Týdenní přehled akcí pomůže k pauze od učení!

15. 01. 2017 0 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Žádný tip na párty během zkoušek ovšem nečekejte, ale co třeba svoji drahou polovičku překvapit návštěvou divadla nebo využít nějakou z filmových projekcí zdarma? Ti, co už mají ve škole splněno, můžou například vyrazit lyžovat s KTV.

Pondělí 16. 1.

1. Divadlo ABC: Holky z kalendáře

Divadlo ABC 19:00

Dámy v letech z jednoho venkovského hnízda, kde není příliš bohatý společenský život, se domnívají, že mají své nejlepší časy za sebou. Každá z nich se musí vyrovnávat s nějakou těžkou životní situací – odchodem dítěte, smrtelnou nemocí manžela, krachem živnosti, manželskou nevěrou. Nápad nafotit kalendář s akty je bláznivý úlet, který se postupně promění ve velkolepou vzpouru proti osudu, proti stáří, proti životní marnosti.

Holky z kalendáře

2. Divadlo Rokoko: Hráči

Divadlo Rokoko 19:00

Děj dnes už klasické komedie se odehrává v atraktivním prostředí falešných karetních hráčů, jejichž filozofie je jednoznačná: bystrý vtip, jasný rozum a hlavně žádné ohledy. Podvod stíhá podvod, hra podvodů je stále spletitější, a nakonec ústí v překvapivou pointu.

Úterý 17. 1.

1. Konzultace: Crowdfunding, business model a projektové řízení

Point One 13:00 – 17:00

Individuální konzultace na téma crowdfunding, business model, projektové řízení, marketing a krizový management. Registrace zdeCena 500 Kč/kreditů za 30 minut. Konzultovat bude Ondra Jureček.

2. Kino Rudolfinum: Nick Cave: 20 000 dní na Zemi (2014)

Galerie Rudolfinum 16:30

Nick Cave: 20 000 dní na Zemi je záznamem 24 hodin v životě této ikony hudební scény. Film je zároveň důmyslným zachycením umělcovy tvorby na pozadí kombinace reality a fikce. Snímek bilancuje nad existenciálními tématy, včetně smrti, našich vymezených dnů na Zemi a toho, jak je žijeme.

Anglicky s českými titulky. Vstup zdarma.

3. Divadlo ABC: Romulus Veliký, komedie antických rozměrů

Divadlo ABC 19:00

Západořímská říše se hroutí, vlast ohrožují cizí vojska, za každým závěsem na něho číhá vrah, ale Romulus Veliký se stará jen o svůj chov slepic a klidně si snídá vejce! Jedna nečekaná událost střídá druhou. Postavy, situace a zápletky jsou ryze současné, velmi komické a, bohužel, velmi aktuální.

4. Divadlo Rokoko: Happy End

Divadlo Rokoko 19:00

Současná izraelská tragikomedie, která se s nadhledem až groteskním zabývá neveselým fenoménem dnešní doby.

Happy End

5. Divadlo ABC: Prohlídka zákulisí

Divadlo ABC 21:00

Víte, co je dekadentka, elevace, forbína či jak se věší horizont? Nevíte? V tom případě Vás zveme na prohlídku zákulisí divadel ABC a Rokoko. Budete mít možnost nahlédnout do divadelního zázemí, kam se běžný divák nedostane.

Středa 18. 1.

1. Akce: Zimní sportovní turnaje zaměstnanců ČZU – volejbal

KTV ČZU 08:00 – 14:00

Turnaje se mohou zúčastnit družstva zaměstnanců jednotlivých fakult (FAPPZ, FLD, FTZ, FŽP, PEF, TF). Každá fakulta může přihlásit pouze jedno družstvo. Přihlášky je nutné poslat v daném termínu. Turnaj se hraje v tělocvičnách KTV v daný den od 8:00. Bližší informace najdete postupně na stránkách KTV www.ktv.czu.cz.Turnaj smíšených družstev jednotlivých fakult (4 muži + 2 ženy). Hrací systém bude určen podle počtu přihlášených družstev. Přihlášky je nutné podat do úterý 17. 1. 2017 do 10:00 mailem na mnovak@ktv.czu.cz nebo telefonicky 734 170 879. 

2. Kino: 12. Festival krátkých filmů Praha

Kino Světozor a Kino Pilotů 18. 1. - 22. 1.

Nejlepší a nejinspirativnější krátké filmy z celého světa už podvanácté míří do hlavního města. Představí se na 12. ročníku Festivalu krátkých filmů Praha, který se uskuteční v Kino Světozor a Kino Pilotů od 18. do 22. ledna 2017. Pořadatelem Festivalu krátkých filmů je Film Servis Festival Karlovy Vary, který organizuje Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech.Více informací zde.

3. Workshop: Kritické myšlení – Jak předcházet chybám v rozhodování?

Point one 17:00

Na workshopu zjistíte, jaké klamy a chyby zkreslují naše rozhodování a plánování. Dostanete nástroje ke zmírnění jejich negativních dopadů a aplikujete je na své podnikatelské plány. Dozvíte se, jak vzniká intuice a jak s ní pracovat. Zároveň dostanete základní principy kritického myšlení, které Vám pomohou se rozhodovat a pracovat s informacemi v každodenním fungování. Cíl workshopu: Předejít chybám v plánování a rozhodování. Revize podnikatelského plánu aplikací metod kritického myšlení. Zmírnění nepřesností u intuitivních předpovědí. Předat nástroje k rozumnějšímu rozhodování a hodnocení alternativ. Kdy je vhodné workshop navštívit: Máte vypracovaný podnikatelský plán, ve kterém je možné ještě udělat změny. Ze začátku jeho realizace a nastavování procesů.

Cena workshopu je 700 Kč. Pro nečleny nutná registrace na pointone@czu.cz

4. Kino: Oko naslepo

Kino Bio Oko 18:00 Máte rádi překvapení? Věříte dramaturgům kina OKO, že Vás dokáží příjemně překvapit? Když přijmete naši hru a zkusíte „Oko naslepo“, nebudete do poslední chvíle vědět, na jaký film jste se vypravili. Zato budete mít jistotu, že zaplatíte přesně takovou částku, jakou sami uznáte za vhodné. Předem totiž neplatíte nic. Po projekci pak dostanete možnost ocenit čerstvě nabytý zážitek částkou, kterou si sami určíte. A ještě jednu jistotu máte – pokud přijdete a zjistíte, že jste promítaný film už viděli, vykompenzujeme Vám takovou ztrátu času jedním pivem zdarma. Jdete do toho?

Vstupenky na Oko Naslepo (za 0,- korun) se vydávají pouze na pokladně Bia Oko v počtu max. 2 ks na osobu.

5. Divadlo ABC: Listopad

Divadlo ABC 19:00

Politická fraška jednoho z nejlepších současných amerických autorů nás zavede do Bílého domu, kde se fiktivní americký prezident Charles Smith připravuje na novou prezidentskou volbu, ve které jsou ovšem jeho šance na znovuzvolení „stejně nízké jako Ghándího cholesterol“.

Listopad

6. Divadlo Rokoko: Želary

Divadlo Rokoko 19:00

Válečné roky převrátily život nejednoho člověka. Eliška, lékařka z brněnské nemocnice, se ocitá v nebezpečí života stejně jako všichni odbojáři po atentátu na Heydricha. Ukrývá se v horské vesnici Želary, v pozemském ráji, kam hřmění války zatím nedolehlo. Nachází tam zcela nový pohled na svět, nové hodnoty a především lásku, o jaké neměla vůbec tušení. 

Želary

Čtvrtek 19. 1.

1. Divadlo ABC: Vím, že víš, že vím

Divadlo ABC 19:00

Nezdá se Vám, že pořád víc víme všichni všechno? Žena a muž. Jeden z našich světů. Komedie překvapení, zvratů, krásných lží, bouřlivých scén i italského humoru.

Vím, že víš, že vím

2. Divadlo Rokoko: Oddací list

Divadlo Rokoko 19:00

Originální rodinná komedie. V jedné izraelské rodině se provdává dcera, avšak konzervativní matka ženicha vyžaduje oddací list rodičů nevěsty. Ten však kupodivu není k nalezení. Řada komických situací s jemnou nadsázkou a chytrou ironií provokuje i k zamyšlení: vzali bychom si svého partnera i po dvaceti letech společného soužití?

Pátek 20. 1.

1. Divadlo ABC: Tanec smrti

Divadlo ABC 19:00

Tanec smrti je krutou i směšnou anatomií jedné lásky, milostným trojúhelníkem lidí již nemladých, kteří však časem nezmoudřeli a nedokázali ani otupit hroty své vášně, zloby a nenávisti. Muž, žena, milenec, trojice, která nedokáže žít spolu ani bez sebe a která během plynutí času vypracovala strategii vzájemných podrazů, hru intrik a schopnost jít si na nervy k neuvěřitelné virtuozitě, k bravurnímu tanci.

Tanec smrti

2. Divadlo Rokoko: Hodina před svatbou

Divadlo Rokoko 19:00

Svatba jediné dcery bohatého podnikatele svede do jeho domu všechny jeho syny i jejich partnerky. Ukazuje se, že den bude dramatičtější, než se původně očekávalo. Synové mají s otcovou firmou svoje záměry, kromě toho má každý z nich svoje vlastní starosti.

Sobota 21. 1.

1. Akce: Skiing with ESN CULS Prague

Bubákov-Herlíkovice skiareál celý den

We have an idea to organize ski trip for you guys. So we wanna ask you if you would be interested? So please vote for the date when you would like to go. We think it would be great to go to ski area Herlikovice (http://www.snowhill.cz/herlikovice/language/en). It is not that far from Prague, it is good for good skiers and also for those who are the beginners. But please come only you, who know how to ski/snowboard! We have a chance to have some discount for the price so the total with bus, ski pass for one day and rental of equipment should be maximally 1000 CZK.

2. Akce: 5. Společný reprezentační ples městských částí Lysolaje a Suchdol

Hotel Galaxie - Suchdolské náměstí 20:00

Slavnostní předtančení latinskoamerických tanců, večerem provází moderátor Zdeněk Vesecký. K tanci a poslechu hraje kapela Caroline band. A můžete se těšit i na zábavný společenský program. Slosovatelné vstupenky v ceně 200,- Kč se již prodávají na obou radnicích. Mezi 19. a 20. hodinou přípitek se starosty.

3. Divadlo ABC: Dobře rozehraná partie

Divadlo ABC 17:00

Je to nesnesitelný chlap. O tom vědí své všechny jeho hospodyně, z nichž žádná nevydrží déle než pár dní, i jeho zoufalý syn, který je pro tohoto nerudného válečného veterána musí shánět. Jediný, kdo smí do jeho hájemství vkročit bez obav, je jeho přítel šachista, který s ním nikdy nevyhrál žádnou partii... Tedy skoro žádnou.

Dobře rozehraná partie

4. Divadlo Rokoko: Noc bláznů

Divadlo Rokoko 18:00

Komedie Louise Nowry Noc bláznů stírá hranici mezi tím, co je vlastně normální a co ne. Hra Vás zavede do prostředí psychiatrické léčebny a zároveň nabídne možnost nahlédnout do divadelního zákulisí. Mladý nezkušený režisér totiž jako svou první práci dostane za úkol režírovat hru v prostorách místního psychiatrického ústavu. Ve vyhořelém divadelním sále chtějí klienti léčebny nazkoušet operu, ačkoli nikdo neumí hrát, natož zpívat, a jejich chování režiséra nejednou přivede do svízelné situace. 

Neděle 22. 2.

1. ZVK č. 3 Jizerské hory – Janov/Bedřichov – běžecký kurz

Janov nad Nisou 22. 01. 2017 08:00 – 27. 01. 2017 20:00

Kurz pro zájemce o běžecké lyžování. Ubytování na školní chatě v Janově blízko Bedřichova, který je centrem běžeckých stop Jizerských hor. Upravené kilometry běžeckých stop po hřebenech Jizerek a po trase Jizerské 50. Skvělá cena zahrnuje ubytování v horské chatě s možností vlastního vaření. Chata je zrekonstruována – nové pokoje, sociální zařízení, kuchyňka, společenská místnost, možnost parkování u chaty. Vedoucí kurzu: Radka Falge. Cena kurzu: 700,-Kč. Více informací zde.

2. Divadlo Rokoko: Jako Thelma & Louise

Divadlo Rokoko 19:00

Dvě ženy procházejí na cestě autem téměř mužským světem. Prožívají při tom všechny zážitky a emoce, které jim tato cesta poskytuje. Přátelství, krásu, ponížení, strach, lásku, touhu, smrt, svobodu a vášeň. Thelma a Louise utíkají na malý výlet, aby se alespoň na chvíli uvolnily ze svého stereotypního života. Ovšem z malého výletu se stává skutečné putování díky nahodilým událostem, které se jim při výletu přihodí a které je navždy změní a spojí.

Pokud máte chuť vyrazit třeba na brusle, nejlepší tipy na kluziště v Praze naleznete v minulém týdenním přehledu, odkaz zde.

Autoři: Městská divadla pražská, CityBee, Roman Kotvald Foto: archiv iZUN,
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

02. 05. 2022 0

Ohlédnutí za jubilejním 10. ročníkem Plesu ČZU s iZUNem

Číst více
28. 04. 2019 0

Poslední, zápočtový týden je tady!

Číst více
28. 04. 2019 0

Poslední, zápočtový týden je tady!

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙