Osmý ročník Suchdolské Beer ligy doběhnut

14. 04. 2016 0 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Ve středu 13. 4. jsme se opět sešli na startu tradičního pivního běhu, který se letos konal již po osmé. Pojďme si říct, co vše bylo k vidění.

Toto kolo bylo ozvláštněné tím, že už od odpoledních hodin jsme pro soutěžící i nesoutěžící přichystali menší grilovačku přímo u Kruháče, kde bylo možné si vytvořit kvalitní základ do žaludku. Počasí nám tentokrát přálo, ani pár kapek, které se během odpoledne snesly na naše hlavy, nám nevzaly dobrou náladu a předstartovní atmosféru.

Protože se blíží zkouškové období, hodně týmů nakonec svůj boj vzdalo a jejich hlavy zůstaly zabořené ve skriptech, proto se na startovní čáru postavilo pouhých pět týmů. O to větší byla jejich motivace k co nejlepšímu umístění, protože na stupínky vítězů dosáhla většina. I v kategorii jednotlivci, která byla otevřena poprvé, se našli tři odvážlivci, kteří chtěli pokořit námi připravenou trasu.

Start Beer ligy 

Těsně před šestou hodinou se na start postavily první dva týmy, které odstartovaly svůj boj štafetou malého piva. V druhé vlně vyběhly zbývající tři týmy. Kategorie jednotlivců proběhla pomyslnou startovní páskou v těsném závěsu za týmy.

Týmy byly na trase a ostatní se dále občerstvovali grilovanými dobrotami a samozřejmě nechybělo dobré pití.

V cíli se začaly týmy, v mírně použitém stavu, objevovat už po necelých čtyřiceti minutách od jejich startu, je tedy jasné, že některé výkony byly obdivuhodné.

Na bronzové příčce se umístil Božkov Team, který doběhl v čase lehce přes padesát minut. Stříbrnou medaili si vybojoval čistě holčičí tým, který doběhl v neskutečném čase 39 minut a 25 vteřin. Dámám bych chtěla dodatečně vzkázat, že byly vážně skvělé. Zbývá nám slavnostně vyhlásit první místo, pro které si zaslouženě, a dokonce už potřetí, doběhl tým Královští leprikoni a tím si vybojovali vytoužený hattrick. Jejich výkon byl 37 minut a 10 vteřin.

Druhé místo

Kategorie jednotlivci se lehce zvrtla, neboť si účastníci z našeho závodu udělali skoro celodenní výlet. Na Kruháč se vrátili v novém časovém rekordu, putování po suchdolských hospodách jim trvalo 3 hodiny a 57 minut.

Vítezové

Gratulujeme vítězům, všem děkujeme za účast a skvěle strávené odpoledne! Na podzim pro vás přichystáme další kolo sportovního, pivem prolitého zážitku, který proběhne pár inovacemi, máte se na co těšit!

Autoři: Magdaléna Borková Foto: Filip Soukup
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

22. 11. 2019 0

Gaudeamus Alkotour ČZU 2019: ohlédnutí za titulem

Číst více
17. 10. 2019 0

Využití volného času na ČZU? Jak jinak než sportovně!

Číst více
09. 10. 2019 0

Oh, I think I‘ve found myself a cheerleader

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙