Točník odstartoval sérii festivalů Hrady CZ

16. 07. 2013 0 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
V pátek 12. července konečně odstartoval již devátý ročník letního kulturního festivalu České hrady. První festivalový víkend se uskutečnil, stejně jako minulý rok, v blízkosti malebného hradu Točník a jeho staršího společníka hradu Žebrák. Všechna hudební vystoupení se odehrála ve dvou dnech, během kterých se vystřídalo 16 kapel. Kromě vstupu do areálu měli návštěvníci v ceně vstupenky i prohlídku již zmíněného hradu Točník, a jako každoročně tak festival mohl potěšit nejen hudební fanoušky, ale i milovníky historie a skryté romantiky.

Zahájení festivalu proběhlo v pátek, a to v pozdních odpoledních hodinách. Areál byl otevřen všem fanouškům v 18:00 a první hudební vystoupení v podání alternativní rockové kapely MŇÁGA A ŽĎORP proběhlo o hodinu později. Ve volném čase mohli návštěvníci zahnat žízeň, hlad nebo prostě jen ukonejšit své chuťové pohárky v jednom z nesčetných stánků s rozmanitou nabídkou alko i nealko nápojů a dobrot.Jako druzí se představili KOBLÍŽC!, poměrně mladá punková kapela tvořená čtyřmi teenagery. Hned po skončení jejich představení dostali svou šanci všichni odvážlivci, kteří přišli v maskách a kostýmech. Od 22. hodiny totiž probíhalo vyhlášení nejlepší karnevalové masky — a že si výherci své odměny opravdu zasloužili!

Po odměnění všech kreativních výrobců masek se začala pozornost přesouvat ke hřebu pátečního večera, tedy kapelu MIG 21. Jiří Macháček a ostatní členové opět nezklamali a jejich vystoupení si všichni jaksepatří užili, jak naznačoval bouřlivý potlesk a volání po přídavku. Koncert skončil o půlnoci a přítomným divákům nezbylo nic jiného, než se odebrat do svých stanů a nabrat co nejvíce sil na další den. Jediné, co snad někomu mohlo trochu pokazit radost z jinak opravdu vydařeného odpoledne, byla skutečnost, že oproti minulému roku se ani páteční koncertování neodehrávalo přímo na hradě, nýbrž na louce pod ním.

MIG 21

V sobotu vytáhly horké sluneční paprsky většinu kempujících ze stanů již poměrně brzy ráno, následovalo dlouhé stání ve frontě na TOI TOIky a cisternu s vodou pro nezbytnou ranní hygienu a pak už hurá zpátky na festival! Sobotní den zahajovala v 11:30 kapela DILATED, následovaná PIPES AND PITS. Zpočátku se mohl zdát areál festivalu vylidněný, za což z velké části mohla i možnost navštívit hrad, kterou množství lidí využilo, dokud bylo horko ještě snesitelné.

Stanové městečko

Pohled na areál z hradu Točník

Odpoledne se ale začal areál rychle plnit novými a novými návštěvníky. Mnohé jistě přilákal koncert slovenské kapely NO NAME začínající v jednu hodinu po poledni. Následovala vystoupení MANDRAGE, TOMÁŠE KLUSE a RYBIČEK 48, při kterých se stále více zaplňovala prostranství před pódii. Lidé si se všemi účinkujícími hlasitě zpívali a skandovali. Řádící davy trochu uklidnilo až vystoupení ANETY LANGEROVÉ, u kterého velká část posluchačů lenivě relaxovala na dekách.

V 18:00, když dozpívala naše první česká superstar, vystoupily kapely WOHNOUT, PORTELESS a VYPSANÁ FIXA. Pravé šílenství se však strhlo až před devátou hodinou večerní, kdy se snad celý areál začal přesouvat před hlavní stage a netrpělivě vyčkával, až se na podiu objeví kapela KRYŠTOF. Nekonečné moře fanoušků doplněné křikem a bujarým potleskem mluvil za vše, kapela předvedla skvělou show a mezi posluchači vládla úžasná atmosféra. Následovalo už jen slovenské INÉ KAFE a kapela MONKEY BUSINESS, která svým velkolepým vystoupením celý festival zakončila.

Richard Krajčo

Krásné počasí a perfektní výkony účinkujících proměnily pátek a sobotu v téměř nezapomenutelný festivalový víkend, a proto neváhejte a určitě navštivte České a moravské hrady třeba hned na jejich další zastávce 19. — 20. 7. na hradě Švihov.

Autoři: Anita Vydrová Foto: Jakub Kopecký
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

31. 10. 2019 0

9. ročník Life Sciences Film Festivalu

Číst více
15. 05. 2019 0

Nová Miss Agro 2019 zvolena! Jak probíhal legendární festival plný pití, hudby a dobré zábavy?

Číst více
09. 05. 2019 0

Seznamte se s Marií Růžičkovou, finalistkou Miss Agro 2019 s číslem deset

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙