ČZU zaplálala pro Sirkyskon!

21. 10. 2017 0 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Přínášíme Vám rozhovor s kapelou Sirkyskon, která, jak jistě víte, předvedla ohnivé vystoupení na naší Zahajovací párty. Na rozdíl od sirkárny SOLO, která už dávno vyhasla a po které mají jméno, oni jedou na plný plyn!

iZUN: Jaké bylo Vaše vystoupení?

Štěpán: Užili jsme si to moc, bylo to nádherný. Bylo tu víc lidí, než jsem čekal takhle na začátku akce. Dlouho jsme teď neměli koncert a mohlo to být horší, třeba kdyby lidi přišli a pak odešli (smích).

Matyáš: Byla příjemná atmosféra a líbily se mi fanynky, máte na Zemědělce moc hezký holky. Jsem spokojený, vždycky je z čeho vybírat. (smích)

Bio zpovídaného

Jméno: Sirkyskon

Povolání: kapela

Krátký životopis: Kapela Sirkyskon hraje ve složení Štěpán (kytara, zpěv, saxofon), Matyáš (baskytara, zpěv), Martin(kytara a Zděněk (bicí). Započali svou kariéru při skonu legendární sirkárny  Sušici. Na svoji poměrně mladou kariéru za sebou mají celkem slušné úspěchy

iZUN: Hráli jste pro studenty, studujete vy sami?

Štěpán: Všichni jsme studenti, akorát tady Zdeněk má spíš takovou školu života. (smích) Já jsem na ČVUT. Martin je na ČZU.

Martin: Jenom bych rád podotknul, že ČZU je nejlepší univerzita a má nejlepší Zahajovací párty. Jmenuji se Martin Vondráček, 4. ročník ČZU, zdravím bývalý kruh 6.- současný kruh 1, jsou to největší borci! A zdravím také Asociaci studentů! (smích)

Matyáš: Já jsem přijel rychlíkem z Pardubic (smích) a studuji tam Chemicko-technologickou fakultu.

iZUN: Jak vznikl název Sirkyskon?

Martin: To vymyslel Matyášův táta. Ve zkratce je to tak, že kapela začala hrát v roce, kdy se v Sušici zavřela legendární sirkárna SOLO Sušice. Z toho vyšlo, že SirkySkončily tzn. Sirkyskon.

iZUN: Jak dlouho působíte jako kapela?

Všichni: No ty bláho! Sedm let to bude v téhle sestavě.

iZUN: A čeho jste za tu dobu dosáhli?

Štěpán: Tak třeba toho, že hrajeme pořád ve stejný se stavě. Já se třeba s Matyášem znám už od 4 let. Jsme nesmrtelný! Vydali jsme desku, vydali jsme klip, zahráli jsme si na velikánských festivalech, jako třeba Rock for people. Udělali jsme si taky dva vyprodané akustické koncerty u nás ve městečku. A videoklip nám produkoval Ondra Škoch z kapely Chinaski, to považujeme za takový náš největší úspěch, protože on je profesionální hudebník.

Kapela Sirkyskon

iZUN: Kolik desek jste zatím vydali?

Štěpán: Vydali jsme demo, sólový album a taky jsme nahráli dvě písničky na album “Ekompilace”, kde vystupuje dohromady víc umělců. Je to záznam z koncertu, který se konal na podporu třídění.

iZUN: Jak tvoříte písničky? Kdo píše texty, kdo z Vás dělá hudbu?

Štěpán: Texty si píšeme sami, je to tak, že mě třeba něco napadne a Martin mi to pomůže dokončit nebo Matyáš s něčím přijde. A Zdeněk to je takový základní kámen, který řekne ano nebo ne. (smích)

Matyáš: Já bych to shrnul. Štěpán je takový mozek kapely. Martin mu hodně pomáhá s texty. Já jsem spíš přes ty melodie. A Zdeněk hodně pomáhá s aranžemi.

iZUN: Vaše deska “Mírně agresivní” o čem je?

Štěpán: V době, kdy deska vyšla, jsme byli ještě malý kluci, mně bylo třeba šestnáct. Hudba už byla hotová a texty jsme dopisovali až ve studiu na poslední chvíli.

Matyáš: Jak říká Štěpán, bylo nám šestnáct, takže tam jsou takové věci jako láska, divokost dospívání a puberta.

 Martin: Hlavně nás ovlivňují ženy. Nejdřív nás ovlivní a pak nás obviní. (smích)

Štěpán: Mates třeba včera večer v jedné ženě hledal inspiraci. (smích)

iZUN: Na Rock for people jste hráli v roce 2012, jaký to bylo?

Štěpán: Vezmi si, že tam běžně hraje třeba 200 kapel a zrovna ten rok, kdy jsme se dozvěděli, že tam budeme, tam hrála kapela The Subways a my jsme si s Matyášem říkali: “Jo super, uvidíme je!”  A my jsme hráli zrovna ve stejnou dobu jako oni.

Zdeněk: Takže na Subways nikdo nebyl a na nás byl kotel (smích)

Martin: Bylo to zajímavý, hráli jsme skoro nahý. Byl to jediný koncert, kde nás mohly fanynky (hlavně tady Matyáše) vidět jenom v trenkách.

iZUN: Je to někde k vidění? Budete tam vystupovat znova?

Martin: Máme jednu jedinou fotku, mám ji v počítači. Pošlu ti jí.

Štěpán: To je fotka tak deset kilo zpátky. (smích) Jinak, znova by jsme tam rádi vystupovali, ale my máme hrozně vysoký nároky na to finanční ohodnocení.

Martin: My třeba chceme pivo zadarmo. (smích)

Matyáš: My bysme právě chtěli prostřednictvím tohoto rozhovoru oslovit všechny promotéry akcí, aby nás pozvali na všechny festivaly. Rozumná kvalita za vysokou cenu. (smích) Ne, tak máme chuť hrát a jsme otevřeni všem nabídkám.

Štěpán z kapely Sirkyskon

iZUN: Co plánujete do budoucna?

Martin: My to bereme velkými skoky evoluce jako ten Marx, to víš!

Štěpán: Ne, ruku na srdce, my jsme vždycky byli v tom našem malým městečku Sušice. Tam to bylo super! A teď jsme se všichni rozutekli na školy. Je to trošku těžší se scházet, proto nový písničky budou, ale bude to chvíli trvat. Teď se chystáme vydat jedno lyric video na singl “Slečny”, který jsme natočili souběžně se singlem “Svět kolem tebe”. Taky bysme se chtěli víc přesunout celkově ze Sušice do Prahy.

iZUN: Jaký máte názor na klecový chov drůběže?

Štěpán: Já jsem teď viděl fotky z Vietnamu, když tam byl Martin, zavřených slepic v klecích a vůbec se mi to nelíbí. Jsem dost proti tomu.

Matyáš: Já bych dal slovo Martinovi, studentovi ČZU. (smích)

Martin: Není to úplně správný, ale v současné společnosti to jinak nejde. Slepičky na dvorku se mají samozřejmě o dost líp.

Autoři: Michaela Kulhavá Foto: Tereza Javůrková
Pohledem autora

<p>Rozhovor s klukama proběhl v naprosté pohodě. Je vidět, že sem jim líbí ženy a mají smysl pro humor. Trošičku padaly i výbuchy smíchu. Víc takových rozhovorů!</p>

nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

14. 10. 2019 0

Změna je život aneb Na slovíčko se šéfredaktory

Číst více
21. 06. 2019 0

Josef Dostál: I když tvrdě pracujeme, měli bychom se u toho umět bavit

Číst více
09. 05. 2019 0

Seznamte se s Marií Růžičkovou, finalistkou Miss Agro 2019 s číslem deset

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙