Vinohrady přívítaly ovíněné studenty ČZU

19. 03. 2017 6 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Nesmělý mladík na plese, neví jak oslovit jednu z místních hezkých dívek. Po pár minutách mu začne být nervozitou poněkud horko. Nakonec přistoupí k děvčeti a pronese: „Slečno, já se potím jako prase, potíte se taky tak?"

Všechna děvčata to znají, hodina zdá se být adekvátní dobou na plesovou přípravu. Nakonec naprostá nestíhačka, jelikož tutoriály účesů z Youtube nebyly tak easy, jak se zdály. Pánové to mají mnohem více na pohodu. Stačí jen vyndat oblek z obalu na mrtvoly", obout si lakýrky a zahalit se do oparu kolínské vody dámám libé. Nejtěžší zdá se být rozpoznání správného odstínu barevného spektra od lila až po losovou, aby sladil svou kravatu s partnerkou.

Šaty děvčat hrály všemi barvami

Vcházíme do budovy Národního domu na Vinohradech. Počásí naprosto nemilosrdné a nepřející. Ženy ze strachu, že skončí jako Bridget Jones, když ji ve filmu ohodilo auto nákláďaku, drží deštník spíše kolmo k silnici než rovně.

Kankán

Dlaně se potí. V ústech sucho. Placatka v saku to jistí. Za chvíli se dámy vzdají svých pohodlných kecek a obují si nekřesťansky vysoké podpatky. Au. Ale jsou přece tak sexy, že jo? A pro krásu se musí trpět. Za obdivné wau" od některého z místních šviháků lázeňských" to stojí.

Švihák lázeňský

A jde se plesat, vážení!!!

Sotva vystoupáme po schodech nahoru a opatříme si svou obligátní dvojku bílého, započne lehké společnské korzování, rozuměj hemžení, ve snaze neztratit svého partnera, případně kamarádku. A pak, pak nastal trošičku chaos. Takové malé společenské badabum. Prostě ples jak má být.

Velký sál

Program ve velkém sále, dá se říct, plnil funkci dokonale reprezentitativního a nóbl plesu. Golden Big band Prague a jeho sólisté opět navodili naprosto úžasnou atmosféru. Parket se stále plnil, takže při poslední polce zůstalo málo palců bez půvabné modré barvy. Na své si přišli milovníci latiny i standardních tanců. A ten, kdo na první dobrou nerozezná o jaký tanec se jedná, se nemusel bát ztrapnění, neboť vždy na počátku skladby dirigent orchestru (a bývalý student ČZU!) Petr Sovič oznámil, jakými kroky by měli pánové dámy provázet. Doprovodný taneční program TŠ Standartklubu Praha, akrobatické skupiny Losers, krásných roztleskávaček Wildcheerleaders vzalo všem účastníkům dech. 

Setoplete

Zatímco v sále malém se spíše více pařilo, skákalo, a celkově sloužil více k „vyřádění se". Odehrály se tu hned tři super koncerty.

Jelikož tuším, že nikdo z hostů nemá schopnost jako Hermiona z Harryho, aby dokazál být na dvou místech zároveň, musel si holt vybrat, co chce zrovna vidět, zda má náladu zběsile trsat na koncertě nebo tančit třeba pomalý waltz.

Pokáč

Hudební doprovod byl letos zvolen opravdu kvalitně. Vystoupení započalo kapelou Setoplete, pak přišel na řadu Pokáč. Byl výborný a díky jeho převážně českému repertoáru si mnozí notovali spolu se zpěvákem.

Honza Nedvěd z Bek ofis

Za zlatý hřeb večera  Raisova sálu považujeme kapelu Bek Ofis. V první polovině jejich vystoupení bylo vidět, že u pódia postávají převážně skalní fanoušci a v té druhé už to jelo na plné obrátky. Skandování hohohohoho hohohohoho" z písníčky Waving flag si zapamatují snad uplně všichni.

Bek ofis

Jen škoda, že jejich koncert probíhal v menším ze dvou sálů. Díky tomu nastala situace, že velký sál zel prázdnotou a tichem, jelikož nebyla ani žádná kapela k poslechu. Malý sál oproti tomu praskal ve švech rozdivočelými studenty.

Dj Pomo a Dj Zeeke

Sotva Bek ofis odešel z podia, na scénu dorazil DJ Pomo a DJ Zeeke, kteří začali pouštět hitovky současných hitparád, ale třeba i „V pekle sudy válej" od Kabátů a rozjetá párty plná skákajících studentů pokračovala v plném proudu.

Fotokoutek

Nesmíme opomenout improvizovanou kuřárnu, která se vytvořila doslova ve vchodě", fotokoutek, kde byly fotky světě div se!" zadarmo, zapeklitou tombolu a luxusní guláš, který za těch nekřesťantských sto korun opravdu stál.

Tradiční panáky

Kolem jedné ranní se ples začal chýlit ke konci. Nezbývalo, než blaženě zout boty na podpatku, ze kterých se v průběhu večera staly mučící nástroje, případně přemluvit některého z pánů, aby dámu v nesnázích odnesl domů v náručí. Setřít si červeň ze rtů. Povolit kravatu. A odebrat se ve spokojené ovíněné náladě domů.

Studenti ČZU

Top komentář
21 března, 2017 - 13:50 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Fajnový ples, Golden Big band Prague úžasní jako vždy. Jen škoda, že ples samotný (tedy klasický tanec na krásnou hudbu, kdy na parketu jsou lidé, kteří tam přišli tančit) skončil kolem 22. hodiny a pak i na hlavním sále začala spíše taneční zábava až diskotéka s houfy postávajících a poskakujících.

Škoda jen, že Suchdolský Jeník tekl z jediného soudku, který se vyprázdnil ještě před osmou hodinou.

Jinak se ale letošní ročník velice vydařil. Děkujeme organizátorům za nevšední a krásný zážitek!

Autoři: Michaela Kulhavá Foto: Filip Soukup
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

02. 05. 2022 0

Ohlédnutí za jubilejním 10. ročníkem Plesu ČZU s iZUNem

Číst více
02. 12. 2020 0

Škola čar a zemědělství v Suchdolovicích

Číst více
24. 05. 2020 0

Menza zpátky ve hře!

Číst více

Komentáře

Uživatel
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 21 března, 2017 - 08:05

Po hodně dlouhé době podařený članek...

| 17
Zemědělec Roman
Zemědělec Roman - 21 března, 2017 - 16:46

Konečně po dlouhé době pořádný Komentář...

| 16
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 21 března, 2017 - 13:50

Fajnový ples, Golden Big band Prague úžasní jako vždy. Jen škoda, že ples samotný (tedy klasický tanec na krásnou hudbu, kdy na parketu jsou lidé, kteří tam přišli tančit) skončil kolem 22. hodiny a pak i na hlavním sále začala spíše taneční zábava až diskotéka s houfy postávajících a poskakujících.

| 27
(Trochu) zklamaný zemědělec
(Trochu) zklamaný zemědělec - 27 března, 2017 - 00:00

Souhlasím s předchozím komentářem ... Líbilo si mi letošní zvětšení parketu a na začátku i změna cateringu. I když na prosbu o sklenici k plastové láhvi s vodou reagovali překvapeně až dotčeně. Asi plánovali rozdávat brčka. 10+ minutovým frontám na pití se ale ani letos nepodařilo zabránit. Jeníka jsem i stihl, asi jako jeden z mála. Protože jediný sud byl pryč během chvíle. K plesu samotnému - první část opravdu skvělá, na parketu bylo, na rozdíl od loňska, i k hnutí a kapela hrála suprově. Bylo vidět, že do Majakovského sálu dorazili vesměs lidé, kteří tančit chtějí a umí, v což počítám i elementární schopnost neblokovat parket, pokud zrovna netančím. Bohužel to skončilo cca s prvním vystoupením hosta, které se na ples opravdu nehodilo. Tedy ne hosté samotní, zpívali krásně, ale vybraný repertoár, který přitáhl ty zmíněné "houfy" diváků, kteří pak další hodiny strávili jen stáním pod pódiem a pohupováním při ploužácích, případně poskakováním na rychlé rytmy. Což se nezměnilo ani do půlnoci a ani po ní. Tohle se děje na maturitních plesech, ale na reprezentačním plese univerzity v Praze? Stranou ponechávám podivné 1/4 hodinové pauzy, kdy kapela odpočívá a bývají normálně využity pro doprovodný program, vystoupení a případně losování tomboly. Za mne tedy hezký ples od cca 19:30 do 22:00, kdy jsme byli s partnerkou naposledy na parketu a další dvě hodiny, marně, doufali, že se vrátí hezká atmosféra ze začátku. Pokud by příště byla vystoupení hostů v některém z vedlejších sálů a na největším zůstala hrát kapela, bylo by to určitě lepší.

| 19
boraja
boraja - 28 března, 2017 - 12:28

Stručná reakce z pohledu organizátorů :) -hlavní sál byl cca 19-22 taneční a 22-01 "pařící", nicméně v menším sále bylo na kapely tak narváno, že by lidi chtěli pařit ve velkém sále a určitě by ho zaplnili, na příští rok posuneme interpreta po 23 hod., jinak se jedná o "ples studentů ČZU", je to sice jediný ples na ČZU, ale není reprezentační.. -sudy Jeníka byly 3 ks, vyjednaná dohoda s místním cateringem, za což jim děkujeme, na příště bude Jeníka více, už jsme to řešili, za fronty bohužel nemůžou, stručně EET..

| 12
Tom
Tom - 20 června, 2017 - 12:54

Takže abych to shrnul s odstupem času - stačilo dát do programu informaci, že taneční hudba končí v tolik a tolik a spokojeni by byli všichni. Ti tancechtiví by si užili svých pár hodin na parketu a pak se v klidu odebrali domů s vědomím, že nemá smysl dál čekat a o nic už nepřijdou. No a ti pařbychtiví by zbytečně nestáli na parketu a nefotili si selfie u zrcadel a po hodině h se nahrnuli obsadit prostor :)

| 14

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙