Slow Food - čas na kvalitní a dobré jídlo

21. 04. 2013 2 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
S pojmem fast food se již určitě dobře seznámil každý z vás, bohužel. Slyšeli jste ale někdy o Slow Food? Pokud ne, máte nyní jedinečnou příležitost zjistit, čím se toto hnutí zabývá. Navíc se v tomto zajímavém projektu angažuje Anička Grosmanová, která vám poskytla už nejeden skvělý kuchařský tip.

Co je vlastně Slow Food?

Slow Food je mezinárodní nezisková organizace, která v současné době sdružuje více než sto tisíc členů. Vznikla v Itálii jako paralela ke globální subkultuře rychlého občerstvení. Hlavním cílem je ochrana místních produktů, podpora drobných zemědělců, výrobců, rybářů a pastýřů, snaha o zachování biodiverzity a v neposlední řadě udržení tradičních výrobních metod. Česká pobočka SF vystupuje pod jménem Slow Food Prague.

Slow Food Youh Network Prague  (SFYNP)

SFYNP je občanské sdružení, které má své kořeny ve Slow Food Prague. Jedná se o uskupení mladých lidí, kteří se myšlenku Slow Food snaží přiblížit zejména svým vrstevníkům. Stěžejním cílem je probuzení zájmu mladých lidí o dobré lokální jídlo, kvalitní domácí gastronomii a tuzemské zemědělství. Se SFYNP se můžete těšit i na spoustu vzdělávacích, informačních a jinak prospěšných akcí.

Kam na první akci?

První akce, kde SFYNP představí svou činnost, se uskuteční na farmářském tržišti na Kulaťáku v sobotu 27. 4. Podle Aničky jde o zvláště příhodné místo, jelikož se nachází v bezprostřední blízkosti pražských vysokých škol. Je to tedy ideální příležitost, jak s myšlenkou Slow Food oslovit další mladé lidi a získat případné sponzory.

Pozvánka na farmářské tržiště

Pro návštěvníky je připraven zajímavý program s názvem „Škola chutí“, při kterém otestujete všechny vaše smysly. Dokážete po hmatu poznat například červenou čočku? Ve „Škole chutí“ se to dozvíte. Tento program je vhodný i pro děti, které si jistě zamilují rozpoznávání nejrůznějších sladkých pamlsků.

Anička v prostorách farmářského tržiště

Na stánku si samozřejmě budete moci zakoupit sladké i slané dobroty, které pro vás členové SFYNP připraví. Samozřejmě z lokálních surovin a bez náhražek. Celý projekt navíc získal podporu naší univerzity, tudíž se budou prodávat i bylinky vypěstované přímo ve skelnících ČZU. Získané finance budou použity na další aktivity a projekty SFYNP.

Top komentář
22 dubna, 2013 - 22:01 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Mám dilema: když přijdu do jedné nejmenované restaurace na Pze 6 a objednám si Katův šleh, typický český smažák, nebo poctivou svíčkovou a jídlo dostanu do cca 2 minut na porcelánu s kovovým příborem v místě, kde si to mohu v klidu sníst... Je to Slow-food, nebo Fast food???

„Začínáme, pojďte s námi vyrůst“

Přesně tak zní motto SFYNP, které pomůžete naplnit tím, že si 27. 4. koupíte jednu ze sazeniček či bylinek ve slow-foodovém stánku. Pokud vás celková myšlenka hnutí zaujala a máte zájem se na projektech sdružení aktivně podílet, dveře jsou vám otevřené. Členství vám nabídne přístup na unikátní gastronomické akce, místa k setkávání, diskuzím, workshopům a jiným aktivitám, které povedou k výraznější informovanosti a osvětě o dobrém stravování. SFYNP můžete kontaktovat prostřednictvím Facebookových stránek nebo osobně na stánku farmářského tržiště.

Autoři: Michaela Šlemrová
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

24. 05. 2020 0

Menza zpátky ve hře!

Číst více
09. 04. 2019 0

Dobrey aneb za jídlem trochu jinak

Číst více
22. 02. 2019 0

Nový Free Shop ČZU - nákupy zadarmo!

Číst více

Komentáře

Uživatel
J.M.
J.M. - 22 dubna, 2013 - 12:25

Jaký je rozdíl mezi těmito dvěma organizacemi? https://www.facebook.com/SFYNCZ https://www.facebook.com/slowfoodcz

| 50
Prachy
Prachy - 22 dubna, 2013 - 22:01

Mám dilema: když přijdu do jedné nejmenované restaurace na Pze 6 a objednám si Katův šleh, typický český smažák, nebo poctivou svíčkovou a jídlo dostanu do cca 2 minut na porcelánu s kovovým příborem v místě, kde si to mohu v klidu sníst... Je to Slow-food, nebo Fast food???

| 52

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙