10 typů lidí, které potkáváte u zkoušky

25. 05. 2014 21 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Jedenáct z deseti statistiků potvrzuje, že existuje 95procentní pravděpodobnost, že před ústním zkoušení potkáte alespoň 8 z následujících 10 případů.

Alkoholik

Člověk, jehož odér cítíte na míle daleko. Jeho dech ho předchází a vy máte pocit, že kdybyste mu dali zapalovač k ústům, byli byste bez obočí. Divíte se, že tento člověk vůbec na zkoušku došel, ale už se vůbec nedivíte tomu, že má každou ponožku jinou, tři razítka na zápěstí a košili má zapnutou o knoflík špatně. Pochybujete, že vůbec zkoušku dá, ale on po deseti minutách vyjde s dvojkou. Teď už se nedivíte ničemu. Tedy než vlezete do metra. 

Svačinář

Když přichází, nejdříve vidíte batoh a hned po něm človíčka, jehož váhu odhadujete zhruba na třetinu váhy batožiny. V duchu sestavujete žebříček pěti nejpravděpodobnějších věcí, co by v zavazadle mohly být: učení, zvířátko, cihly, skládací kolo, jídlo? Dingdingding! V tu chvíli, co se jeho zadnice dotkne lavičky, otvírá batoh a vyndává tabulku čokolády, dva Red Bully, termosku s kávou a bagetu z automatu. Jelikož jste nervozitou ani nesnídali, zahledíte se a nevědomky si uslintáváte do poznámek. Když vám ukápne už druhé švihadlo, proberete se a doufáte, že vás nikdo neviděl.

Šprt

Člověk velice otravného charakteru, jehož průměrný čas přípravy na zkoušku je tři měsíce a dva týdny a jenž má deset minut před začátkem zkoušení 625 728 625 146 otázek a za každou druhou větou řekne: „Já to nedám! Já to neumím!“ Načež po půl hodině v kanceláři odchází s třikrát podtrženou jedničkou, razítkem a pochvalou od profesora, děkana i rektora. Hned, jak vyleze ze dveří, prohlásí: „Uuuuuf, já mám jedničku. Nechápu, jak mi to mohl dát, když jsem mu nevyjmenovala všech patnáct typů tamtoho, ale jenom čtrnáct!“ A kudlička, kterou máte v kapse, se pomalu otvírá.

„Model“

Podivný týpek v džínách a odporné košili, která se v jeho rodině dědí z generace na generaci a s teniskami z roku 1980. Nevíte, jestli čeká na tu stejnou zkoušku jako vy, nebo si jen vyhlíží svou další oběť. Přemýšlíte, proč se tu vlastně potíte v kvádru, když byste mohli úplně s klidem přijít v citronově žlutém ručníku, papouškem na rameni a ovocným košem na hlavě.

Vojín

Seno! Sláma! Seno! Sláma! Při pohledu na tohoto člověka zvažujete, zda se náhodou neminul povoláním, a přitom vzpomínáte na přísahu strýčka Honzy tehdy v devadesátém pátém na náměstí u radnice. Voják z armády aspirujících bakalářů a inženýrů mávajíc stohem papírů s učením přešlapuje po chodbě sem a tam a vy si říkáte, že by vlastně nemusel být ani vojákem, nýbrž takovou průměrnou mažoretkou. Tuto myšlenku ale rychle zavrhujete ve chvíli, kdy mu jeho zápisky o tloušťce bible skončí na zemi. Spadlo ti to, Máchale. Asi vítr...

Vyzvídač

„Ježiš, jak to bylo? Jaký jsou ty tři typy? Dám to? Řekni mi, dám to? A je hodnej? Jak dlouho jsi tam byla? Na co se tě ptal? Vědělas? Co máš? Co sis vytáhla? Cože? Jako fakt? Hele, a počkáš na mě? A udělali to zatím všichni? Kdo to nedal? Jak že byly ty tři typy? Půjdem pak na kafe? Kdo jde další? Můžu jít pak já? Co když si vytáhnu tohle? A kdy je další termín?“ Otázky, samé otázky.

Mimoň

Stojíte před kabinetem spolu s existencí, jež jste v životě neviděli. Pro jistotu se jí zeptáte: „Taky čekáš na zkoušku?“ A odpovědí je vám souhlasné kývnutí. Sednete si a začnete skenovat své okolí, načež si všimnete velice podrobných nákresů raketových motorů v rukou týpka naproti. Vyměníte si pár pohledů, když se vás po chvíli zeptá: „Myslíš, že bys mi mohla vysvětlit ty pevný částice?“ „Pevnou částici jsem měla ráno, ale to tě asi nezajímá,“ odpovíte mu. „Seš tu blbě, tady je zkouška z antropologie.“ Jeho zklamání = objem raketového motoru na náčrtku. 

Lajdák

Lidé, u nichž člověk přemýšlí, zda jsou hodni studia na jakékoli VŠ. Díky dosavadním zkušenostem a šesti předešlým pokusům u této konkrétní zkoušky vám připadají, že jsou minimálně o deset let starší, mají dům, zasadili strom a zplodili jedno jim velice podobné dítě. Většinou stojí v přítomnosti stejně marných existencí, jako důchodkyně u karet vzpomínají na své předešlé pokusy a uznale pochválí každého, kdo se zvládl na tento předmět naučit hned napoprvé. Odcházíte domů s trojkou, ale připadáte si jako génius.

Harry Potter

Člověk, kterého jste vy, vaši kamarádi i profesoři viděli poprvé až u zkoušky. Má mnoho nepřátel, přestože v životě nebyl na přednášce, cvičení a v budově univerzity byl od zápisu naposledy spatřen až u zkoušky, kterou k naštvání všech mudlů splní na výbornou. Je to bezpochyby čaroděj, protože prostě nejste schopní vymyslet způsob, jak by se ve škole udržel tak dlouho, než že by měl kouzelné schopnosti a bezovou hůlku. A neviditelný plášť.

Sociál

- ( - cítí se nervózně) Těsně před zkouškou z něčeho, co jsem ještě ani neviděla. Proč jsem jen byla celou dobu na fejsíčku a neučila se? Nevím. Ale všem vám to teď musím sdělit, protože už deset minut jsem nedostala (Y) a jsem z toho nervózní víc než ze zkoušky. Ještě než mi to ale lajknete, jukněte na instagram, mám tam tři nové #selfie (tentokrát bez duckface). #zkouška #nevim #čzu #izun  - s Nikolinka Myšpulín Pusinka Bílková Raďulínek Rambo Harris a Adam Striptér Valečka

Koho jste zažili vy?

Autoři: Nikola Bílková,
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

29. 11. 2016 11

10 typů učitelů, které už nechcete ani vidět

Číst více
26. 06. 2016 1

Jak cestovat po „studentsku“

Číst více
22. 06. 2016 1

Virtuální realita do studentovy kapsy

Číst více

Komentáře

Uživatel
Katerina Valterova
Katerina Valterova - 25 května, 2014 - 21:11

Bože, jak já nesnáším vyzvídače!!! :D

| 68
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 27 května, 2014 - 15:23

Až ty budeš potřebovat poradit, tak se taky určitě zeptáš, bitch :P

| 113
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 01 června, 2014 - 17:14

Tak ty jsi ta šprtka

| 69
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 26 května, 2014 - 14:12

iZun se snaží bej vtipnej... -_-

| 95
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 01 června, 2014 - 17:13

Přitom je trapnej, a ještě tu musíme vyplňovat kontrolní otázky Provozně ekonomické fakulty! Na tuto fakultu je alergickej každej, kdo jí nestuduje! Fakulta k ho*nu.

| 88
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 01 června, 2014 - 18:23

sam ses k *****,kdyz pises takovy sracky ......

| 67
VŠE student
VŠE student - 01 června, 2014 - 21:44

má pravdu ty *****

| 75
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 10 ledna, 2015 - 16:32

Proč jste na PEF alergičtí? :-)

| 61
leprikon
leprikon - 26 května, 2014 - 15:57

Výborný... nejvíc jsem se pobavil u ranní pevný částice :-D :-D btw já byl asi vyzvídač napůl s vojínem.. ještě že už to mám za sebou. Díky za super článek

| 74
prof. Ing. Jiří Balík, CSc.
prof. Ing. Jiří Balík, CSc. - 27 května, 2014 - 09:27

Co kdybyste psali radši o zbytečnostech, jako jsou lavičky nebo evergreen Miss Agro a tyhle rádoby "vtipný" články alá MAXIM nechali psát někoho, kdo to doopravdy umí? ;)

| 115
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 28 května, 2014 - 14:52

"Jedenáct z deseti statistiků..." no to je mi ale neotřelej vtípek...

| 87
Lucinka Medvídek Dospělovic Sluníčko
Lucinka Medvídek Dospělovic Sluníčko - 01 června, 2014 - 17:50

Koukám, že tady je to jeden novinář a spisovatel vedle druhýho :D superní článeček #proberteSeLidi #vzdytNejdeOZivot

| 75
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 01 června, 2014 - 17:51

Chybi mi tam Debil

| 74
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 02 června, 2014 - 13:38

Sociál je nej! Takových je nejvíc :D

| 64
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 04 září, 2014 - 16:36

Na ČZU na zkoušce v kvádru? No možná na pefce, ale to je kapitola sama pro sebe, tam musí kompenzovat nedostatek šedé hmoty hadry.

| 53
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 05 října, 2014 - 08:18

No já ti nevím, ale i na agru celkem trvají na obleku u zkoušky.

| 54
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 26 května, 2015 - 15:40

Aha, no možná spíš ty nemáš dostatek šedé hmoty, abys věděl, že na zkoušku se chodí slušně oblečenej, tedy ve kvádru. Furt jseš na akademický půdě. Fakt mě baví jak všichni blbečci házej špínu na pefku, ale přitom se neuměj ani oblíct ke zkoušce :D ale cajk, choď si dál ve vytahanym tričku od hnoje

| 50
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 26 května, 2015 - 19:31

A ano, vyhrál jsi cenu za nejnižší využití šedé hmoty. Jediná fakulta, kde po mně vyžadovali letos zatím kvádro bylo Agro. Ale to je maličkost, vid? Nehledě na to, že se tak nějak očekává, že přijdeš rozumně oblečen.

| 25
Anonymní zootechnik
Anonymní zootechnik - 04 září, 2014 - 16:48

Tak já bych těch 8 typů asi dal osobně - možná všech deset! - na některé zkoušky za střízliva raději nechodit, to platí zejména pro PEF, kde z nějakých neznámých důvodů musíme občas udělat nějakou nesmyslnou zkoušku, REDBULL či čokoláda pomohou člověka udržet při vědomí po probdělé noci, za šprta mě kde kdo považuje, protože často tu jedničku dostanu, a nikdo mi neveří, že jsem se učil akorát přes noc a pak měl kliku na otázku (asi štěstí alkoholika), kvádro ani omylem, to možná mohou nosit na ekonomce, ale biolog potřebuje v mozku krev, vojín - no jasně, přes noc jsem přečetl sotva desetinu, takže teď se ten stoh oxeroxovaných papírů snažím zoufale alespoň prolistovat, vyzvídač - taktické informace jsou důležité, a kolikrát jsem dostal jedničku právě a jen díky takto získaným informacím, mimoň - spánková deprivace dělá s člověkem divy, lajdák, potřetí ve třeťáku, co víc dodat, Harry Potter, to platí asi na semestry, které jsme strávili v hospodě a sociál - to jediný asi až po zkoušce :)

| 51
Equalizer
Equalizer - 11 ledna, 2015 - 11:15

Já mám hrozně velký penis, takže zkoušky dělám jinak a to i s chlapama, ale FUNGUJE TO!!! S pozdravem JUdr. RNDr. Ing. Doc. Karel Vácha, MBa.

| 39
Anonymní anonym
Anonymní anonym - 15 ledna, 2015 - 14:13

já nesnáším čaroděje :D

| 40

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙