Když se řekne ČZU...

11. 11. 2019 0 {{ articleTotalLikes }} Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Ať už na ČZU patříte mezi ostřílené mazáky, nebo jste zatím ještě spíš vyjukaný prvák, jedno je jisté: každý z nás si postupně k tomuto místu, na němž trávíme svůj čas zpravidla hned několik dní v týdnu (někteří více, jiní méně), vytváří určitý vztah. Ať chceme, nebo ne, možná dokonce aniž bychom si to uvědomovali. Samozřejmě to může být vztah kladný i záporný, z velké části založený na tom, co ve škole zažijeme a prožíváme a s čím si pak tudíž budeme toto místo spojovat.

Vzhledem k nejrůznějšímu zaměření jednotlivých fakult a množství oborů je ČZU bezpochyby rozmanitá škola, a tak i lidé, které denně potkáváme po celém areálu, jsou neuvěřitelně rozmanití. Každý z nich je tu z jiného důvodu, někteří na tuto školu cíleně chtěli, někteří se tu třeba ocitli zcela náhodou. Pro některé je to každodenní boj, pro jiné zase nekonečné nervy a stres. Někdy únava a nevyspání po party, jindy zase po nočním učení se na zkouškou... Ale většina z nás si zde podvědomě našla, nachází (či teprve najde) něco, co nám vytane na mysli jako první, když se řekne ČZU. Něco, co pro nás toto prostředí typicky vystihuje, ať už v pozitivním, či negativním smyslu.

Možná vás napadne, že právě vzhledem k výše zmíněné rozmanitosti se nikdy nemůžeme shodnout, co je vlastně pro ČZU typické. O to více vás pak zřejmě překvapí, že i přesto se našlo hned několik věcí, které studentům nejčastěji problesknou v myšlenkách ve spojitosti s těmito třemi, na první pohled obyčejnými, písmeny.

Oslovili jsme 200 studentů. Zcela náhodně, v různé dny, na chodbách, před posluchárnami, studenty všech fakult z různých oborů i ročníků, od prváků, co tu jsou teprve pár měsíců, až po magistry a doktorandy, kteří zde "žijí" již několik let. Byly jim položeny následující dvě otázky:

Co se Vám vybaví, když se řekne ČZU?

Byla pro Vás ČZU primární volba, nebo jste původně chtěli jinam?

Přiznávám, že po oslovení prvních dvaceti studentů, díky nimž jsem získala v podstatě dvacet různorodých odpovědí na 1. otázku, jsem si dělala jen malé naděje, že bude vůbec možné z průzkumu vybrat nějaké nejčastější odpovědi. Nicméně opak je pravdou a zde vám přináším výsledky svého bádání mezi suchdolskými zemědělci! Zde jsou tři nejčastější odpovědi:

  • Velký a krásný areál
  • Kamarádi, fajn lidi
  • Party, alkohol, zábava

Mezi další často zmiňované odpovědi patří například: zemědělství, příroda, zeleň, rostliny, zvířata, BUS 107, logo ČZU, Suchdol, pohodová atmosféra...

Odpovědi na druhou otázku, zda pro Vás byla ČZU primární volbou, nebo jste měli jiné plány, už sice nebyly tolik rozmanité, přeci jen bylo potřeba rozhodnout se mezi ANO a NE, ale zase lze říct, že obě skupiny byly poměrně vyvážené a vyrovnané, posuďte sami.

82 x NE

118 x ANO

A protože mnoho respondentů dalo dohromady jak krásné, tak i velice vtipné odpovědi, zde jsme vybrali několik citací a hlášek samotných studentů, třeba vás pobaví, rozesmějí, dojmou či inspirují.

"ČZU je takový průsečík mezi lidmi, tak trochu pupek světa. Kohokoliv se zeptám, řekne mi, že studuje tady, na ČZU."

"Možná to bude znít trochu zvláštně, ale mně se vybaví pocit domova."

"Myslím si, že ČZU je hodně známá tím, že tu pořádáme Miss Agro, plno lidí říká, že to zná."

"Vybaví se mi zelená. Barva. No, chlast taky..."

"Opilí myslivci na Céčku!"

"Holky, super akce, pivo!"

"Mrkev!"

"Multikulturnost."

"Univerzitní tým podvodního rugby."

"ČZU je pro mě univerzita s obrovským množstvím možností."

"Našel jsem kdysi u babičky ve skříni dědečkův diplom z ČZU a to rozhodlo."

"Nekonečná dřina a vyčerpání, ale jindy zase odhodlání a nadšení do studia."

"Sex na kolejích... s širokým obecenstvem."

"Je tu zima. Sedím prostě na přednášce v bundě, proč?!"

"Vidle, krávy a lamy."

"Pospolitost. Podle mě ani není třeba nic jiného dodávat. To slovo pro mě vystihuje všechno."

Mrkni taky na tohle

01. 07. 2020 0 6

Ultimátní univerzitní hlášky

Číst více
22. 05. 2020 0 8

Honest guide: školní pozemky

Číst více
08. 05. 2020 0 2

S profesorkou v posteli i na kuchyňské lince

Číst více

Komentáře

Uživatel

Odpovídáte na komentář {{ commentParentAuthor }}.

Naši partneři

  • Dáme zkoušku KPMG Díly na traktory CK MUNDO ČZU
  • Díly na traktory FAPPZ FLD FTZ FZP