

Pivo a jiné nápoje: Pivním partnerem RfP 2012 bude STAROPRAMEN. Stejně rozmanitá jako nabídka jídel bude i nabídka nápojů, která bude zahrnovat jak alkoholické, tak nealkoholické nápoje. Milovníky zlatavého moku jistě potěší nabídka širokého portfolia piv značky Staropramen včetně speciálů pro labužníky, nové jedenáctky či nealko piv pro řidiče. Balená pitná voda je na festivalu distribuována exkluzivně přímo pořadateli ve zvláštním stánku, a to za přijatelných 20 Kč za 1,5 l láhev. Pitná voda je rovněž k dispozici ve všech umývárnách.

Zde vám přinášíme orienační ceny sortimentu, který vám bude po celou dobu festivalu k mání:

 • pivo (0,5l) — loni desítka za 32 Kč
 • nealko — od 30 Kč
 • hot dog — od 40 Kč
 • pizza — od 50 Kč
 • hamburger — od 50 Kč
 • hlavní jídlo — od 70 Kč

Úschovna:

V rámci stanového městečka je pro jeho obyvatele v provozu úschovna cenných věcí. V samotném Festivalparku bude letos tato služba přímo u vstupu do areálu. Letošní novinkou je t-music úschovna „Festival Lockers“, která se nachází v areálu Festivalparku. Zákazníci T-Mobile si v ní mohou uložit své věci zdarma, pro ostatní návštěvníky bude služba k dispozici za poplatek 50 Kč.

Další informace + bezpečnost:

Případné ztráty a nálezy hlaste přímo pořadatelům — ideálně v Úschovně nebo na Infopointech. Ty zásadní (brýle, průkazy všeho druhu, peněženky, atd.) budou vyvolány před koncerty přímo pořadateli. O vaši bezpečnost se letos bude starat 250 viditelně označených pracovníků na 170 pozicích. Jde o proškolené osoby, které vám rády poskytnou všechny dostupné informace. Pořadatelé také nedoporučují brát si s sebou jakékoliv foťáky a další nahrávací zařízení (i stále chytřejší mobil by ale měl jako každý rok projít). Posouzení, zda je vaše technika profesionální (a tudíž s ní nebudete do areálu vpuštěni), závisí pouze na bezpečnostní službě. Takže si raději nekomplikujte život a celou akci si snažte maximálně vychutnat.

Zdroj: www.rockforpeople.cz

A na koho se letos můžeme těšit?

I když si festival v názvu zuby nehty drží rock, tak z headlinerů letos vyčnívají dvě jména, kterým rockové riffy nic moc neříkají.

Za největší hvězdu celého fesťáku je ale považována americká experimentální alternativní rocková skupina Faith no More. Partička, která se dala dohromady v roce, kdy ještě většina z nás byla „na houbách“, a rozpadla se při našem vítězném tažení v Naganu, se vrátila a ve svých písních kombinuje prvky heavy-metalu, funky, progressive, hip-hopu a jazzu, takže se při jejich vystoupení určitě nudit nebudete. Konkrétně ve čtvrtek 5. 7. od 22:35 na T - Mobile stage.

Zdroj: www.topzine.cz

Je jisté, že i kdyby na začátku července mrzlo, tak při jejich koncertu budete bez trička umírat vedrem...

Další pecku pořadatelé nabízejí v podobě formace The Prodigy. Je jisté, že i kdyby na začátku července mrzlo, tak při jejich koncertu budete bez trička umírat vedrem. Britové, kteří za svoji 22letou kariéru hráli punk, breakbeat, rave i hardcore techno, to s českými fanoušky umí. Při jejich poslední návštěvě v Hradci Králové je dokonce sami museli uklidňovat, aby nedošlo k protržení bezpečnostních zábran! Na závěr asi není třeba představovat hity jako Voodoo People, Smack My Bitch Up!, Breathe, nebo novější Omen. Slovy samotných The Prodigy... "Get ready my warriors." Středa 4. července T - Mobile stage od 22:20.

Zdroj: www.nmnl.cz

Jeho hudba nechá chladným snad jen hluchého...

A aby té elektroniky na rockovém festivalu nebylo málo, přijal pozvání na akci i nový objev na taneční scéně s přezdívkou Skrillex. Přiznám se, že když jsem ho poprvé slyšel, moje první myšlenka byla: „No, co to sakra je?“ Tento DJ boří veškeré mýty o tom, jak by to mělo vypadat. Dokazuje to i fakt, že MTV jmenovala Skrillexe umělcem roku a on tak předběhl zavedená jména typu Tiesto a David Guetta. Je také čerstvým nositelem tří cen Grammy, a to bez jediného dlouhohrajícího alba! Zatím vše vydává jako EP a se svou řádnou dlouhohrající deskou zatím stále otálí. Jeho hudba nechá chladným snad jen hluchého a při jeho živém výstupu se nestačíte divit, co všechno ten člověk stihne a dokáže. I když třeba jeho hudbě nefandíte zajděte na něj jen na chvilku mrknout na Staropramen Cool Lemon stage ve čtvrtek 5. července (respektive už v pátek šestého) od 0:20, protože tohle je opravdu něco jedinečného.

Zdroj: www.nuvo.net

Z české a slovenské scény se dočkáme mnoha jmen, tady je jen pár z nich:

 • Mandrage: kdo si letos na Miss Agro dostatečně neužil tenhle punk 21. století z Plzně, může v Hradci směle pokračovat. Konkrétně v pátek 6. 7. od 16:05 na Staropramen Cool Lemon stage.

Zdroj: www.super.cz

 • Polemic: příznivce ska určitě potěší tahle parta od našich východních sousedů. A kdy a kam na ně jít zapařit? V úterý 3.7. od půlnoci na Youtube stage.
 • Mig 21: kapelu v čele s Jiřím Macháčkem, máte možnost vidět v pátek od 22:40 na Youtube stage.
 • Bekofis: letošní prváci určitě ještě teď vzpomínají na seznamovák, kde nám tahle kapela hrála. Ostatní mohou vzpomenout na jeden z iZUN Music Challenge, jenž naši bývalí spolužáci vyhráli. Se svým klipem Náhradník se skupina stala vítězem českého Youtube festu, a my ji tak máme možnost vidět na největším českém festivalu. Kdy a kde? Pátek 6.7. Youtube stage od 14:00!

Zdroj: www.alltv.cz

Zemědělkyně a zemědělci, nezbývá, než sebrat partu kamarádů a vyrazit vstříc pořádné zábavě, kterou letošní ročník nabízí. Užijte si to!

Autoři: Adam Valečka
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

31. 10. 2019 0

9. ročník Life Sciences Film Festivalu

Číst více
15. 05. 2019 0

Nová Miss Agro 2019 zvolena! Jak probíhal legendární festival plný pití, hudby a dobré zábavy?

Číst více
09. 05. 2019 0

Seznamte se s Marií Růžičkovou, finalistkou Miss Agro 2019 s číslem deset

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙