Odcházející šéfredaktor Šimon Vlásenko; stihl všechno, co slíbil?

01. 10. 2017 0 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Po roce tvrdé práce opouští své šéfredaktorské křeslo Šimon Vlásenko. Jak by toto období zhodnotil a co si o své práci myslí?

iZUN: Stihl jsi za ten rok realizovat všechny své plány?

Všechny rozhodně ne, měl jsem v plánu toho stihnout víc. Původně jsem myslel, že šéfradoktorem budu déle, a plány jsem měl rozložené na delší čas. Některé okolnosti během roku tomu také nepřispěly, takže bohužel ne. Nehledě na to, že člověk má na začátku určitou vizi a postupem času zjišťuje, že ne všechno se v tu chvíli dá realizovat.

iZUN: Na co z toho všeho jsi nejvíc pyšný?

Troufnu si říct, že na to, jak se to dokázalo dát zase nějakým způsobem dohromady. Když si vezmu, v jakém stavu jsem přebíral redakci a jak ji teď zase předávám, tak je vidět nějaký pokrok. Nebylo to nic převratného, ale ten rozdíl tady je.

Bio zpovídaného

Jméno: Šimon Vlásenko

Povolání: odcházející šéfredaktor iZUN.eu

Krátký životopis:Šimon je srdcař ČZU. V iZUN.eu už je 6 let a než se stal šéfredaktorem, byl vedoucí týmu organizátorů.

iZUN: Troufneš si říct, kolik času jsi do toho za ten rok věnoval?

Takhle je to strašně těžké říct, protože ve funkci jsi vlastně pořád, musíš být neustále na telefonu, on-line, musíš lidem věnovat čas. Nedá se to vyjádřit v hodinách. Dal jsem tomu dost svého volného času. Jeden den to byly třeba dvě hodiny, jindy třeba celý den. Záleželo na tom, co se řešilo. 

iZUN: Změnil se za tu dobu tvůj celkový pohled na funkci šéfredaktora?

Určitě ano. Když do toho člověk nějakým způsobem vidí, tak tuší, co to obnáší, ale dokud to člověk nezažije na vlastní kůži, neuvědomuje si další dílčí věci. Kolik času a práce se musí vkládat do těch věcí, na kterých záleží. Co se od něj očekává, to člověk zjistí, až to přijde. Vždycky ho překvapí něco jiného.

iZUN: Jakou známku by sis dal jako šéfredaktor?

Tak za 3. Myslím si, že 1 nemůže dostat nikdy nikdo, protože vždy tam budou nějaké rezervy, kdy se dá něco zlepšit. Za 2 bych si dal ve chvíli, kdy bych toho zvládl víc.
DOSTUDUJTE

iZUN: Chceš se do budoucna stále věnovat iZUNu nebo postupem času odejít úplně?

Jsem tady už nějakou dobu a už mi to tady celkem přirostlo k srdci, takže bych rád ještě nějakým způsobem vypomáhal. Minimálně budu ještě pomáhat s Majálesem a hokejovkou, potom podle toho, co bude potřeba. Rád  pomůžu, jen ne už bohužel tolik. Mám už teď i práci a už není prostě čas na to, dělat to do takové míry, jako do teď.

iZUN: Na co budeš nejlíp vzpomínat?

Asi na ty začátky semestru, kdy jsme nabrali spoustu nových a dobrých lidí. Pevně věřím, že se chytli a budou zářnou budoucností pro iZUN.

iZUN: Co podle tebe bylo největší břemeno šéfredaktora?

Asi to, že lidi pořád něco očekávají. Člověk nemůže moc vypustit, protože jakmile to udělá šéfredaktor, tak je to strašně moc znát.

iZUN: Co bys poradil svému nástupci?

Poradil bych mu hlavně to, aby si veškerou práci nenechával pro sebe, ale rozdělil ji mezi další lidi, které bude následně řídit. Jinak se z toho zblázní a bude to mít strašně těžké.

iZUN: Co bys vzkázal studentům a hlavně našim čtanářům?

Čtěte iZUN, bavte se a DOSTUDUJTE!

iZUN: Jaký máš názor na klecový chov drůbeže?

Už si moc nevzpomínám na to, co jsem říkal minule, ale myslím si, že v dnešní době to bez klecového chovu nejde. V tom množství, v jakém se vajíčka a celkově kuřecí konzumuje, by to bez klecového chovu prostě nešlo. Samozřejmě, že člověk si může říct, že si koupí produkty od menšího pěstitele, ale ten většinou ty slepice sám jí. Bez něj to teď prostě nejde, ale rozhodně to není správné.
Autoři: Bára Pohlová Foto: Filip Soukup
Pohledem autora

<p>Šimon má za sebou skvělý rok plný vydařených akcí a spousty úspěchů. My jsme rádi, že ho neztrácíme úplně a bude stále pomáhat a objevovat se na spoustě akcí. Svému nástupci přenechal "dobře rozdělané dílo".</p>

nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

14. 10. 2019 0

Změna je život aneb Na slovíčko se šéfredaktory

Číst více
21. 06. 2019 0

Josef Dostál: I když tvrdě pracujeme, měli bychom se u toho umět bavit

Číst více
09. 05. 2019 0

Seznamte se s Marií Růžičkovou, finalistkou Miss Agro 2019 s číslem deset

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙