GALAVEČER přinesl šokující částku i skvělá vystoupení!

13. 02. 2019 0 5 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Kruhová hala v kampusu ČZU se v pondělí 11. února opět hodila do gala. A spolu s ní i všichni, kdo kolem sedmé hodiny večerní na místo dorazili. S vědomím, že zakoupením vstupenky na Zahajovací Galavečer pořádaný Univerzitními novinami iZUN.eu opět přispějí na dobrou věc. Ovšem celkovou výslednou částku rozhodně nikdo nečekal!

Na místo jsem dorazila přesně v 19:00, Kruhová hala byla krásně vyzdobená a uvnitř již hrála hudba. Respektive ne jen tak ledajaká hudba, ale jak jsem se o pár chvil později dozvěděla, DJ Voyta, kterého jsem však tak nějak podvědomě (ovšem marně) očekávala na pódiu, proto jsem, možná ne sama, byla zpočátku trošku zmatená, jestli už tedy program vlastně začal nebo ne. Nicméně hala se postupně nenápadně plnila dalšími a dalšími příchozími a kolem osmé hodiny se již musel člověk místy i proplétat skrz dav (obzvlášť obezřetně, nechtěl-li sebe nebo někoho v elegantních šatech či saku polít vínem, Suchdolským Jeníkem nebo gin tonikem).

Ve 20:45 se slova ujal moderátor akce a zároveň předseda ČZU Media Radek Martiník, který všechny přítomné srdečně přivítal a bez větších průtahů ohlásil prvního živě vystupujícího, kterým nebyl nikdo jiný než nám všem Suchdolanům z mnoha akcí již dobře známý zpěvák Jan Nedvěd čili Jen se svojí kapelou. Jen rozproudil společnost hodinovým koncertem, kdy střídal jednu písničku za druhou a některé i roztančil. Také prozradil, že se na jeho vystoupení můžeme těšit i v rámci programu letošního březnového Plesu studentů ČZU na Vinohradech.

Krátce před 22. hodinou přišel na řadu jednoznačně nejdůležitější bod večera. Před pódiem se shromáždila většina přítomných, jen chvílemi bohužel nešlo přeslechnout poměrně hlučné skupinky u baru a v zadní části haly. Samozřejmě program není nikomu vnucován, ale trochu více taktu k ostatním by možná neškodilo. Po úvodním slově, kdy byla stručně představena nemoc spinální muskulární atrofie (SMA), byly promítnuty krátké medailonky obou slečen, na které byl letošní Galavečer zaměřen; dvouleté Niny Uhlířové a osmnáctileté Adély Kosové. Následně již mohlo být přistoupeno k samotnému vyhlašování částek, které se během večera podařilo vybrat nebo které byly dobrovolně darovány.

Výtěžek ze vstupného (z každé prodané vstupenky 15,- kč): 3 060 Kč

PEF: 10 000 Kč

FŽP: 10 000 Kč

FLD: 10 000 Kč

FTZ: 10 000 Kč

TF: 5 000 Kč

Společnost Inventi: 20 000 Kč

TOP Catering: 5 000 Kč

Dobrovolní dárci: 7 100 Kč (jmenovitý seznam dárců naleznete na konci článku)

Celková částka tedy činila 80 160 Kč, což už bylo samo o sobě šokující číslo, které zřejmě nikdo, ještě navíc v porovnání s loňským ročníkem, nečekal, ovšem vzápětí přišel šok daleko větší a to ve chvíli, kdy bylo oznámeno, že Česká zemědělská univerzita se rozhodla tuto vybranou částku zdvojnásobit!

Výsledné číslo tedy bylo neuvěřitelných 160 320 Kč!

A již teď je jisté, že konečná částka přesáhla 170 000,- kč, ale konkrétní číslo se definitivně dozvíme, až bude odpečetěna a spočítána kasička, která byla k dispozici u vchodu a kam mohl kdokoliv v průběhu večera libovolnou částkou také přispět.

Po předání šeků mamince malé Niny a Adélce a po společném fotografování se už mikrofonu chopila další hvězda večera, skladatel a zpěvák Pokáč. Na rozhovor s Pokáčem se můžete těšit již brzy na našich stránkách!

Zatímco si Pokáč po 22. hodině s milým úsměvem a kytarou v ruce velmi rychle podmanil a rozezpíval celé publikum, mně se mezitím podařilo v zákulisí položit Adélce Kosové několik otázek.

Bio zpovídaného

Jméno: Adéla Kosová

Povolání: studentka 3. ročníku SŠ, obor Ekonomické lyceum 

iZUN: Adélko, co říkáš na vybranou částku, čekala jsi takové číslo?

Adéla Kosová: Tak takovou částku jsem rozhodně nečekala, je to neuvěřitelná suma! A jsem opravdu moc vděčná, kolik lidí se do toho zapojilo a strašně moc všem děkuju! Moc si toho vážím, je úžasný, kolik lidí se dokáže takhle spojit, přispět na dobrou věc a pomoct tak lidem, kteří jsou třeba v nějaké těžké nebo horší životní situaci.

iZUN: Byla jsi už někdy dřív na Suchdole, znáš naši univerzitu?

Adéla Kosová: Univerzitu určitě znám, protože moje sestra studovala na Provozně ekonomické fakultě, minulý rok tady získala titul inženýr, takže jsem tu byla na promoci.

iZUN: Chtěla bys sem na ČZU jít studovat?

Adéla Kosová: Ano, chtěla bych určitě podat přihlášku a zkusit to.

iZUN: Na jakou fakultu?

Adéla Kosová: Vzhledem k tomu, že momentálně studuji Ekonomické lyceum, tak bych se ráda zaměřila na tu ekonomiku.

iZUN: Byla jsi na pódiu nervózní, nebo už jsi někdy podobnou akci zažila?

Adéla Kosová: Tak přímo na pódiu jsem ještě nikdy nebyla, takže trochu nervózní jsem byla, ale byla to moc hezká akce, moc jsem si to užila. 

iZUN: Jaký je teď momentálně tvůj největší sen?

Adéla Kosová: Jak už dnes večer zaznělo, mým největším snem je opravdu letět do Ameriky, ale chtěla bych se podívat třeba i na zařízení nového vozíčku.

iZUN: Na závěr naše tradiční otázka, jaký je tvůj názor na klecový chov drůbeže?

Adéla Kosová: Rozhodně si myslím, že je to špatná věc, lidi by to určitě neměli podporovat a měli by pokud možno kupovat spíš vajíčka z lepších podmínek.

Moc děkuji za rozhovor a přeji co nejvíc splněných snů!

Zhruba ve 23 hodin vystřídal Pokáče skvělý DJ Stayer a postaral se o perfektní závěr celého programu, který byl v prostorách Kruhové haly oficiálně ukončen o půlnoci. Většina přítomných se však jen tak nesmířila s představou, že by snad měli právě teď, roztančení a rozproudění, jít spát a přesunuli se na afterparty ve stylu electro swingu, konající se kde jinde než v univerzitním klubu Kruháč.

A teď už nezbývá než poděkovat vám všem, kteří jste na Galavečer dorazili, přispěli tak a užili si ho spolu s námi! Věříme, že nám zachováte přízeň i příští rok, zrovna tak jako vy můžete věřit, že již nyní přemýšlíme, co se povedlo, co vylepšit a jak pozvednout laťku ještě výš. Nebojte se nám napsat své poznatky, připomínky, návrhy i chválu! :-)


Seznam dobrovolných dárců:

Česká zemědělská univerzita v Praze
Provozně ekonomická fakulta
Technická fakulta
Fakulta lesnická a dřevařská
Fakulta životního prostředí
Fakulta tropického zemědělství
TOP Catering
Inventi
Univerzitní noviny ČZU iZUN.eu
Lucie Navrátilová
Eva Sedlická
Josef Praks
Markéta Lietavcová
Marcela Bémová
Daria Ryzhykova
Tomáš Zlámal
Andrea Sovová
Daniel Beneš
Petr Ilek
Tamara Burlica
Marek Čihák
Daniel Štrop
Miroslava Pytlounová
Jaroslav Mazáček
Zaměstnanci TOP Catering
Richard Sladký
Eva a Martin (oba vřelý)
Matěj Pajma
Jan Jelínek
Matěj Metoušek
Tereza Zuzánková
Kateřina Kytková
Ondřej V. + A. Bělohtudská
Petr Zátka
Mansoor Maitah
Jakub Kleindienst
Tereza Pavelková
Janča Pačesová
Anet Kučerová + Michal Herna
Tereza Stehlíková
Naty a Tamča
Kateřina Mašková
Veronika Čechová
Lenka Kodetová
Vít Kluger
Vojta Dvořák
Daník Tulipán
Šimon Vlásenko
Matylda Malá
Iveta Barnetová
Jakub Kopecký

Mrkni taky na tohle

02. 05. 2022 0

Ohlédnutí za jubilejním 10. ročníkem Plesu ČZU s iZUNem

Číst více
02. 12. 2020 0

Škola čar a zemědělství v Suchdolovicích

Číst více
24. 05. 2020 0

Menza zpátky ve hře!

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙