Ve znamení metalu. Helloween dobyli Benátskou

28. 07. 2015 0 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Utichly poslední tóny a nejvytrvalejší fanoušci začali nad ránem pomalu opouštět areál ve Vesci. Tři nabité dny třiadvacátého ročníku festivalu Benátská! jsou za námi. Čím se letos zapsal do srdcí fanoušků?

Tradičně už ve čtvrtek otevřel festival své brány tzv. Večírkem pro nedočkavé. Ještě než ve Vesci propukl hlavní program, představili se na dvou pódiích například kapely YoYo band, Žlutý pes, či The Paranoid, které přilákaly na tři tisíce nedočkavců.

V pátek už se na třech podiích rozjel hlavní program, který vyvrcholil večerním vystoupením jedné ze dvou zahraničních hvězd festivalu - kapelou Village People. Odpolední publikum, které se při slunečném dni postupně trousilo do areálu, bavili Jelen, Vladimír Mikšák, Arakain nebo Kamil Střihavka.

Bohatý byl i doprovodný program, který nabídl fotbal v bublinách Crazy Bubbles, Big Shock zónu, stan IQLANDIA Liberec, divadlo, airsoftovou střelnici nebo fotopřelety vrtulníkem nad areálem.

„Předskokanem“ Village People se na hlavní stage stala kapela Chinaski. Ta předvedla očekávanou show, která tradičně nadchla natěšené publikum. Fanoušci zaplnili prostor před hlavním pódiem do posledního místa, aby dostali přesně to, co očekávali - playlist největších hitů partičky, která na české hudební céně působí přes dvacet let. Včetně tvorby z nejnovějšího alba Rockfield.

Chinaski - Michal Malátný

Půl hodiny po Chinaski se pak poprvé na festivalových pódiích v Česku představila americká popová kapela Village People. Dalo by se předpokládat, že hlavní hvězda večera na sebe strhne pozornost převážné části návštěvníků. Nakonec se tak nestalo a publikum oproti Chinaski značně prořídlo.

Ačkoliv kapela nabídla během celého vystoupení energickou show a snažila se s fanoušky komunikovat, publikum nestrhla. Mohlo to být tradičním nešvarem účasti zahraničních hostů na českých festivalech a to, že značná část návštěvníků prostě mluvené angličtině nerozumí v kombinaci s hudbou puštěnou zvukařem z playbacku a bizarními kostýmy. Nakonec jsme tak v průběhu show byli svědky postupného odchodu části publika, kterému nezabránil ani největší hit kapely Y.M.C.A.

Sobotní program jako jedna z prvních kapel odstartovala Lala Běží, kterou si můžete pamatovat z nelítostných soubojů v předminulém ročníku naší hudební soutěže iZUN Music Challenge.

Už od začátku festivalu branami proudily davy a oproti pátku byl areál viditelně obsazenější, což v kombinaci se slunečným počasím přidávalo na atmosféře. Nicméně, podle pořadatelů, až 17 tisíc návštěvníků areál díky své velikosti pojmul bez problémů a nebyl problém vytáhnou deku a oddávat se slunečním paprskům.

Většina z nich čekala na zlatý hřeb letošní Benátské, německou metalovou kapelu Helloween. Ta přiletěla pár hodin před koncertem ze Španělska, kde v pátek vystupovali, aby se na Pyrenejský poloostrov v neděli opět vrátili na madridský koncert.

Ani cestování ale neubralo na show, kterou kapela v Liberci předvedla. Nabídla průřez tvorby její více než dvacetiletou historií a dostalo se i na písničky z poslední, patnácté studiové, desky My God-Given Right. Metalová klasika strhla publikum od začátku do konce a ukázala, že Helloween přesně vědí, co její fanoušci chtějí slyšet. Jednoznačně se jednalo o hlavní hvězdu letošní Benátské.

Dobře složená dramaturgie letošní Benátské i letos stála především na českých interpretech, ale nezapomnělo se ani na zahraniční oživení. Celkově festival působil kompatkně a jak vidno, fanoušci už si pomalu zvykají i na areál ve Vesci, kam se festivali před čytřmi roky přesunul z Malé skály.

Autoři: Jakub Kopecký Foto: Jakub Kopecký
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

31. 10. 2019 0

9. ročník Life Sciences Film Festivalu

Číst více
15. 05. 2019 0

Nová Miss Agro 2019 zvolena! Jak probíhal legendární festival plný pití, hudby a dobré zábavy?

Číst více
09. 05. 2019 0

Seznamte se s Marií Růžičkovou, finalistkou Miss Agro 2019 s číslem deset

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙