POGO. SLZY. PLAVKY. ČZU má svou 19. královnu!

17. 05. 2017 12 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Blondýnky vládnou světu a pro rok 2017 i ČZU. Královský trůn se přesouvá z FAPPZ na PEF!

I letos byla uzavřena smlouva s ďáblem o počasí a suchdolský plácek od kuropění zalévalo slunce. Ranní ptáčata už od časných hodin mohla klopýtat o pečlivě postavenou stage a vznikající vábivé stánky, které predikovaly enormě nabušenou akci.

Miss Agro 2017

Polední výheň nemilosrdně zpražila všechny ubožáky, kteří šli na zkoušku (v lepším případě z ní) a nasytila se podmanivou vůní rozehřátých grilů, friťáků s koblížky a langoši, klobásami a trdelníkem. Do davů svůdně zapluly slečny z Jägermeistera s plnými zkumavkami a ještě plnějšími výstřihy, při nichž si nešlo nevzpomenout na hlášku Viralbrothers: „ty vo *e, zlato, čum na ty kozy!“ V chillout zóně mezi JIHem a EFGéčkem se rozžhavila LED obrazovka pro skalní fanoušky hokeje, kteří nedali přednost ani dívkám v plavkách.

„Odbila půl druhá! Spouštíme to!“ ozvalo se v backstage a na pódium vtrhli šampioni letošní iZUN Music challenge - The Beautifuls. Nutno hned na počátku sklonit hlavu a smeknout klobouk, protože kapela nastoupila komplet v oblecích, kšandy, motýlek, saka. Jako by je 22°C vůbec netrápilo. Před stage se na rozehřátí posadilo pár nedočkavců a jejich počet se moc nenavýšil, což byla velká škoda, protože kontrabas v ruce Borsta byl neuvěřitelným zpestřením a dodal jejich vystoupení nonšalantní šmrnc, stejně tak taneční kreace v podání Cereala. Houpavý a svěží rock'n'roll se rychle vsákl pod kůži, a tak ten, kdo je propásl, může jen litovat.

The Beautifuls

Štafetu po The Beautifuls přebrali Holden, kteří posunuli tóny směrem k rock-popu a areál hlavního místa činu se začal pomalu plnit. Zásoby byly nakoupeny, první promile do krve napuštěny, ale jen lehce, samozřejmě, neboť celý areál střežila policie. Stosedmička i Stočtyřicetsedmička zaznamenaly nárůst pasažérů a na Kamýckou se přihnaly náplavy (Miss Agro je totiž poslední univerzitní soutěží krásy široko daleko!). Stage zatím zaplnili nejlepší z nejlepších - vítězové sportovních soutěží probíhajících v rámci Rektorského dne.

Rektorský den

Kolem šestnácté hodiny se na pódiu objevily samy finalistky. Převlečené za princezny si je podali moderátoři různými (méně či více) zapeklitými otázkami. Některé slečny měly vtipu na rozdávání, jiné projevily náznak nervozity. Všechny se ale praly statečně, takže šlo leccos přehlédnout. Obzvlášť, pokud se v prvních třech řadách rozdělovaly finalistky mezi fanoušky pod pódiem. Při každém úsměvu se ozývalo z jiné strany:„Kámo, ta je moje!"

Hokejová zóna jela v plném proudu a velká obrazovka sklidila pozitivní ohlasy. Dokonce, pokud se člověk postavil ke stánku #furtplnej, mohl si vychutnat jak stěžejní momenty hokeje, tak i The TAP TAP, kteří roztancovali všechny v blízkém i vzdálenějším okolí. A písničku ŘIDITEL AUTOBUSU si broukal snad každý.

Miss Agro 2017

Krása střídá nádheru - aneb čas promenády v plavkách. Pod pódiem tekly sliny, holkám zdánlivě z vysokých podpatků nervy a porotcům se škvařily mozky. Nejhlasitěji své nadšení střílela FLD, která suverénně zahanbila všechny ostatní fakulty, neboť humbuk, který udělali její zástupci pro slečnu č. 7, jí mohly všechny ostatní sokyně jen závidět.

Promenáda v plavkách 

Než se holky převlékly do superkrátkých džínových kraťásů a vyrazily na svou poslední disciplínu, uchvátily nás svými gumovými pohyby Wildcheerleaders, které by z fleku mohly zaskakovat, kdyby se některá z finalistek rozhodla na poslední chvíli vzdát.

Wildcheerleaders

Porota ve složení: rektor univerzity prof. Ing. Jiří Balík, CSc., dr. h.c., děkan PEF Ing. Martin Pelikán, Ph.D, děkan FAPPZ prof. Ing. Pavel Tlustoš, CSc., děkan FŽP 

prof. RNDr. Vladimír Bejček, CSc., děkan FLD prof. Ing. Marek Turčáni, PhD., děkan FTZ doc. Ing. Jan Banout, Ph.D., vedoucí IVP Bc. Jiří Havlíček, Karel Kuna (za Suchdol), Petr Hlubuček (za Lysolaje), Veronika Kašáková (patronka soutěže, účastnice Česká Miss 2014), Petr Chlupáč (Česká spořitelna), Jan Sladovník (Mobil.cz) se přesunula k divokému býkovi, který už směle kosil finalistky. Nejkratší čas v sedle se pohyboval kolem 30 s, nejdelší přes minutu. Nejlepší způsob našla Olesia Zhytna, která jako jediná ,,čapla bejka za rohy" a držela se ho jako klíště. Její čas by byl určitě nejlepší, ale ze solidarity k ostatním a ve jménu fair play seskočila po 50 s sama.

Miss Agro 2017

Po nešťastné prohře se Švýcarskem bylo třeba se vybouřit na PSH. Rap zalil široké publikum a Peneři Strýčka Homeboye (ať už ten název vznikl jakkoliv) se poctivě rozparádili. Ruce hore a procítěné pokyvování do rytmu. 

PSH

A je to tady. DJ Roxtar si užívá svou exkluzivní exhibici, Honza Nedvěd už netrpělivě přešlapuje na okraji pódia a holky nahodily svatebně večerní ohoz. Za sametového hlasu Honzy Nedvěda nám všechny protančily do úplného konce soutěže. Se zadrženým dechem očekávaly, jak rozhodla porota, čtenáři iZUN.eu a hlasování Mobil.cz.

Na řadu přišla i slova rektora univerzity prof. Ing. Jiřího Balíka, CSc., dr. h.c., který tradičně vyburcoval dav slovy: ,,V ČZU JE SÍLA, ČZU JE NEJLEPŠÍ!" a za skandování se odebral k obálkám. 

Miss Agro 2017

Virbl, prosím!

NEJSYMPATIČTĚJŠÍ soutěžící pro ČTENÁŘE iZUN

byla dívka z FLD známá pro většinu pod číslem 7 - EVA ROJDLOVÁ!

Eva Rojdlová

Miss sympatie Mobil.cz

se stala studentka FAPPZ - KATEŘINA MIČULKOVÁ!

Kateřina Mičulková

iZUN: Čekala jsi, že zrovna ty se staneš Miss sympatie?

Ne. To se asi nidky úplně očekávat nedá, i když všechny jsme doufaly v nějaké umístění. Je to pro mě krásný úspěch.

iZUN: Co ti soutěž dala?

Mnoho zážitků. Nikdy před tím jsem neměla žádnou zkušenost se soutěží Miss a ani ničím tomu podobným. Je to zábava a také specifická zkušenost, zahrát si tak trochu na modelku,vyzkoušet si tak krásné šaty a i zkusit odpovídat na otázky před tolika lidmi. 

iZUN: Kdo tě do soutěže přihlásil?

Vlastně já sama. Bylo to ovšem za značné podpory jedné mé blízké kamarádky, které tímto děkuji.

iZUN: Nejlepší zážitek z Miss Agro?

Určitě dnešek. Bylo to moc fajn. Musím říct, že celá soutěž byla super. Opravdu se o nás moc hezky starali. Silným zážitkem pro mě bylo navštívení dětského domova v Tuchlově. 

iZUN: A co vztahy s ostatními soutěžícími?

Zda doopravdy vznikla nějaká přátelství, se asi zjistí až teď, po celkovém skončení soutěže. Parta holek, která se tady sešla, byla ale strašně fajn. Fungovalo to v přátelském duchu a za vzájemné podpory.

iZUN: Na závěr naše klasická otázka. Jaký je tvůj názor na klecový chov drůbeže? 

Nejsem toho úplný zastánce. Vzhledem k tomu, že jsou lidé zvyklí pohodlně nakupovat drůbeží produkty v obchodech, potřebují velkochovy, ktere uspokojí poptávku. Ale zároveň musí splňovat ekonomické a legislativní aspekty. Což je věc, která se velmi těžko hodnotí, když do toho nevidím.

CENU 2. VICEMISS ČZU PRO ROK 2017

Nikola Holanová

iZUN: Pro druhou korunku si přišla a 1. VICEMISS ČZU 2017

iZUN: Jaký máš pocit z výhry?

Super. Myslím si, že za to vděčím hlavně marketingovému oddělení a panu děkanovi FLD, kteří se do toho maximálně vložili a podporovali mě.  

iZUN: Čekala jsi takovýto úspěch? 

Úplně jsem to nečekala, ale přála jsem si to hlavně kvůli tomu, jak mě podporovali. Nechtěla jsem je zklamat.

Jaký byl pro tebe nejsilnější zážitek celé soutěže? 

Nejsilnější zážitek byl, když jsem poprvé vstoupila na pódium a slyšela, kolik lidí mi fandí. To mě dostalo. 

iZUN: Myslíš si, že se něco v tvém životě změní díky účasti v Miss Agro?

Myslím, že ne.

iZUN: Kdo tě do soutěže přihlásil?

Přihlásila jsem se já sama, ale hlavně kvůli spolužákům, které to napadlo. Oni mě tak neustále popichovali. Vloni jsem se byla podívat jako divák a teď mě napadlo, že by bylo fajn, to vidět z toho pódia. A ono to vyšlo.

iZUN: Co vztahy s ostatními holkami? Byla mezi vámi rivalita?

Musím říct, že mě dost překvapilo, jaké se z nás staly kamarádky. Moc jsem se bála toho, že to budou nějaké fifleny. Vše jsme braly s klidem a jako zábavu, nějak jsme se o vítězství nervaly.

iZUN: A nějaká nejzábavnější chvilka z vašich teambuildingových akcí?

iZUN: Co si myslíš o klecovém chovu drůbeže?

Má odpověď je stejná jako v předchozím rozhovoru.

 

A největší korunka pro MISS AGRO 2017 

jejíž jméno bude vytesáno na tabulku v SICu,

patří zástupkyni PEF, blonďaté krásce - NIKOLE KAŠÁKOVÉ!

Nikola Kašáková - Miss Agro 2017 

iZUN: Čekala jsi, že vyhraješ Miss Agro? 

Jak tě napadlo se přihlásit?

Já jsem se nepřihlásila. Mě přihlásila ségra se kterou jsem se o tom bavila. Opravdu mě nenapadlo, že mě přihlásí.

Nejlepší a nejsilnější zážitek z celé soutěže? 

iZUN: Myslíš si, že se pro tebe něco tvým vítězstvím změní?

Vůbec netuším. Nemám představu, zda budou třeba nějaké nabídky dál. 

iZUN: A co ostatní slečny? 

Super. Moc mě mrzí, že už se s holkama nebudeme tolik vídat jako teď. Všechny jsou úžasné.

Rivalita mezi vámi tedy nebyla? 

Ne. Bavili jsme se o tom, jak to vypadá ve větších soutěžích. Tam ta rivalita musí být hodně.

Co si myslíš o klecovém chovu drůbeže? 

Vím, že je to špatné. Já osobně to neřeším a vím, že lidé budou vždy kupovat to, co je nejlevnější.

Miss Agro 2017 - zleva Nikola Holanová, Nikola Kašáková, Eva Rojdlová 

Nastalo několiminutové focení, slzy dojetí, závistivé myšlenky, brblání či radost nad výsledky. Půlhodinky na to už bylo všechno pryč. Vše naprosto rozdrásala svým výstupem skupina SKYLINE.

SKYLINE

Začínali písničkou ze svého nového alba Jungle, na pódium vešel miláček první řady, z níž stříkal estrogen na sto honů - Jacob. Kdo by si myslel, že mu poraněný kotník a berle zabrání ,,udělat bordel", jako by ho neznal. Naprosto nepochopitelně zvládal na jedné noze poměrně slušně řádit, skoro jako hlavní zpěvačka Marka Rybin, která v zápalu hry jednou seskočila za stage a vyšplhala na zábranu, kde ji za zadek pevně chytla nultá řada. Když se vracela zpátky na pódium, security jí ochotně připravili dlaně místo schůdků, až se sama divila. Interkace s diváky pokračovala po celý koncert. Jacob se zraněným kotníkem - pokud zrovna neskákal na jedné noze - zasedl na kraj pódia, čímž přivedl mnohé do extáze a Marka zrovna tak svými břišními tanci a ovíjením se kolem mikrofonu. Zhruba v půlce koncertu se strhlo neskutečné pogo. Stoprocentní náboj pokračoval až do půl 11 a tedy i oficiálního konce programu. 

Top komentář
18 května, 2017 - 13:15 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Olesia jednoznačně nejhezčí ze všech! :-)

SKYLINE

Další divočina už pokračovala (a možná ještě pokračuje) v samostatné režii. Nuže, velké díky organizátorům, sponzorům, mediálním partnerům, porotě, finalistkám a vám všem, kdo jste nás poctili návštěvou! 

Na rozhovory s kapelami se můžete těšit do konce tohoto týdne.

A za rok Tě vidle!

Mrkni taky na tohle

31. 10. 2019 0

9. ročník Life Sciences Film Festivalu

Číst více
15. 05. 2019 0

Nová Miss Agro 2019 zvolena! Jak probíhal legendární festival plný pití, hudby a dobré zábavy?

Číst více
15. 05. 2019 0

Nová Miss Agro 2019 zvolena! Jak probíhal legendární festival plný pití, hudby a dobré zábavy?

Číst více

Komentáře

Uživatel
Honzaq
Honzaq - 17 května, 2017 - 13:24

Za mě teda výherkyně neměla být vůbec na stupínku vítězů, natož pak vítězkou samotnou. Měla to vyhrát Evička nebo Olesia :-)

| 61
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 17 května, 2017 - 18:27

Pěkný tělo, obličej nic moc :-) Pětka, sedmička, osmička a desítka nejhezčí :)

| 57
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 17 května, 2017 - 19:25

Za mě příjemná, sympatická a hezká holka :)

| 66
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 17 května, 2017 - 19:33

Na prvních dvou místech moje favoritky, super :-) Porota vybrala správně.

| 61
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 17 května, 2017 - 20:04

Olesia a Veronika nejhezčí :) Miss Agro a Miss Mobile se mi teda nelíbí, ale asi otázka vkusu, jinak by nevyhrály, že.

| 48
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 17 května, 2017 - 20:06

Eva Rojdlová měla vyhrát, ta Miss Agro mi nepřijde vůbec sympatická :(

| 45
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 17 května, 2017 - 22:20

A kde je Veronika Baďurová a Olesia Zhytna? Tyhle holky měly být mezi vítězkama, jsou krásný! :) Fail ze strany poroty teda podle mě.

| 51
Pefan
Pefan - 17 května, 2017 - 22:25

Kdyby to bylo na mě... MISS AGRO: Eva Rojdlová 1. VICEMISS AGRO: Olesya Zhytna 2. VICEMISS AGRO: Nikola Holanová A abychom to měli komplet: Miss iZUN: Veronika Baďurová Miss Mobile.cz: Eliška Vaníčková

| 50
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 17 května, 2017 - 22:51

Miss agro a miss mobile se mi teda moc nelíbí, jiný holky by si to zasloužily víc :-)

| 47
Adam
Adam - 18 května, 2017 - 13:15

Olesia jednoznačně nejhezčí ze všech! :-)

| 101
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 18 května, 2017 - 23:50

5,7,8 <3

| 40
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 19 května, 2017 - 22:39

EFKA!

| 24

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙