Inaugurace – profesor Sklenička oficiálně rektorem ČZU

21. 03. 2018 0 1 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Dne 21. 3. 2018 se v Aule ČZU odehrál velmi slavnostní akt, jímž byl oficiálně jmenován do funkce nový rektor, prof. Ing. Petr Sklenička, CSc. Účast hostů na inauguraci byla opravdu pestrá, zrovna tak jako její program.

Celou inaugurací, jejíž oficiální zahájení proběhlo ve 14 hodin za slavnostní fanfáry trubačů ČZU Life Orchestra, provázel prof. PhDr. Michal Lošťák, Ph.D., prorektor pro mezinárodní vztahy a 1. prorektor ČZU.

Ten zde na úvod uvítal nejen zástupce naší univerzity, především děkany všech šesti fakult a prorektory, ale také hosty, kteří přijali pozvání a vážili na ČZU cestu třeba i přes celou republiku. Byli zde rektoři, prorektoři i děkani jak z pražských univerzit (VŠE, VŠCHT, ČVUT, UK, AMU, AVU), tak i z některých mimopražských, např. z MU Brno, VŠTE České Budějovice, Univerzity Pardubice, VŠP Jihlava, UP Olomouc, Univerzity Hradec Králové a dalších.Dále také nechyběly některé významné osobnosti, které se později chopily slova v krátkých projevech. Jmenovitě:

  • doc. MgA. Jan Hančil, místopředseda České konference rektorů, rektor AMU
  • Mgr. Václav Klaus ml., předseda výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR
  • PhDr. Pavel Doleček, náměstek pro řízení sekce vysokého školství, vědy a výzkumu MŠMT
  • Ing. Pavel Sekáč, PhD., náměstek pro řízení sekce pro fondy EU, vědu, výzkum a vzdělávání Mze
  • Ing. Vladimír Dolejský, PhD., náměstek pro řízení sekce ochrany přírody a krajiny MŽP
  • Mgr. Ondřej Kolář, starosta Městské části Praha 6Po úvodním slově následoval proslov emeritního rektora, prof. Ing. Jiřího Balíka, CSc., dr. h. c. Zhodnotil své uplynulé funkční období (8 let), zmínil uspokojivě narůstající internacionalizaci univerzity, s nemalou zásluhou naší nejmladší fakulty, Fakulty tropického zemědělství, rozpracované projekty i již postavené nové budovy, které v uplynulých letech rozšířily areál ČZU (např. budova B FAPPZ, pavilon T, MCEV I, MCEV II, CEMS II…) a na závěr všem poděkoval za podporu.

Pak už byl slavnostně předán úřad rektoru prof. Ing. Petru Skleničkovi, CSc. Po složení slibu se i on ujal slova. Mimo jiné poděkoval svému předchůdci a také zmínil, že ačkoliv kořeny Zemědělské univerzity sahají až do roku 1906, v současné době již ČZU rozhodně není pouze o zemědělství samotném.

Součástí programu bylo i slavnostní jmenování dvou nových děkanů. Za FAPPZ to byla prof. Ing. Iva Langrová, CSc. a za TF doc. Ing. Jiří Mašek, PhD.


O závěr celé inaugurace se postaralo smyčcové kvarteto Melody Quartett a opět trubači ČZU Life Orchestra.Autoři: Tereza Beckeová Foto: Markéta Langová, Fotoarchiv ČZU
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

02. 12. 2020 0

Škola čar a zemědělství v Suchdolovicích

Číst více
24. 05. 2020 0

Menza zpátky ve hře!

Číst více
02. 03. 2020 7

Koronavirus na ČZU: Proč jsou média informována dříve než my?

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙