Nešvar posledních dní: Jak správně parkovat v areálu?

11. 10. 2013 9 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Nejen studenti mají začátkem nového zimního semestru napilno. Na odboru dopravy by vám o tom mohli říci své. Během prvního týdne školy se opět objevily staronové problémy s parkováním v areálu a hlavně i mimo něj. V tomto článku si shrneme pár faktů, aby se především první ročníky dozvěděly, kde se parkovat smí a kde rozhodně ne. Jdeme na to!

A v čem že vlastně tkví jádro pudla? Ve zkratce zde nastává velký problém s obyvateli přilehlých ulic, kde parkuje velké množství našich studentů. Dle informací z odboru dopravy ČZU, si právě tito obyvatelé velmi často stěžují na Úřadu městské části Praha-Suchdol. Ten pochopitelně následně ony stížnosti směřuje zpět na univerzitu, která je nucena vzniklé problémy řešit. To ale v žádném případě není snadný úkol, protože studenti parkují i nadále na těch nejméně vhodných místech. Zřejmě kvůli nízké informovanosti, tak můžete vozidla najít i před vjezdy do budov či garáží nebo v místech, kudy, v případě potřeby, vjíždí sanitka, hasiči či policie. Městským strážníkům potom nezbývá nic jiného, než tyto hříšníky najít a pokutovat. Nesprávné parkování se městská část v budoucnu chystá trestat odtahy vozidel! Neznalost neomlouvá!

K podobným problémům dochází taktéž v období promocí. Všichni rodiče, prarodiče, tetičky a strýčkové ze všech různých koutů, se sjíždějí na promoce svých čerstvých bakalářů, magistrů či doktorandů a zahlcují tak svými vozidly celý Suchdol. Řešení této, spory vyvolávající, situace je přitom na dosah ruky. Stačí přijet k závoře oddělující areál ze všech stran od zbytku Suchdola, u komunikátoru zazvonit na ostrahu a po otevření jediné překážky, pokračovat na velké parkoviště bez jakýchkoli problémů. 

 
 
Dalším nešvarem studentů-řidičů je snaha zaparkovat co nejblíže k učebně, ve které mají první hodinu. To pak nastávají i situace, kde potkáme auta parkující na trávnících, chodnících či jiných kuriózních místech, ačkoliv hlavní parkoviště bývá, v tu dobu, ještě volné. Opomeneme - li prvních pár týdnů školy, kdy se přítomnost studentů na přednáškách i cvičeních limitně blíží 100% účasti nebo právě již zmíněné promoce, můžeme s jistotou tvrdit, že místečko pro svůj vůz, na některé z parkovacích ploch, najdete pokaždé.
 
Víte jaké jsou důsledky výše zmíněného počínání? Trávníky, po těchto nájezdech, jsou nákladně opravovány. Chodci, maminek s kočárky nevyjímaje, musí obcházet parkující auta po vozovce nebo nemůžou projet popeláři ani jiné zásobovací vozy a tak bychom mohli pokračovat do nekonečna.
 
Dalším kritickým místem je, podle oboru dopravy, parkoviště u SICu. Hned z rána se parkoviště naplní a ostatní studenti přijíždějící těsně před výukou, zaparkují právě tam, kde zrovna zahlédnou kousek volného místa. Dobrou zprávou je, že se v budoucnu plánuje výstavba ještě jednoho velkého parkoviště právě v této oblasti.
 

Bylo by dobré, zmínit se rovněž o parkovišti u řeznictví U Rysů. Toto místo je vyhrazeno pro pacienty lékařů, zákazníky banky a řeznictví. Najde se však mnoho studentů, kteří zde stojí celý den. Přijede-li tedy někdo k lékaři, musí hledat místo jinde a vězte, že je nikdo nepustí parkovat do areálu ČZU.

  
Děkujeme, že parkujete mimo školní trávníky!
 
Vaši zahradníci z ČZU
 .
 
Pomoci zorientovat se v parkovištích areálu školy by vám mohla následující mapka. 

Top komentář
16 října, 2013 - 19:50 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Aby tady náhodou někomu neupadly nožičky, kvůli pár metrům navíc. Nebylo by lepší vyjet s časovou rezervou, aby dotyčný nemusel "spěchat"? ;)

Studentská zóna

P1: centrální parkoviště – 295 míst

P2: kolej JIH – 60 míst

P3: kolej EFG – 95 míst

P4: kolej D – 16 míst

P5: zdravotní středisko – 20 míst

P6: Studijní a informační centrum 1 - 48 míst

P7: Studijní a informační centrum 2 – 33 míst

Zaměstnanecká zóna

P10: u koleje A – 18 míst

P11: Menza – 60 míst

P12: Kruhová hala – 44 míst

P13: za FAPPZ – 78 míst

P14: MCEV – 80 míst

Něco navíc o parkování v areálu univerzity se můžete dočíst v našem "parkovacím" článku z minulého roku přímo tady. Informace jsou vyvěšeny taktéž i na stránkách ČZU.

Tímto článkem bychom rádi podpořili úsilí odboru dopravy, který se snaží studenty co nejlépe informovat o možnostech parkování v areálu školy i mimo něj. V případě zvídavých dotazů, problémů nebo jakýchkoliv připomínek se můžete obracet přímo na emailovou adresu bezpecnost@czu.cz.

Autoři: Lenka Šedinová Foto: čtenáři iZUNu, Viktor Kořínek
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

25. 02. 2016 3

Díra sem, díra tam. Silnice od řeznictví ke KTV zavřena.

Číst více
23. 06. 2013 4

Novinky v týmu CULS Prague Formula Racing

Číst více
29. 09. 2012 2

Kampusové novoty. Co je po prázdninách jinak?

Číst více

Komentáře

Uživatel
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 13 října, 2013 - 11:10

Možná tak parkují, protože to největší parkoviště už je ráno v devět hodin přecpané, tak kam jinam to mají dát...

| 32
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 13 října, 2013 - 12:06

Parkovat se dá i v "ulici" za kolejí JIH - žádná zákazová značka tam není (a doufám že ani nebude) a v dobách před vybudováním velkého parkoviště se tam normálně stálo. Nikdo toho ale nevyužívá. Velké parkoviště bývá zaplněné už kolem osmé ráno.

| 32
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 15 října, 2013 - 22:39

Studenti z FAPPZ, FLD a FŽP jsou celí žhaví parkovat na centrálním parkovišti (či EFG, případně JIH) a jít přes celý areál k fakultě zejména v době kdy spěchají... Ale tak hlavně že máme poloprázdné parkoviště za Agrem pro učitele

| 45
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 16 října, 2013 - 19:50

Aby tady náhodou někomu neupadly nožičky, kvůli pár metrům navíc. Nebylo by lepší vyjet s časovou rezervou, aby dotyčný nemusel "spěchat"? ;)

| 58
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 17 října, 2013 - 08:33

Určitě, kor když má člověk třeba raní hodinu tak je žhavej na to si přivstat.

| 35
Anonymní zemědělec z centra Prahe
Anonymní zemědělec z centra Prahe - 16 října, 2013 - 21:44

Chápu, že někdo z vesnice za Prahou nebo místa, kde neni skoro žádný spojení prostě jezdí autem. Ale to že někdo jede z centra Prahy na Suchdol autem jen protože že chce mít zadek v teple a trpí fobií z mhd považuju za buranství nebo prostě obyčejnou idiocii.

| 45
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 16 října, 2013 - 23:29

Tě štve, že mrzneš na zastávce viď:) Užij si to v v lednu a v únoru:)

| 41
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 17 října, 2013 - 08:35

Tak tady někdo težce závidí. Kdyby jsi měl možnost vozit si prdel v aute ( mel auto a dost penez na to ho živit), tak už ji tam mas taky :D

| 34
Anonymní zemědělec z centra Prahe
Anonymní zemědělec z centra Prahe - 21 října, 2013 - 15:57

Kupodivu mam obojí, ale za svuj osobní luxus rozhodně nepovažuju jízdu autem do školy ;)

| 43

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙