Zemědělcův alkoholový mix, aneb jak (ne)přežít Silvestr

31. 12. 2016 3 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Oslavy Nového roku jsou za dveřmi a my vám přinášíme několik užitečných rad, jak se neodrovnat před půlnocí. A nechybí ani alkoholové výzvy pro odvážné.

Zkušeným vysokoškolákům samozřejmě není nutné vykládat klasické poučky, jak se vyhnout kocovině nebo jak si k půlnoci neobjednat nějakou tu pizzu. Kvalitní základ v podobě mastnějšího jídla je samozřejmostí a většina z nás se už i během různých večírků naučila dát si sem tam skleničku obyčejné vody, proto se rovnou vrhneme na ony koktejly, což pro většinu níže zmíněných drinků bude velmi lichotivé označení.

Každé správné soaré musí začít nějakým tím „nealkem“, u gentlemanů to většinou bývá ten lahodný zlatavý mok jménem pivo, dámy naopak dávají přednost božštějšímu nápoji, vínu. Po počátečním rozjezdu a několika skleničkách začíná jazýček přemlouvat k okoštování trošku opojnějších nápojů – přichází na řadu drinky, v horším případě panáky. Silvestr, jakožto jedna z největších oslav roku, s sebou přináší skoro nevyhnutelnost podobných skutečností, proto vzhůru pro inspiraci.

Studentské mojito

Kombajn

Dále se magická kombinace absintu a vanilkové vodky označuje jako šroub, ale ráno si spíš budete připadat jak přejetí kombajnem.

Myslivcovo oko

Tato kombinace zelené a piva dostává mnoho jmen, ale než se handrkovat o jméně je důležitější co nejdříve tento negurmánský nápoj vypít, vhozený panák zelené (ne vylitý) do půllitru piva se ideálně hodí k menší rychlostní výzvě s kamarády.

Myslivcovo oko

Bílé hnojivo

Šampaňské patří k Silvestru stejně jako kombajn na pole, proto jeho spojení s vodkou dokáže rozproudit adrenalin v krvi více než dostatečně. Poměr nechám pouze na vás. Záleží, jak moc chcete hnojit.

Hlasitá hluchavka

V jednoduchosti je síla, opět tu máme sekt, ovšem s trošku ostřejším kolegou. Neoficiálního zeleného krále alkoholu, absint, stačí smíchat se šampaňským 1:8 a můžete podávat.

Vodníkovo sperma

Opět pouze dvě ingredience, ovšem teď jedna opravdu nealkoholická. Klasický džus s vodkou, jen místo toho pomerančového zkuste kaktusový, skvěle přebíjí chuť vodky.

Vodníkovo sperma

Koně v trávě

Opatrnost na prvním místě, proto až budete polovičního panáka zelené přelívat rumem, dbejte zvýšené bedlivosti.

Hrábě

Čím více budou mít hrábě nohou, tím to bude zajímavější. Do půllitru smíchejte všechny druhy alkoholu, co najdete.

Žabí hlen

Jedná se opět o zelenou, v tomto případě v kombinaci s vaječným likérem. Příprava Žabího hlenu je jednoduchá. Do panákové sklenice z poloviny plné vaječného likéru opatrně přiléváte zelenou.

Žabí hlen

Vejce se špenátem

Nebojte se, nejde o další labužnický pokrm naší michelinsky hvězdné menzy. Do velkého panáku se nalije vaječný likér a ze shora doplní peprmintkou. Dámy ocení spíše kombinaci vaječňáku a griotky.

Vemeno/Vemínko

Zajímavá, ovšem ne moc rozšířená, kombinace vodky s malinovkou. Velká výhoda je možnost namíchání v každé krčmě.

Ječmen

Rum, fernet a zelená jsou základem pořádného obilného klasu, který zahřeje i osvěží dech. Existuje více variant, ovšem zelená nechybí ani v jedné z nich.

Jedna z variant ječmene

Pokud máte nějaké svoje oblíbené míchané nápoje ve stylu Ládi Hrušky, neváhejte se s nimi pochlubit do komentářů a tím inspirovat ostatní odvážné gurmány. Při Silvestrovské párty pijte samozřejmě s mírou, ať váš půlnoční polibek není s onou porcelánovou slečnou. Šťastný nový rok!

Top komentář
01 ledna, 2017 - 02:33 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Drogy ti nedělahí dobře...

Autoři: Roman Kotvald Foto: archiv iZUN,
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

22. 11. 2019 0

Gaudeamus Alkotour ČZU 2019: ohlédnutí za titulem

Číst více
06. 02. 2019 0

Je na čase hodit se do gala! Galavečer iZUNu se nezadržitelně blíží

Číst více
07. 12. 2018 0

Vánoční akce s iZUNem!

Číst více

Komentáře

Uživatel
Ponocnej
Ponocnej - 01 ledna, 2017 - 02:32

Vole

| 6
Ponocnej 2
Ponocnej 2 - 01 ledna, 2017 - 02:33

Drogy ti nedělahí dobře...

| 7
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 04 ledna, 2017 - 23:58

Griotka + vaječňák = mozek ;)

| 2

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙