iZUN Průvodce po ČZU 2017 - Podmaňte si svou školu!

29. 09. 2017 0 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Drazí začínající zemědělci, jelikož jsme ještě nedávno byli také prváci, víme, jak nepřehledná a rozlehlá Vám naše univerzita může připadat. Nepřehlednost rozvrhu, učeben a povinností Vám někdy může způsobovat těžkou hlavu (co kde vyzvednout, nebo co kam podat). Proto jsme pro Vás, ale i pro všechny ostatní zemědělce, kteří v našem areálu občas tápou, vytvořili jako Univerzitní noviny ČZU iZUN.eu již počtvrté tohoto malého průvodce. A to jak v této papírové, tak v online verzi na našem webu www.izun.eu. Věříme, že díky svému obsahu a rozměrům se Vám na začátku univerzitního studia na ČZU stane dobrým pomocníkem.

Drazí začínající zemědělci, jelikož jsme ještě nedávno byli také prváci, víme, jak nepřehledná a rozlehlá Vám naše univerzita může připadat. Nepřehlednost rozvrhu, učeben a povinností Vám někdy může způsobovat těžkou hlavu (co kde vyzvednout nebo co kam podat). Proto jsme pro Vás, ale i pro všechny ostatní zemědělce, kteří v našem areálu občas tápou, vytvořili jako Univerzitní noviny ČZU iZUN.eu již počtvrté tohoto malého průvodce. A to jak v této papírové, tak v online verzi na našem webu www.izun.eu. Věříme, že díky svému obsahu a rozměrům se Vám na začátku univerzitního studia na ČZU stane dobrým pomocníkem.

Obsah

 1. Podmínky studia
 2. Jak se neztratit v labyrintu učeben a budov
 3. Sport na ČZU
 4. ISIC - Karta pro všechno
 5. Informační systémy
 6. Buďte online - Jak na wifi
 7. Mobilní aplikace
 8. Software pro studenty ČZU
 9. Kde zahnat hlad a žízeň
 10. Kluby, restaurace, kavárny
 11. Kde kopírovat a kde rozmnožovat
 12. Všechny otvíračky na jednom místě
 13. iZUN tipy. Staň se mazákem snadno a rychle
 14. Oslovování v korespondenci
 15. Za poznáním na Erasmus
 16. Burza skript - Šetři prachy na pivo
 17. Studentské spolky a organizace
 18. Lékařská péče na ČZU
 19. Zemědělské hrátky
 20. Parkování na ČZU

Stáhněte si

Podmínky studia

Během studia se musíte řídit Studijním a zkušebním řádem ČZU, který najdete na webových stránkách ČZU.

V rámci svého studia, pokud studujete první vysokou školu, máte nárok na:

 • 3 + 1 rok bezplatného studia v bakalářském programu
 • 2 + 1 rok bezplatného studia v magisterském programu

Pro postup do vyššího ročníku musíte splnit úkoly předepsané ve studijním plánu. V zimním semestru musíte složit nejméně tři zápočty a dvě zkoušky. Pokud tuto podmínku nesplníte, bude vám ukončeno studium.

Před zápisem do vyššího ročníku musíte předložit výkaz o studiu se splněným studijním plánem na studijním oddělení fakulty. Požádat můžeme maximálně o převod dvou neuzavřených předmětů do vyššího ročníku. Jeden předmět můžete studovat nejvýše dvakrát.

Pokud nesplníte podmínky postupu do vyššího ročníku, můžete požádat o opakování ročníku.

↑obsah

Jak se neztratit v labyrintu učeben a budov

Připravili jsme pro vás jednoduchý plánek a klíč, jak rozluštit umístění jakékoli učebny na ČZU. Během prázdnin byla slavnostně otevřena PEF CEMS II. Aktualizovaný plánek již k dispozici.

Mapa areálu (zdroj: ČZU)

Přehled učeben (zdroj: ČZU)

U některých problémových vchodů přikládáme i jejich fotografie:

UČEBNY JAZYKŮ Musíte k hospodě JIH u kolejí JIH a pak obejít budovu zleva

Učebny S1, S2, S3, S4, S6, S7, C63, BCD10 a BCD11. Vchod do budovy BCD ze strany k menze

Učebny S1, S2, S3, S4, S6, S7, C63, BCD10 a BCD11. Vchod do budovy BCD ze strany k menze

Kruhová hala

Místnosti EF a FPC - koleje EF

Koleje JIH (JIH008 JIH009 JIH010 JIH168 JIH268 JIH368 JIH468 JIH568 JIHS17 JIHS18 JIHS19 JIHS23 JIHS24 JIHS25 JIHS26 JIHS29)

Pro studenty FAPPZ - některé z předmětů se vyučují na UK - FTVS, tam musíte v mezičase přejet. Nasedněte na autobus směr Dejvická a tam přesedněte na tramvaj směr Divoká Šárka, zastávka u FTVS se jmenuje NAD DŽBÁNEM nebo VOZOVNA VOKOVICE. Cesta trvá při normálním provozu 25-30 minut.

↑obsah

Sport na ČZU

Na rozdíl od ostatních univerzit, jejichž studenti musí jezdit po všech čertech na různá sportoviště v Praze, ČZU má vše NA JEDNOM MÍSTĚ, které se nachází přímo v univerzitním kampusu.

KTV

Tělocvik je v prvním ročníku povinný pro studenty těchto oborů:

 • PEF: PAA,VSRR, HKS, SYI, EM, PAE, INFO, BA
 • FAPPZ: ATP, ATZD, ATZK, ATZL, ATZP, ATZR, ATZZ
 • TF: IRTB, OPTB, SMADB, TOUKB, TTZOB, TZSB, ZTB
 • FŽP: BEKOL, UTSS, BUP, BKRAJ, BVH
 • FLD: HSSL, BLES, BDREV, BPRM, PDNP
 • FTZ: ZTS, TURTS

Studenti získávají zápočet za účast na hodinách TV ve vybraném sportu během semestru vždy 1× týdně. Nabídka volitelných sportů: plavání (neplavci, začátečníci, pokročilí), fotbal, florbal, basketbal, volejbal, softbal, stolní tenis, tenis, frisbee, aerobik, cvičení pilates, kalanetika, jóga, cvičení velké míče, aquaaerobik, tai-ji, bodyforming, kanoistika, posilovna, kondiční trénink.

Všichni studenti 1. ročníků bc studia se zúčastní úvodní informační hodiny k TV na KTV dle rozvrhu, kde budou podány podrobné informace k výuce tělocviku, ke sportovním kurzům, k možnostem sportování na ČZU a též informace k případnému osvobození z TV z důvodu zdravotních či výkonnostních sportovců. Vybraný sport si studenti zapisují do UIS. Pokud je již vybraný sport obsazen, musí si najít jiné volné místo v nabídce sportů KTV.Studenti mohou zápočet z TV v zimním a letím semestru získat též účastí na sportovním kurzu. (sledujte stránky iZUN.eu, kde jsou jednotlivé kurzy zveřejněny). Potom si tedy při zápisu TV do UIS zvolí místo pravidelné TV sportovní kurz. Přihlašovat se bude možné od cca druhého týdne semestru. Zájemci o sportovní kurzy se mohou zúčastnit těchto akcí i mimo zápočet libovolně v každém semestru studia. Pro více informací sledujte iZUN.eu a nástěnku ve vestibulu KTV.Naše redakce vřele doporučuje využití nabídky KTV k aktivnímu sportování a také účast na sportovních kurzech, které svou atmosférou poskytují spoustu nezapomenutelných zážitků.

Možnosti navštívení jednotlivých sportovišť, otevírací doby, poplatky a kontaktní osoby pro hromadné cvičení naleznete na nástěnce KTV a zároveň na našich stránkách v průběhu října.

Fotbalové hřiště

Mimo to doporučujeme také využít krásnou saunu na KTV. Více o ní čtěte zde

Sauna

Sauna

ISIC — Karta pro všechno

Co je to Studentský průkaz ISIC?

Karta ISIC je studijní průkaz, který potvrzuje studentskou příslušnost k univerzitě. Slouží k ověření totožnosti u zkoušek, při vstupu do univerzitní knihovny, stojí 280 Kč. Dále ji po aktivaci elektronické peněženky UEP můžete používat na stravování v menze, placení v bufetech, řeznictví RS maso CZ (několik kroků od zastávky Zemědělská univerzita, některých osvícených hospodách a pro kopírování dokumentů. Za tu zaplatíte zálohu 300 Kč, která vám bude po deaktivování peněženky vrácena. ISIC karta slouží i k uplatnění studentské slevy všude možně po světě. Více info zde.

Alternativy, pokud nechcete ISIC:

Karta ČZU bez licence. Ta je o 180 Kč levnější, nemáte však díky ní nárok na studentské slevy v zahraničí, na MHD a vstupy. Kde a kdy si ISIC a Kartu ČZU zařídit? Vyřizování studijních průkazů probíhá v budově SIC v kartovém centru v 1. patře, číslo místnosti 236b. S sebou je třeba mít průkaz totožnosti (OP, index, ŘP nebo pas) a pasovou fotografii. Více informací o kartových centrech najdete zde.Otvíračka:

Po - Pá 8:00 - 12:00 13:00 - 15:00

iZUN tip: Při nabíjení kreditu na ISIC využívejte UEP terminály na fakultách a na kolejích př. JIHu a v SICu, vyhnete se tak velkým frontám v menze.

Terminál UEP

↑obsah

Informační systémy

Oficiální informační kanály  

 • is.czu.cz
  • zde zapisujete rozvrh, sledujete známky, přihlašujete se na zkoušky a praxe, žádáte o ubytovací stipendium, kontrolujete účast na přednáškách, najdete zde i své osobní údaje
 • moodle.czu.cz
  • e-learningový systém, kde jsou kurzy k jednotlivým předmětům, studijní materiály, úkoly, atd.
 • student.czu.cz
  • spousta důležitých informací pro studium, stipendia, kontakty na studijní oddělení, termíny, stav UEP, ubytování na kolejích
 • wp.czu.cz
  • kontakty na osoby z ČZU
 • fb.com/CZUvPraze
  • oficiální facebooková stránka ČZU v Praze

Ostatní informační kanály

↑obsah

Buďte online — Jak na wifi

Jako každá škola, která jde s dobou a snaží se svým studentům nabídnout maximum, i ČZU má ve svém areálu vybudované rozsáhlé pokrytí wifi sítí. To je v převážné většině k dispozici uvnitř budov. Pokud byste tedy chtěli toto připojení využít a připojit se pomocí vašeho notebooku, tabletu, chytrého telefonu nebo netbooku, musíte si nejdříve vytvořit účet k této službě a pak správně nastavit své zařízení.

Stručný návod pro připojení

Abyste se vůbec připojili ke školní wifi (Eduroam), musíte mít nejprve nastavené heslo. Prvním krokem je tedy změna/nastavení hesla. Nejdříve se pomocí svého loginu (xabcd123) a hesla (stejné jako do UIS, moodlu atd.), které jste jako studenti prvních ročníku obdrželi přihlásíte na portál student.czu.cz. Zde je potřeba kliknout na položku, kterou naleznete v pravém menu, EDUROAM (Wi-Fi). Na nově načtené stránce si nastavíte heslo na wifi. Heslo se nesmí shodovat s heslem na přihlašování do UIS, moodle atd. K připojení na PC budete dále potřebovat certifikát, který si stáhnete na stránce eduroam.czu.cz v sekci Ke stažení a nainstalujete. Informace společné pro všechny OS

ssid                        eduroam
zabezpečení         WPA2
ověřování            802.1x (PEAP-MSCHAP v2)
autentizační server   radius1.czu.cz

Pokud je na vás návod moc komplikovaný, nebo následně zařízení nefunguje, jak má, máme tu pro vás kontakty na IT oddělení, které vám pomůže.

Helpdesk ČZU
telefon: +420 22438 4444
email: helpdesk@czu.cz
kancelář: Budova Rektorátu, číslo dveří 001

Zde si navíc můžete přečíst článek o připojení přes Eduroam na univerzitách po celé České republice. 

Mobilní aplikace

iZUN.eu

Jedinečná mobilní aplikace iZUN.eu vám přináší multimediálního pomocníka při studiu na ČZU. Aplikace tvořená studenty pro studenty obsahuje několik modulů,které dohromady tvoří komlexní informační obsah.

V aplikaci najdete:

 • Články z našeho webu
 • Nejaktuálněji nadojené aktuality
 • Otevírací doby všech provozů v areálu
 • Jídelníček menzy ČZU
 • Dotovaná jídla v provozech Food Point
 • Odjezdy autobusů ze Suchdola a zpět

Většina obsahu je při prvním spuštění uložena do paměti vašeho mobilního zařízení. Díky tomu je aplikace rychlá a nezatěžuje mobilní internet.

Budeme rádi, pokud nám přes aplikaci, a položku váš názor, zašlete vaše připomínky a zkušenosti s jejím uživáním.

Aplikace je dostupná jak pro zařízení Android, tak pro iOS.

Moje ČZU

Oficiální mobilní aplikace České zemědělské univerzity v Praze, od společnosti BSL, s. r. o. pro její studenty, zaměstnance a návštěvníky.

Pomocí aplikace můžete:

 • Zjistit zůstatek na kartě UEP a JUMBO účtu
 • Být notifikováni o nedostatku peněz na kartě UEP
 • Zobrazit transakce na kartě UEP a JUMBO účtu
 • Přehledně vizualizovat příjmy a výdaje na UEP
 • Zablokovat ztracenou či odcizenou kartu UEP
 • Najít kontakty na zaměstnance ČZU
 • Zobrazit seznam zaměstnanců patřících k vybranému útvaru (např. katedře)
 • Zobrazit jídelníček v menze ČZU
 • Zobrazit nabídku jídel prodejen v rámci Food Point
 • Vyplnit dotazníky a zlepšit aplikaci
 • Najít odjezdy autobusů
 • Zobrazit rozvrh

Aplikace vyžaduje připojení k internetu a pro využití všech funkcí též studentský či zaměstnanecký účet.

Aplikace Moje ČZU je dostupná pro Android a iOS.

↑obsah

Počítačový software pro studenty ČZU

Studenti ČZU mají možnost využívat bezplatně licence počítačového softwaru od firmy Microsoft. Podrobnosti si můžete přečíst v našem článku.

↑obsah

Kde zahnat hlad a žízeň

EF MIX

Po – Čt

14:00 – 01:00
Ne 18:00 - 01:00

EF MIX

Menza ČZU

Po - Pá
Oběd 11:15 - 14:15
Večeře 16:45 - 18:15

 

PEF bufet

Po – Čt

7:30 – 17:30
7:30 – 16:00
So - Ne 08:00 - 14:00

 

FAPPZ bufet

Po - Čt

7:30 – 17:00
7:30 – 15:00

 

Pekařství u zastávky 107

Po - St 7:30 - 14:00
Čt 7:30 - 17:00
7:30 - 12:00

Burgery u zastávky 107

Po - Pá 11:00 - 19:00

TF (Kafeterie)

Po - Pá 7:30 - 17:00

FŽP a FLD (MCEV) bufet

Po - Pá 8:00 - 13:00

Řeznictví RS maso CZ

Výborná baštírna. Krom kvalitního pečiva a uzenin si zde můžete dát gulášek, řízky, sekanou, chlebíčky nebo jen bagety za solidní ceny. Denně je v nabídce i polévka.

Po - Pá

7:00 – 18:00

V rámci zhodnocení kvality podnikáme nárazové kontroly a testování. Například hodnocení párků v rohlíku zde a kávy na ČZU zde.

Na dalším testování sortimentu budeme v průběhu semestru pokračovat, sledujte naše stránky. 

↑obsah

Kluby, restaurace a kavárny

Na Farmě

Po - Pá 10:30 - 23:00
Kuchyně do 22:30

Druhy piv:

Suchdolský Jeník, Velkopopovický Kozel tmavý 10°, Gambrinus 11°, Plzeňský Prazdroj 12°, Radegast Birell 

Na Farmě - vstup z menzy

Na Farmě - pohled zvenčí

Klub C

Po  11:00 - 20:00
Út 11:00 - 02:00
St - Čt 11:00 - 00:00
11:00 - 23:00

Druhy piv:

 Staropramen 10°, Staropramen 12°, Hoegaarden

Céčko - zadní vstup

Bar JIH

Po - Čt 16:00 - 24:00
16:00 - 1:00

Druhy piv:

Staropramen 10°, 12°, nefiltrovaný

JIH

Klub G „Géčko“

Po - Ne 11:00 - 23:00

Druhy piv:

Staropramen 10°, 12° nefiltrovaný

Géčko

UK Music Bar „Kruháč“

Po - Čt 18:00 – 2:00

Druhy piv:

Staropramen 10°, Staropramen 11°

Kruháč

Sic Café

Po - Pá 8:00 - 17:00

Pokud by vás zajímaly i další hospody na Suchdole, kterých opravdu není málo, přečíst si o nich můžete v našem seriálu Za nepřátelskou linií. Najdete zde fotografie, popis a hodnocení všech hospod na Suchdole.

SIC

Nejnovějším přírůstkem je vloni otevřená roztomilá kavárna na zastávce Internacionální.

Don Cafeto

Po - Pá 11:00 -19:00

Kde kopírovat a kde rozmnožovat

Velmi často se Vám určitě stane, že budete potřebovat něco okopírovat. Ať už to bude přednáška, laborka nebo tahák, na ČZU je několik copycenter, ve kterých Vám vše rádi okopírují. Zde vám nabízíme výčet těch největších, kompletní přehled najdete zde.

Reprografické studio PEF (suterén)

Po 8:00 - 12:00 13:00 - 16:00
Út 8.00 - 12:00 13:00 - 16:00
St 8:00 - 12:00  
Čt 8:00 - 12:00 13:00 - 16:00
8:00 - 12:00  

FŽP a FLD (L018 - Suterén budovy FLD)

Po - Čt 9:00 - 12:00 13:00 - 16:00
9:00 - 12:00  

Rektorát (Internetový pavilon - testovací centrum v vstupu vlevo)

Po - Čt 8:00 - 22:00
8:00 - 19:00

Kopírovat a tisknout je také možné v samostatných tiskárnách rozmístěných po areálu.

FAPPZ, FŽP

Přízemí naproti bufetu

SIC

Velká a malá studovna + tiskárna v chodbičce

Kolej JIH, BCD a G

Velká stojací tiskárna (vypadá jako lednice) u vchodů do budovy

↑obsah

Všechny otvíračky na jednom místě

Otvíračky všech důležitých dveří na ČZU najdete pohromadě zde.

↑obsah

iZUN tipy. Staň se mazákem snadno a rychle.

Pro vás, prváky, zde máme několik iZUN typů, které by se Vám mohly do prvních školních měsíců hodit.

 • Určitě ochutnejte Suchdolského Jeníka. Pivo, které se od roku 2006 vaří na Technické fakultě a název nese podle tehdejšího pana rektora prof. Ing. Jana Hrona, DrSc., dr. h. c. K dostání je Na Farmě a v  UK Music Bar Kruháč. Rozhovor se sládkem najdete v našem článku.
 • V celém areálu ČZU je od loňského akademického roku ZAKÁZÁNO KOUŘIT, vyjma těchto míst:Místa vyhrazená pro kouření
 • Místo drahého nákupu studijních materiálů využijte „Burzu skript“ v Menze ČZU. Ušetříte tak spoustu peněz.
  • KDY a KDE:V úterý 10. 10. 2017 v menze ČZUČASOVÝ HARMONOGRAM:08:00 - 10:00 výběr skript11:00 - 14:30 prodej skript15:00 - 16:00 Vrácení skript a výplata penězNeváhejte a dostavte se včas, aby na Vás zbylo vše, co potřebujete ke studiu.Burza je pro vás velké zjednodušení jak si něco přivydělat prodejem starých skript, nebo naopak levně sehnat ta, která budete následující semestr potřebovat. V podstatě se nemusíte o nic starat, ráno si od vás skripta vybereme a roztřídíme. Nosit skripta nám můžete od osmi do desíti, poté následuje prodej skript. Ten probíhá od jedenácti do půl třetí odpoledne a to v prostorách spodní části menzy. Po ukončení prodeje vše znovu probereme, sepíšeme, a od tří si můžete chodit pro své výplaty a zbylá skripta. Cenu, za jakou skripta chcete prodat, si určujete sami.Na náklady spojené s organizací a manipulací budou za každá skripta nebo učebnici předané organizátorovi, účtovány 3 Kč. Za prodaná skripta bude z obdržené částky na náklady odečteno 10 %.
 • Ve Studijním informačním centru (SIC) může koupit jízdenky na dálkové autobusy společnosti AMSBUS. Stejně tak zde můžete zakoupit 30 a 90denní kupony na MHD s „klouzavou“ dobou platnosti. Otevírací doba: PO až PÁ: 8:00 až 12:00 a 13:30 až 15:00. Jízdenky lze zakoupit i v ČZU Shop v menze.
 • Využijte možnost studia v knihovně v SICu, která nabízí množství knih a informačních zdrojů jak v papírové, tak elektronické podobě. Možné je také půjčování skript. Knihovnu zaměřenou na beletrii najdete na koleji BCD
 • Pro trochu relaxu zajděte do ANTISTRESOVÉHO koutku v SICu - je nově otevřený v roce 2017, podrobnější informace zde.
 • V celém areálu ČZU je zakázáno rozdělávat otevřený oheň. Pokud byste ale v létě zatoužili po venkovním grilování, využijte elektrický gril.
 • Na univerzitě funguje akademický senát, jehož součástí je také studentská komora. Pokud budete mít nějaké připomínky nebo podněty, neváhejte se s nimi svěřit jejím zástupcům.
 • S ISIC kartou můžete využívat služeb Národní technické knihovny v Dejvicích. Za poplatek 50 Kč získáte přístup do knihovny na celý rok. Dále také volného vstupu do Botanické zahrady v Tróji a snížené vstupné 50Kč každé pondělí do ZOO Praha, zároveň se statutem studenta ČZU získáváte "klíč" pro Microsoft Office.
 • Rozhodně se účastněte akcí v areálu. Studentské organizace pro vás připravují tématické, zábavné, filmové nebo hudební večery, kde máte možnost poznat nové přátele.
 • Na PEF fungují tzv. ztráty a nálezy. Pokud něco během roku v areálu ztratíte, můžete si to vyzvednout v místnosti E339.
 • ZDRAVTE! Takový pozdrav je nejlepší prvopomocník a podaná ruka pro úspěšné studium. I když vyučujícího nemáte rádi, buďte nad věcí. Rektora zdravte bezpodmínečně! Člověk nikdy neví... 
 • Dobrým pomocníkem vám také budou naše Otvíračky ČZU (odkaz v hlavičce webu), kde naleznete vše, co se na ČZU řídí otvíracími hodinami. Hned vedle nich můžete podojit jídelníček, který bude co nejdříve spuštěn a dozvíte se, co je v menze aktuálně k jídlu. Zároveň pro Vás chystáme i jídelníčky z ostatních stravovacích zařízení na ČZU. Sledujte iZUN.eu
 • Sledujte nástěnky! Často zjistíte informace pouze z těchto nástěnek, nebo se je alespoň dozvíte jako první, což může být často velice důležité.
 • Stáhněte si aplikace Moje ČZU, od loňského roku se skvěle vymazlila
 • SLEDUJTE facebookové stránky iZUN.eu, ať víte, co se kde šustne
 • Nenechte si ujít návštěvu Libosadu. Najdete tam krásnou přírodu a ideální místo pro váš odpočinek. (Pozor, otevřen jen do konce října) Pro jiný oddech při babím létě můžete využít nový altánek za PEF nebo lavičky u fontáty u Agra B

LibosadLibosadAgro

Oslovování v korespondenci:

V každém e-mailu je potřeba příjemce oslovit. V základním rozdělení se lze řídit v oslovování následujícím schématem nadřazenosti. Oslovujeme nejvyšším dosaženým titulem (titulem bakalář většinou neoslovujeme), či významnou funkcí:

Bc. < Mgr., Ing. < xxDr., DrSc., DSc., xx. D. < CSc. < doc. < prof. < speciální funkce jako např. rektor, děkan, proděkan

V písemné korespondenci používejte tato oslovení:

 • Mgr. – oslovujeme Vážený/á pane/paní magistře/magistro
 • Ing. – oslovujeme Vážený/á pane/paní inženýre/inženýrko
 • xxDr., DrSc., DSc., xx. D. – oslovujeme Vážený/á pane/paní doktore/doktorko
 • CSc. – oslovujeme druhým nejvyšším titulem Vážený/á pane/í ...
 • doc. – oslovujeme Vážený/á pane/í docente/docentko
 • prof. – oslovujeme Vážený/á pane/í profesore/profesorko
 • speciální funkce – oslovujeme Vážený/á pane/paní … (místo teček dosadit tuto speciální funkci)

V přímé (ústní) konverzaci pouze vynecháme Vážený/á.

↑obsah

Erasmus

Díky Evropské unii, škole a MŠMT máte jedinečnou šanci vyjet na semestr nebo na dva studovat do zahraničí. V rámci programu Erasmus dostanete stipendium, které se pohybuje přibližně od 300 do 600 € měsíčně, v závislosti na zemi, do jaké vycestujete. Rozhodně však počítejte i s vlastními náklady.

Pokud ještě váháte, přečtěte si naši sérii článků z pobytu ve Finsku a Švédsku. Dobře promyslete, v jaké části světa byste chtěli studovat. Každá země má trošku jiné nároky. Ničeho se ale nebojte, využijte databázi zkušeností  od lidí, co už to zkusili před vámi, případně se zeptejte se na zahraničním oddělení vaší fakulty.

Program Erasmus je vypsán (jsou zveřejněny školy, na které můžete vycestovat) nejpozději do konce ledna. Dejte pozor na to, že uzávěrka přihlášek není na každé fakultě ve stejný termín! Deadline pro podání přihlášek se ale nejčastěji pohybuje v průběhu února. Přihlášky se podávají přes student.czu.cz, záložka Eramus - přihláška (CV a motivační dopis - v angličtině). Výběrové řízení pak probíhá na začátku letního semestru a zahrnuje především pohovor před malou komisí v jazyce, ve kterém budete studovat. Přesnou podobu si však stanovují zahraniční oddělení fakult. Proto sledujte bedlivě jejich nástěnky a náš web, ať vám neuteče nic důležitého. 

CEEPUS

Méně známý bratr Erasmu. CEEPUS je středoevropský výměnný univerzitní program zaměřený na regionální spolupráci pod záštitou proděkana pro zahraniční činnost pana docenta Karla Tomšíka.  Mezi země, které můžete navštívit patří: Albánie, Bosna a Hercegovina,Bulharsko, Černá Hora, Česká republika, Chorvatsko, Maďarsko, Makedonie, Moldavsko, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko. Spolupracují též univerzity Priština, Prizren a Peja v Kosovu. Hostitelská univerzita platí pobytové stipendium, domácí univerzita proplácí náklady na dopravu.

Více informací naleznete zde.

V průběhu listopadu jsou vypsány termíny pro přihlášky do studijních programů mimo EU a výše uvedené destinace. S ČZU se tedy dostanete i do zemí jako je Korea, Čína, Taiwan, apod. Sledujte stránky PEF, příp. stránky Katedry jazyků.

↑obsah

Parkování na ČZU

Studenti mohou využívat parkování přímo v areálu ČZU, a to ve vyznačené modré zóně. Přes závory se dostanete buď po přiložení studentské karty ISIC na čtecí zařízení, nebo za pomoci kamerového systému, který snímá vaši SPZ. Tu je ale potřeba zaregistrovat na portálu student.czu.cz. Po přihlášení pod svými přihlašovacími údaji (stejné jako do portálu is.czu.cz) klikněte v pravém menu na RZ závory a vyplňte. Můžete mít vyplněnou vždy jen jednu SPZ, kterou však můžete libovolně měnit.

 Mapa studentských parkovišť

Kompletní informace o parkování najdete zde.

↑obsah

Studentské spolky a organizace

Univerzitní noviny ČZU, iZUN.eu

Zkráceně iZUN, jsou webovým projektem, který má za cíl informovat o nevšedním dění na ČZU, zaštiťovat kulturní akce v areálu univerzity a dohlížet na dodržování průtoče ve zdejších studentských klubech. Jsme nezávislá, nezisková a neabstinující organizace tvořená studenty ČZU. Mezi nejvýznamnější akce, které pořádáme, se řadí Oficiální zahajovací párty pro studenty a absolventy, Beerliga, iZUN Music Challenge, burza skript ČZU a organizace soutěže krásy Miss Agro.

Kontakt: e-mail, web, Facebook

ČZU:Go!

Hlavním cílem této organizace je připravovat volnočasové aktivity pro studenty, pedagogy, doktorandy a absolventy ČZU. Do portfolia spadají především seznamovací kurzy pro nastupující prváky, filmové festivaly, Majáles, Miss Agro, klubové akce, sportovní aktivity a mnoho dalšího.
 
Kontakt: e-mail, web, Facebook

Asociace studentů při ČZU v Praze

Asociace studentů při ČZU je studentská organizace, která připravuje převážně pro studenty ČZU každoročně nejrůznější volnočasové aktivity, které mají svou přidanou hodnotou účastníky akcí obohatit o nové zkušenosti a znalosti, ale taky je pobavit a zpříjemnit jim nejen studentská léta. Mezi hlavní akce můžeme zařadit např. Ples studentů ČZU; Festival vína; Slovácký hudební podzim; Člověče, nezlob se!; nebo také další akce jako noční šifrovací hra Civilizace či vzdělávací Toulky Moravou.

Kontakt: e-mailwebFacebook

AIESEC

AIESEC je mezinárodní studentská organizace, která zprostředkovává praxi formou zahraničních stáží a členství, čímž napomáhá rozvoji mladých lidí. Svojí strukturou a chodem se velmi podobá středním a větším firmám. Každý člen může vyzkoušet práci v různých oblastech (finance, marketing, sales, project management ...), avšak stále ve studentském prostředí.

Kontakt: e-mail, web, Facebook

Manažerský klub při PEF ČZU

Manažerský klub při PEF ČZU v Praze se zaměřuje na zprostředkovávání kontaktu studentů s lidmi pracujícími v soukromém sektoru. Naším cílem je obohatit teoretickou výuku o praktické aspekty a připravit tak studenty k úspěšnému zapojení se do pracovního procesu. Organizujeme diskuse se zajímavými a inspirativními osobnostmi, pořádáme soft skillová školení, nabízíme stáže doprovázené mentoringovým programem, konzultujeme a oponujeme bakalářské a diplomové práce, ... Manažerský klub stojí „... mezi teorií a praxí“.

Kontakt: e-mail, web, Facebook

SMAT -  Akční tým PEF

Akční tým PEF (neboli SMAT = Social Media Action Team) je stále se vyvíjející skupinou studentů a zaměstnanců PEF, která spravuje, monitoruje a komunikuje na sociálních sítích fakulty – Facebooku, Twitteru (@pefczucz), Google Plus, Foursquare a Instagramu. Podílí se na akcích pořádaných fakultou a přináší z nich foto i videoreportáže na sociální sítě i na své stránky. SMAT tak vytváří spojovací článek mezi PEF (oficiálními informacemi) a studenty či zaměstnanci. 

 
Kontakt: e-mail, web

Univerzitní křesťanské hnutí

Studium Bible pro studenty! Ať jsi křesťan nebo o Bohu jenom přemýšlíš, jsi zván. Jsme skupina studentů z různých evangelikálních křesťanských společenství, kteří spolu studují Bibli a zároveň připravují programy pro ty, kteří víru zkoumají. Setkáváme se ve společenské místnosti na koleji F4 ve 4. patře jednou týdně.

Kontakt: e-mail, web, Facebook

Univerzitní tým roztleskávaček Wild Cheerleaders

Je tým studentek, jehož cílem je zpestřovat kulturní a společenské dění na ČZU a zároveň podporovat a povzbuzovat ostatní sportovce a týmy a v neposlední řadě také reprezentovat ČZU na soutěžích v cheerleadingu.

Kontakt: e-mail, web, Facebook

Spolek myslivců při FLD ČZU v Praze

Nový spolek sdružuje zejména studenty a zaměstnance Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze (dále jen FLD ČZU), studenty a zaměstnance ostatních fakult ČZU. Spolek navazuje na předchozí tradici sahající do 90. let minulého století. Vítáni jsou všichni aktivní myslivci z řad studentů, kteří chtějí při studiu dělat něco nad rámec svých povinností.

Kontakt: e-mail, Facebook

↑obsah

Lékařská péče na ČZU

Na cestě od autobusu (107, 147) do kampusu míjíte budovu s řeznictvím a Komerční bankou. Nahoře nad řeznictvím pak můžete najít zdravotní středisko. To skýtá mnoho lékařských pracovišť, která můžete využít.

Lékařská pohotovost

Po - Pá 19:00 - 7:00
So, Ne, svátky Nepřetržitě

Zubní pohotovost

Po - Pá 19:00 - 7:00
So, Ne, svátky Nepřetržitě

Gynekologická ambulance – Gynelav, s. r. o.

MUDr. Andrea Zemanová prim. em. MUDr. František Šula Objednaní na tel. 224 382 396 nebo na www.gynelav.cz.

Těhotenská poradna v pondělí a úterý 13:30 - 15:00.

Stomotologické ordinace:

INSTAKO spol. s.r.o. Sona Ghahramanyan zdravotní sestra Daniela Štůlová Tel.: 224 383 423 MUDr. Svatava Sinecká, MUDr. Irena Červená Nutné objednání (nejlépe telefonické) předem. Tel.: 604 393 409 MUDr. Eva Čadková Zdravotní sestra Ludmila Jírová Tel.: 224 383 442

Praktický lékař, neurologie

MUDr. Pavel Lindovský, MUDr. Radka Baronová Tel.: 224 383 422

Ordinace fyzioterapie a léčebné rehabilitace

Objednání u fyzioterapeuta Tel.: 224 383 425

Ordinační hodiny a adresy na další lékařská zařízení najdete na našich stránkách v sekci „Otvíračky ČZU“.

↑obsah

Tohoto iZUN Průvodce po ČZU 2017 pro vás s radostí připravila redakce iZUN.eu

Autoři: Redakce, Foto: Redakce,
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

27. 02. 2020 0

Milý YouTube, stůj při nás!

Číst více
27. 02. 2019 20

Rektor: Důležití jsou lidé, jen budovy nestačí

Číst více
17. 02. 2019 0

Co nás čeká v předposledním únorovém týdnu?

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙