Nový bufet PEF aneb luxusní káva a zdravá sváča

15. 11. 2017 0 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Hodně dobré jídlo, tak přesně se jmenuje letos nově otevřený bufet, který se nachází v nové budově PEF v prvním patře. Párek v rohlíku nebo sekanou v housce tam ovšem budete hledat jen marně.

Co na vás ovšem v novém bufetu čeká, je zdravé jídlo plné energie, které vypadá už na pohled opravdu lákavě. Dále si v Hodně dobrém jídlu můžete dát třeba čerstvý fresh či smoothie. Vaši pozornost si určitě zaslouží i káva, tu připravuje barista a provozní celého bufetu Ladislav Kučera, který má ve svém oboru mnohaleté zkušenosti. Během oběda si zde můžete dát mimo dortíků nebo quiche i polévku dle denní nabídky. Ceny nejsou, vzhledem ke kvalitě a chuti, nijak přemrštěné.  

iZUN: Pane Kučero, provozovatelem bufetu Hodně dobré jídlo je firma Modulshop s. r. o., můžete nám ji trochu více přiblížit?

Jednatelem firmy Modulshop je pan Vávra s paní Vávrovou, kteří provozují v Dejvicích Hodně dobré jídlo. To je bufet, kde vaří široké spektrum jídel, jak bezlepkové a veganské, tak samozřejmě i masitá jídla. S firmou spolupracuju vlastně jen krátce, zhruba dva měsíce, takže je to asi zatím vše, co o ní mohu říct.

Bio zpovídaného

Jméno: Ladislav Kučera

Povolání: Barista

Krátký životopis: 

Kávě se věnuje patnáct let s tím, že dříve prodával profesionální kávovou technologii. Gastronomii celkově se věnuje již sedmnáct let. S firmou Hodně dobré jídlo spolupracuje jen krátce, a to v rámci otevření pobočky na PEF.

iZUN: Čím se podle Vás tento bufet liší od těch ostatních na ČZU? 

Tak já jsem zatím viděl jenom jeden bufet tady v areálu a ten náš se liší kreativitou dosavadních jídel, které můžeme nabídnout, a určitě taky tím, že jsou zdravější. A když budu mluvit za sebe, tak i přípravou kávy, freshů a smoothie.

iZUN: Co všechno tedy můžete studentům nabídnout? 

Doposud můžeme studentům nabídnout, v té první části, která už je otevřená, hlavně kávu. Dále jak slané quiche, tak i sladké zákusky z naší výroby, fresh džusy, smoothie. A protože jsme chtěli navázat už i na tu druhou polovinu, tak v poledne vydáváme polévku.

Ladislav Kučera

iZUN: A v té druhé části by mělo být co, až se otevře? 

Tak v druhé části, tam budou obědy. Bude tam samozřejmě jak zdravé a hodně dobré jídlo, tak by tam mělo být i veganské a samozřejmě i bezlepkové jídlo. Postupem času se nabídka bude určitě rozšiřovat.  

iZUN: Kolují tu zvěsti, že by mělo být v nabídce i sushi. Je to pravda? 

Přemýšleli jsme o tom a vypadá to, že bude. Tak na 90 %, určitě nebude hned teda, bude to postupem času, ale za mě bude. 

iZUN:  Jste spokojený s dosavadní návštěvností bufetu? 

Určitě. Tak to otevření bylo poměrně dost rychlý a není to ještě určitě dotažený do konce, jak s personálem, tak technicky. Návštěvnost přibývá s každým dnem. Nicméně jsme rádi, že to tak je, protože z naší strany to nebylo úplně připravený tak, jak by mělo. Takže ano, jsme spokojení.

Ladislav Kučera 

iZUN: Plánujete na ČZU otevřít víc bufetů, než je jen tento? 

Rozhodně bychom rádi ještě nějaký jiný, v jiné budově. Byl by asi zaměřený stejně, samozřejmě se chceme vyvíjet a nějakým způsobem to zdokonalovat, takže budeme sledovat studenty, o co mají zájem, a tím směrem bychom rádi šli. 

iZUN: Jak je to s placením pomocí karty ISIC, mají s ISIC kartou studenti nějaké výhody? 

Placení s ISIC funguje už od druhého dne otevření. Zatím žádné výhody nejsou. Teprve o tom jednáme a doufám, že se nám to brzy podaří dohodnout.

Nový bufet na PEFce 

iZUN: Jak byste nalákal studenty, aby chodili právě sem?

Tak studenti určitě potřebují trošku povzbudit, takže jsme se na to zaměřili. Máme kávu, fresh džusy, smoothie, všechno každý den čerstvé. Dezerty zdravé, bez cukru, takže si myslím, že je to určitě vhodné. Přijďte ochutnat!

iZUN: A jaký máte názor na klecový chov drůbeže?

Určitě nejsem pro, a nejenom drůbeže, i jakýchkoli jiných zvířat. Takovýto chov mi přijde nepřirozený. A má to následky jak na ta zvířata, tak i na maso, takže rozhodně ne.

Nový bufet na PEFce   

Otevírací doba Po-Pá 
  8-16 hod
Placení UEP ano
Sortiment káva, polévka, fresh, smoothie 
   
Ceny vybraného sortimentu Espresso 39,-
  Latte macchiato 49,-
 

Espresso macchiato 42,-

  Cappuccino 45,-
  Čaj Gatuzo 45,-
  Smoothie 0,2/0,3 l 49,-/65,-
  Fresh 0,2/0,3 l 45,-/65,-
   
  Polévka 30,-
  Quiche 35,-
  Fit chlebíček 19,-
  Chia puding 45,-
Foto: Jan Pecka
Pohledem autora

<p><span style="font-size: 11.0pt; line-height: 107%; font-family: 'Calibri',sans-serif; mso-ascii-theme-font: minor-latin; mso-fareast-font-family: Calibri; mso-fareast-theme-font: minor-latin; mso-hansi-theme-font: minor-latin; mso-bidi-font-family: 'Times New Roman'; mso-bidi-theme-font: minor-bidi; mso-ansi-language: CS; mso-fareast-language: EN-US; mso-bidi-language: AR-SA;">Celý rozhovor, na to, že jsem se něčím takovým potýkala poprvé, proběhl na jedničku. Jen to byl celkem fofr, protože se pan Kučera musel co nejdříve vrátit k vaření kávy. Atmosféra celkově mi přišla velice příjemná. A to jídlo!</span></p>

nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

02. 12. 2020 0

Škola čar a zemědělství v Suchdolovicích

Číst více
24. 05. 2020 0

Menza zpátky ve hře!

Číst více
24. 05. 2020 0

Menza zpátky ve hře!

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙