Psí radost je ta nejlepší!

06. 12. 2017 1 1 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Čas vánoční nám už pomalu klepe na dveře. Co takhle udělat svým pejskům radost koupí Dogsie, balíčkem plným pamlsků? Projekt psí radosti je založen na pravidelném odměňování vašich psích mazlíčků, což každý z nich určitě uvítá vrtěním ocásku.

iZUN: Jak vás napadlo vytvořit tento projekt Dogsie?

Tomáš: Byl to celkem dlouhý proces. Předtím jsme pracovali ještě na něčem jiném, ale od toho jsme upustili. Pak nás zaujala myšlenka těchto balíčků s překvapením, která vznikla v Americe před několika lety. Věděli jsme, že bychom chtěli dělat něco takového, protože se nám to líbí a není na to zase taková potřeba velké vstupní investice. Hledali jsme proto něco, co máme společného, co máme rádi a skončili jsme u pejsků. Ty máme totiž oba. Pak už jen zbývalo vymyslet koncept toho, jak to bude vypadat.

iZUN: Proč jste se rozhodli, že své podnikání rozjedete v Point One?

Bio zpovídaného

Jména: Matyáš Dřevo a Tomáš Pokorný

Povolání: Studenti ČZU, zakladatelé Dogsie

Krátký životopis:Jejich projekt Dogsie vznikl v roce 2016 jako reakce na přeplněné psí útulky a množírny. Z každého prodaného boxu jde 20 % na kluky vybranou psí pomoc.

Matyáš: Je zde mnoho přidaných hodnot, které Point One nabízí. Napříkladskvělé prostředí a samozřejmě i lidi. Kdykoliv potřebujeme pomoct a nevíme sis něčím rady, tak nám tady vždy někdo pomůže. Pořádá se tady i mnohozajímavých workshopů a máme zde k dispozici i mentoring od zkušenějších lidí.S naším předchozím projektem jsme byli i jedni z prvních, kdo se stali součástíPodnikatelského inkubátoru, dneska nás je tu už mnohem více.

Tomáš: Inkubátor je hlavně rádce do začátku podnikání. Na začátku sem přijde člověk s myšlenkou na podnikání a asi po roce a půl by měl odcházet s hotovým projektem, který by měl být již umístěný na trhu.

Dogsie

iZUN: Už je tomu rok, co vznikl nápad na balíčky radosti. Jak moc jste se za tu dobu s vaším podnikáním posunuli?

Tomáš: Hodně a mnohem více než jsme čekali. Nejvíce se to posunulo za poslední 4 měsíce. Prvních 5 měsíců jsme na tom pracovali a různě zkoušeli co a jak. Díky tomu, že stále studujeme, se náš projekt zase tak rychle neposouval. Obuli jsme se do toho až o letních prázdninách.

Matyáš: Kdybys nám před rokem řekla, že budeme tam, kde jsme teď, takbychom ti moc nevěřili. Myslím si, že i my osobně jsme se za tu dobu někamposunuli. A teď nám Dogsie obrovsky roste pod rukama.

iZUN: Kolik tedy měsíčně odešlete balíčků?

Matyáš: Poslední měsíc jsme jich odesílali přes 360. Jelikož se nám blížíVánoce, tak věříme, že se dostaneme na tisíc.

Tomáš: Musím říct, že Vánoce náš projekt hodně podpořily.

Příprava na rozbalovačku

iZUN: Tvoříte si vše sami nebo už máte i nějaké zaměstnance?

Matyáš: Dlouhodobě nám s tím pomáhají naše přítelkyně a my jsme jim za to hrozně moc vděční. Plus nám pomáhají i naši kamarádi a známí. Nyní máme jednu slečnu, která nám pomáhá s věcmi kolem PR a propagace. A na Vánoce určitě plánujeme přijmout nějaké brigádníky.

Tomáš: Do minulého měsíce jsme to ještě zvládali, ale teď už to není možné. Musíme si proto najít někoho na výpomoc.

iZUN: Jak vybíráte produkty do Dogsie?

Matyáš: Snažíme se neustále rozšiřovat naši základnu dodavatelů. Koukáme se na vizi a historii firem a pokud se nám firma zalíbí, tak se s danou firmousnažíme domluvit. A k tomu jsme ještě hodně vybíraví.

Tomáš: Momentálně se nám daří mít 15 až 18 dodavatelů, ale i to se neustále mění. Samozřejmě máme i své oblíbené produkty.

iZUN: Dalo by se tedy říct, že vybrané produkty testujete na svých pejscích?

Matyáš: Přesně tak. To je úplný základ všeho. Rozhodně bychom do balíčků nedávali nic, co by nechutnalo našim psům.

Tomáš: Nejoblíbenější produkty jsou pamlsky sušené mrazem, které psům chutnají asi nejvíce.

iZUN: Jak moc se liší balíček pro malé psy od balíčku pro ty střední a velké?

Tomáš: Dříve jsme měli dvě velikosti balíků klasický a poloviční. A ty bylyrozděleny ještě dle velikosti psa. Stávalo se, že klasické Dogsie pro nejmenší psy vydrželo malému pejskovi na mnohem delší dobu než na jeden měsíc. Proto jsme rozdělení balíčků změnili a teď jsou pouze tři varianty Dogsie podle váhy psa. Je to snazší pro nás i pro naše zákazníky. Velký pes má tedy produktyvhodné jen pro něj a nestane se tedy, že malý pes dostane něco, co by nemohl jíst.

Matyáš: Jde hlavně o to, že jsme měsíční služba. Snažíme se tedy, aby pamlsky byly pro každého psa právě na ten jeden měsíc. Je to samozřejmě rozdělené i  cenově. Čím větší balíček, tím dražší.

iZUN: Z každého prodaného boxu jde 20 % na psí útulky. Jak je vybíráte?

Matyáš: Už na začátku našeho projektu jsme věděli, že chceme, aby našebalíčky měly přidanou hodnotu. Rozhodli jsme se tedy podporovat psy, coneměli tolik štěstí. Trochu jsme se porozhlédli po internetu a zaujal nás spolek Pes nejvěrnější přítel z.s. Je to spolek, o který se starají sympatické dámy a pomáhají pejskům v nouzi. S naším růstem jsme přibrali ještě spolekDočasky.cz abychom měli ještě větší dosah na pejsky, kteří to potřebují.Posíláme jim peníze a střídáme je vždy ob měsíc.

Tomáš: Tím, jak rosteme, tak chceme přibrat nějaké další spolky, útulky či organizace, co pomáhají psům, kteří to potřebují.

Listopadový boxík

iZUN: Plánujete vytvořit podobný koncept i pro kočky?

Matyáš:  Shodou okolností máme oba s Tomášem i kočky.  My bychom to udělali opravdu rádi, ale už Dogsie nám bere tolik času, že bychom další projekt nezvládli. Chceme Dogsie dělat pořádně, takto bychom oba projekty dělali jen na půl.

Tomáš: Toto je jedna z nejčastěji kladených otázek. Bohužel bychom tonezvládali. Už teď je to vše pro nás časově náročné. Ale podle fotek našichzákazníků ochutnávají dobroty z Dogsie i kočičí členi rodiny. Co nejhoršího se vám s psími boxíky radosti za celou dobu tvoření

iZUN: Co nejhoršího se vám s psími boxíky radosti za celou dobu tvoření stalo?

Tomáš: Párkrát se nám stalo, že jsme byli na hraně s časovým termínem odeslání balíčků. Jednou se nám stalo, že nám vypadl dodavatel krabic. Museli jsme tedy nakoupit krabice a každou krabici posprejovat dle šablony. I toto jsme dokázali vyřešit a balíčky jsme stihli odeslat včas. A vlastně vůbec do dnes nevím, jak se nám to povedlo zvládnout.

Matyáš: Další velký problém, který se nám stal, byl u točení reklamního videa. Vše už bylo připravené na natáčení a večer před tím se zranil herecký pes, který měl hrát hlavní roli. Stálo tedy před námi rozhodnutí, zda to celé odpískat. Jelikož jsme měli vše připravené a tým asi 12 lidí s tím počítal tak jsme začali shánět náhradníka. Naštěstí hned prvním hovorem jsme sehnali kamarádku, která má mopse, fenku jménem Mercedes, a celý druhý den tam s ní natáčení zvládla. Ve finále vše vyšlo skvěle a Mercedes to zahrála úžasně.

Je vidět, že pamlsky chutnají.

iZUN: A tedy nějaká nejlepší zkušenost?

Tomáš: Když to vezmu tak nějak všeobecně. Máme strašně moc milé zákazníky, kteří nás neuvěřitelně podporují.

Matyáš: Za den nám třeba přijde i deset zpráv o tom, že je super to, co děláme a ať v tom pokračujeme. No a pokud mám třeba špatný den, tak mi ho přesně tohle dokáže neuvěřitelně zlepšit. Plus jsme vyhráli nebo se umístili na druhém a třetím místě v několika soutěžích, což je neuvěřitelné ocenění naší práce. Tady na ČZU jsme se například účastnili Demo Day, které jsme díky publiku vyhráli a Tomáš nás jel reprezentovat do Budapešti. Tam jsme se umístili na druhém místě.

iZUN: Kam se chcete až se svým start upem dostat?

Tomáš: Až odstátnicujeme, tak bychom do toho chtěli skočit úplně naplno. Naší vizí je dostat Dogsie do Evropy, aby lidi věděli, že odměněním svého pejska mohou pomáhat těm méně šťastným.

iZUN: Poslední otázka na závěr. Jaký je váš názor na klecový chov drůbeže?

Matyáš: V ideálním světě by bylo samozřejmě nejlepší, aby si slepice mohly běhat a snášet vajíčka volně. Bohužel vím, že v dnešní situaci to není úplně možné. Já osobně se snažím podporovat farmáře, kteří nemají slepice zavřené někde v klecích.

Tomáš: Já mám podobný názor jako Matyáš. Nejsem pro klecový chov, ale je mi jasné, že většina lidí toto vůbec neřeší.

Sami jsme si listopadový balíček zakoupili, ale bohužel z fotek není vidět, jak má naše "modelka" z dárečku pro ni samotnou radost. Ve skutečnosti byla však nadšená. Za nás určitě palec nahoru!

Více o tomto projektu se můžete dozvědět na jejich Facebooku či webových stránkách, kde je také možné si Dogsie zakoupit.

Top komentář
08 prosince, 2017 - 17:01 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Super článek

Autoři: Veronika Šmídová Foto: Pavla Koubíková,
Pohledem autora

<p>Tento nápad vytvořit psí balíčky radosti, co zároveň i pomáhají mě moc zaujal. Rozhodla jsem se proto kontaktovat kluky a poprosit je o rozhovor. Samotný rozhovor mě opravdu moc bavil. Na Tomášovi a Matyášovi je vidět, že to celé dělají s láskou a opravdu do toho dávají vše, co mohou. Moc jím fandím, ať jim vyjde jejich sen, tak jak si přejí!</p>

nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

11. 05. 2016 1

Hurá do zvířecí kavárny!

Číst více
06. 04. 2014 0

„ČZU má talent!“ - Hvězda televizních show Alena Smolíková v rozhovoru pro iZUN

Číst více
19. 12. 2013 2

Rozhovor s majitelkou legendárního „vlka“ z JIHu

Číst více

Komentáře

Uživatel
Psí magazín
Psí magazín - 08 prosince, 2017 - 17:01

Super článek

| 10

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙