Vlastní e — shop? Nebojte se realizovat své nápady!

11. 11. 2013 5 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Cestu k otevření e — shopu jsem si prošlapal, dá se říct, ve všech směrech. Měl jsem možnost několik takových e — shopů vytvořit sám nebo v rámci firmy ve které pracuji po čas studia. Po nasbírání zkušeností jsem se rozhodl si jeden takový otevřít. Koneckonců v e — shopech různého druhu také rád často nakupuji.

Jako všechno i e — podnikání začíná dobrým nápadem. Někdy nemusíte ani dlouze přemýšlet. Nápad občas přijde sám anebo úplně náhodou, tak jako v mém případě. Druhá věc je mít chuť, schopnosti a finance ho zrealizovat.

Můj první e — shop měl poměrně snadnou cestu vzniku. Podíleli se na něm pouze dva lidé, čímž se minimalizovaly potyčky a neshody. Hodně jsme vsázeli na metodu „udělej si sám“. Nadšení a energii jsme chtěli přenést na finální produkt. Šlo nám o to, vyprodukovat takový e — shop, na který, když se podíváte, tak vidíte, že ho nevytvořil typický programátor, ale vypadá jako přehledný web, kde rádi nakoupíte. Od začátku jsme si také kladli reálné cíle. Projekt jsme měli jen jako zábavu a přivýdělek, který se při studiu hodil. Po pěkném rozjezdu a rentabilním provozu, kdy jsme čekali, až se investice vrátí, přišel problém, kdy muselo padnout rozhodnutí, jestli investovat čas a peníze do rozvoje, nebo e — shop prodat a věnovat se jinému zajímavému projektu. Zjistili jsme, že máme další kvalitní nápady a ne na vše by byl čas, karta tedy padla na prodej.

Škola mi dala to nejpotřebnější - šikovné lidi.

Neocenitelnou zkušenost nám dala praxe z podnikatelského prostředí. Co je třeba zařídit před spuštěním, co je potřeba kontrolovat v průběhu a kolik papírování a předpisů si je třeba nastudovat. Nejvíce mě zklamal fakt, že velkou část znalostí získaných ze školy (ČZU - PEF) nemůžu zúročit při přípravě a provozu e — shopu. Zjistil jsem, kolik neužitečných informací jsem za x let studia vstřebal a jsou mi v praxi v tomto oboru vlastně k ničemu. Škola mi však dala to nejpotřebnější a to jsou šikovní lidé. Je třeba si uvědomit, že máme úžasnou možnost pohybovat se v prostředí univerzity, kde lze najít plno skvělých lidí se skutečným zájmem se realizovat v podobných projektech. Pokud narazíte na takového člověka rozhodně se ho držte.

Top komentář
12 listopadu, 2013 - 11:12 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Tohle nemá hlavu ani patu, vypadá to víc jako PR text, ale někdo z něj odstranil odkazy a název eshopu :D

Z technického hlediska bych začínajícím studentům rozhodně doporučil nějaké open source řešení. Ohledně grafiky bych byl zdrženlivější a držel se osvědčených a přehledných trendů. Podle mě je uživatelská přívětivost u e — shopu klíčem k úspěchu. V jednoduchosti je krása, avšak jednoduchost je obvykle obtížnější, než se zdá. Realizujte vaše nápady (je to jednodušší než myslíte) a nenechte se znechutit problémy.

Autoři: David Štěpánek
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

29. 09. 2017 0

iZUN Průvodce po ČZU 2017 - Podmaňte si svou školu!

Číst více
24. 04. 2017 2

Připravte se na zkoušky! Tipy na učení i chytré drogy

Číst více
27. 12. 2015 0

10, 9, 8, 7, ... Šťastný nový rok!

Číst více

Komentáře

Uživatel
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 12 listopadu, 2013 - 09:06

co tohle má k*rva bejt?

| 67
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 12 listopadu, 2013 - 11:12

Tohle nemá hlavu ani patu, vypadá to víc jako PR text, ale někdo z něj odstranil odkazy a název eshopu :D

| 72
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 12 listopadu, 2013 - 13:58

a ta sazba :D e - shop, by mělo být spíš se spojovníkem nežli s pomlčkou ohraničenou mezerami

| 61
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 13 listopadu, 2013 - 18:24

Hrozný článek, asi tam prodával pastelky, nebo jinak nevím co od toho čekal bez investic. Radu by potřeboval spíš ten autor.

| 65
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 14 listopadu, 2013 - 20:56

opravdu slabé

| 58

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙