Kampusové novoty. Co je po prázdninách jinak?

29. 09. 2012 2 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Během prázdnin náš areál prošel mnoha změnami. Od nového parkoviště až po odstranění vodního příkopu. Připravili jsme přehled změn, které na vás, po vkročení na univerzitní půdu, čekají.

Pokud to vezmeme od těch nejmenších změn, tak zajímavou novotou je možnost placení univerzitní peněženkou v automatech na kafe. Systém funguje o poznání rychleji než u automatů na dobíjení hotovosti. Platba je hotová během pár vteřin.

Většími změnami prošla Provozně ekonomická fakulta. Nejen, že před vchodem do „staré“ budovy vyrostl nový přístřešek, ale prostor před bufetem a posluchárnami EI až EIII byl kompletně zmodernizován.

Přestavba stříšky u PEF Nový vstup do budovy
Automaty na UEP i mince

Nový nábytek je oranžovo-žlutý, přikovaný k podlaze a je vyroben z lepeného dřeva. Prostor před bufetem je řešený do tvaru čtverce s možností sedět jak u stolečků, tak i po celém obvodu. Nevýhodou je ovšem absence zásuvek. Ty v tomto prostoru nenajdete. Pokud budete potřebovat nabít vaše chytré zařízení, musíte se přesunout do chodby před „Éčkovými“ posluchárnami, kde už jsou na každém stole připraveny tři zásuvky. Nová podlaha, nové šoupatelné nástěnky a automaty polovestavěné do stěn.

Co vás asi nepotěší, je dočasné zrušení počítačového parku. Prostor je zatím zcela prázdný. Připravuje se na velkou přestavbu. Celý tento „krček“ mezi posluchárnami a schodištěm vyroste jak do výšky, tak do objemu a nabídne tak místo pro odpočinek studentů.

FLD FLD znak na nové fasádě
Agro Pokusná a demonstrační stáj

Ostatní fakulty také nezahálely a většina z nich si přes léto pořídila novou fasádu. V případě FAPPZ a Technické fakulty sice ne kompletní, ale pouze nejexponovanější jihozápadní stranu. FLD se ovšem oblékla kompletně do nového kabátku, a navíc ocejchovala svou budovu i logem fakulty. Úpravy se dočkaly i zadní vchody, jenž přesedlaly do plastu.

V nejzápadnější části areálu, v našem kravíně, se intenzivně bouralo a renovovalo. Stavba však stále probíhá a v prázdné stáji jsou místo krav slyšet jen údery nářadí.

Nejzásadnější změny určitě nastaly v parkování. Vznik nového centrálního parkoviště pro 297 aut značně ulehčí dlouhodobě tíživou situaci s ustájením vašich hvězdoletů. Spolu s výstavbou parkoviště se i rozšířily některé silnice a přibylo mnoho dalších závor. O parkování naleznete více v našem článku „Nové centrální parkoviště změnilo systém parkování na ČZU“.

Parkoviště před prázdninami Nové parkoviště

Jste-li jedním z návštěvníků menzy nebo Farmy, tak na vás čekají velké změny. Všechny jídelny jsou zrenovované a prostor v přízemí také prošel několika úpravami. Co se Farmy týče, tak provozovatel investoval do přesunutí baru do středu restaurace (asi aby to měli číšníci blíž) a do kryté zahrádky, která teď bude moct fungovat i přes zimu. Bližší info zde.

Nová menza

A konečně zmíněný vodní příkop. Před budovou BCD byl opraven propad, vzniklý předchozími výkopovými pracemi.

Vodní příkop

Většina z vás určitě čeká, zda narazí na informaci o Céčku. O situaci legendárního klubu připravujeme samostatný článek na příští neděli.

Pokud vás v areálu potkají další překvapení, nebojte se je sem přidat.

Autoři: Viktor Kořínek
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

11. 03. 2019 0

Vymysli aplikaci a vyhraj!

Číst více
05. 03. 2019 0

Nefunguje Vám jídelníček Menzy? Důvod a správnou verzi naleznete v aktualitě.

Číst více
06. 12. 2017 0

Vůně svařáku a vánočního cukroví se rozline před menzou!

Číst více

Komentáře

Uživatel
Anonymní zemědělkyně
Anonymní zemědělkyně - 30 září, 2012 - 22:23

Na agru se v zimě v některých místnostech netopí (není tam topení), takže je tam kosa jak v márnici. Zato máme v menze barevné židličky.... Co se dá dělat, život je otázkou priorit :/

| 60
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 01 října, 2012 - 02:15

Mě se nové změny moc líbí, je vidět, že se vedení snaží vyhovět studentům maximálně.

| 31

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙