Rybičky 48, Slza, UDG a Jelen pro iZUN.eu!

09. 05. 2016 0 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
I přesto, že jsme nesměli do backstage, jsme si našli cestičku a přinášíme vám 4 krátké rozhovory s kapelami, které nám zahrály na Majálesu 2016. Jaká byla jejich studentská léta a co jejich párty? Dozvíte se v článku!

Rybičky 48

Rybičky 48

iZUN: Jaká byla vaše studentská léta? 

Kuba: To už je dlouho. Na vysokou jsem se vykašlal a do tý střední sem taky moc nechodil. :-) Ale Peťa byl na vejšce.Petr: Já jsem se byl podívat i na vejšce, chodil jsem tam tři roky, mám úspěšně hotovej prvák (smích). Pak jsem se na to vykašlal, začalo toho být s kapelou čím dál víc, pořád se mi nechtělo, nestíhal jsem a celkově mě to tam nebavilo nebo co, tak jsem toho nechal. A od tý doby jsem úspěšnej ředitel jedný velký firmy (smích). Díky tomu, že jsem odešel z tý vejšky teda. ;-)

iZUN: Jak vypadají vaše párty? 

Kuba: Naše párty jsou absolutně šílený, to znamená pro nás absolutně normální a pro tu spoustu lidí, kteří to vidí, je to šílený. Ale myslím si, že to je normální. Máme spoustu věcí, které jiní nezkousnou, ale věřím, že jiní mají věci, které bychom nezkousli my.Petr: Dneska je takový krásný výročí jedný super párty, kterou si Kuba už ani nepamatuje…Kuba: No jó! Minulej rok mě odtud vyhodili na pokyn hlavního pořadatele. A já si to nepamatuju. Mám první okno v životě a rovnou osm hodin… Jen vím, že jsem lítal na podiu kapele Mandrage v obleku krále Majálesu (Petr: I s korunou!), svlíkal se před kamerou a plno dalších věcí. Takže ano, dělám věci, který někdo nezkousne. (velký smích)Redaktor: Tak to doufám, že to natočíme, jestli se něco takovýho letos bude dít… Kuba: V to doufám taky, rád bych si to pamatoval. (smích)

iZUN: Jaký je váš názor na klecový chov drůbeže?

Kuba: Jsem absolutně proti tomu, aby se jakákoliv zvířata chovala ve špatných podmínkách. Je v pořádku, když někdo jí maso a umí se k tomu postavit čelem. Vybírá si z malých chovů, kde ty zvířata žijou normálně. Myslím si, že je třeba se na to dívat ne jako na maso, ale jako na zvíře, protože to, že je k tomu předurčený neznamená, že se tak k němu budeme chovat celý jeho život. Petr: Kuba má v tomhle naprostou pravdu. Já bych jenom chtěl říct, že ta zvířata by se měla chovat slušně. (smích)

Jelen

Jindra Polák

iZUN: Jaká byla Tvá studentská léta? 

Jindra: Já nikdy nebyl vyloženě studijní typ a navíc mi odjakživa moc nešlo ranní vstávání, takže moje pozdní příchody byly na škole legendární… Myslím, že můžu říct, že moje léta na škole byly super, užil jsem si spoustu legrace a dost jsem si oddechl, když skončily! (smích)

iZUN: Jak vypadají vaše párty? 

Jindra: Jak kdy - hodně záleží na tom, jestli druhý den ráno vyrážíme na další koncert, nebo ne. Někdy jdeme spát hned po vystoupení, jindy dokážeme vzít kytary a zpívat až do rána!

iZUN: Jaký je Tvůj názor na klecový chov drůbeže?

Jindra: Nemůžu říct, že bych byl na danou problematiku vyloženě odborník (smích)… Všeobecně jsem spíš pro tu svobodu, všechno živé potřebuje čerstvý vzduch. Když srovnám vejce od našeho souseda na chalupě s těmi kupovanými z klecového chovu, tak ten rozdíl je na první pohled obrovský. Zvířata i lidé potřebují ke spokojenému životu pohyb venku… Na což bych rád navázal pozvánkou - kdybyste chtěli vidět, co dělá takový čerstvý vzduch s vysokou, doražte na náš koncert Jelen pod širým nebem, 2. června v Praze na střeleckém ostrově, moc rádi vás uvidíme! :-)

 

SLZA

Slza

iZUN: Jaká byla vaše studentská léta? 

Petr: Ty moje byly hrozně krátký. Studoval jsem jazykový gympl v Budějovicích a na vysoké jsem vydržel jen dva roky, přerušil jsem studium právě kvůli kapele. Třeba to někdy dokončím, ale zatím to nevypadá. :-)Lukáš: Já na rozdíl od Petra měl studentská léta dlouhá. Po gymplu jsem šel na vejšku, kterou jsem asi třikrát prodlužoval. Nakonec jsem ji dokončil, mám inženýra na ČVUT - elektro.

iZUN: Jak vypadají vaše párty? 

Lukáš: Já jsem byl asi ten nejnudnější vysokoškolák, protože jsem za celejch… ani už nevím kolik let jsem studoval vejšku – ale byl jsem asi jen na jedné párty. Během vejšky jsem hrál profesionálně, to byl i důvod, proč jsem prodlužoval. O zkouškovém jsem byl věčně někde na koncertech atd., a když byly párty, tak jsem taky někde hrál. Nebo jsem se zavřel, cvičil a pak jsem doháněl školu, takže já jsem párty život vůbec nezažil.Petr: On to dohání teď ;-) Já jsem nekoncertoval jako Lukáš v době studií, takže studentské středy byly. Nebylo jich nijak moc, ale když už byly, tak stály za to. Teď už párty nejsou, musim bejt zodpovědnej a chránit svůj hlas. Takže střídmě.

iZUN: Jaký je váš názor na klecový chov drůbeže?

Oba: To jde mimo nás.

UDG

Tomáš Vohradský

iZUN: Jaká byla Tvá studentská léta? 

Volt: Byly náročný. Byl jsem lempl a celou školu jsem trávil jsem víceméně proflákal a byl za lůzra. :-) Měl jsem samý enka, dodatečné klasifikace a podobný věci. Bylo to i vzhledem k tomu, žejsem se už zhruba od 13 let naplno věnoval muzice, nezajímalo mě nic jinýho než, škola bylavedlejší . Rodiče měli samo sebou jinou představu. Navíc jsem to neměl vůbec lehký, máma u násna škole učila jednou týdně, takže se vše dozvěděla. Víš jak je takový to, že se tě rodičezastanou? Tak to u mě ale vůbec nefungovalo. :-)

iZUN: Jak vypadají vaše párty? 

Volt: Jsou velký. Když je důvod slavit, tak slavíme, když důvod není, řešíme věci kolem kapelního dění do budoucnosti, což se většinou nakonec stejně zvrhne v párty. :-)

iZUN: Jaký je Tvůj názor na klecový chov drůbeže?

Volt: Já na to ucelený názor nemám. Moje přítelkyně je vegetariánka a já jsem ornitofob (panickýstrach z ptáků – pozn.red.). Maso jím, ale z kuřat a slepic mám strach, ano vím je to divný. :-) Klecový chov se mi nelíbí, ale abych byl upřímný, moc toho o něm nevím…

Autoři: Vendula Kovářová Foto: Pavel Moucha
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

28. 04. 2019 0

Poslední, zápočtový týden je tady!

Číst více
08. 03. 2019 0

Pomoz tvé oblíbené hudební kapele ke slávě. Přihlaš ji do IMCH 2019 i ty!

Číst více
25. 02. 2019 5

Vyjádření k Pražskému Majálesu 2019

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙